טלפון: 054-8023945

מפת המסלול:

מפת המסלול

צרו איתנו קשר:

  • מסלול
  • מה כלול
  • מחירים
  • בתי מלון

טיול לאיסלנד בג’יפים “הפנינים של איסלנד” הוא טיול עומק בג’יפ המקיף את איסלנד וכולל אתרים ברמה ההררית כמו: שמורת לנדמנלאוגר, המכתשים של לאקי והר געש אסקיה. הטיול מקיף את צפון מערב האי כולל שיט במעבורת החוצה את מפרץ בריידאפיורדור לפיורדים המערביים וצוק לאוטראביארג, הנקודה המערבית ביותר באירופה. טיול חוויתי בנופים “לא מהעולם הזה” לאורכה ולרחבה של איסלנד. אין צורך בניסיון קודם בנהיגת שטח.

אורך המסלול: 3200 ק”מ בקירוב.

יום 1. נחיתה באיסלנד – איסוף הרכב – רייקיאוויק.

את הרכב אוספים בשדה התעופה. נסיעה של שלושת רבעי השעה מפרידה בין שדה התעופה לריקייאוויק, עיר הבירה והעיר הראשית של איסלנד. רייקיאוויק שפירוש שמה זה “המפרץ המעשן” היא הבירה הכלכלית, תרבותית ופוליטית של איסלנד ובה מתגוררים כ-70% מתושבי המדינה. רחובותיה הציוריים עם הבתים הצבעוניים והאווירה הנעימה הקנו לה שם של אחת הבירות האטרקטיביות באירופה. מומלץ לצאת לטיול רגלי ברחובותיה הראשיים של העיר, בכיכר הראשית ובאגם הסמוך.

האתרים המרכזיים של היום: בנין הרפה – פסל ‘נוסע השמש’אגם טיורןגרנדי.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. מכתש אלדבורג – פארק לאומי סנייפלסיוקול.

מרייקיאוויק נצא עם כיוון השעון לאזור בורגרפיורדור. העיירה בורגנס (Borgarnes) היא הישוב המרכזי במערב איסלנד והיא השער לחבל ארץ הפראי של חצי האי סנייפלסנס. בין בורגנס לחצי האי סנייפלסנס נמצא מכתש אלדבורג (Eldborg) אחד הדוגמאות הטובות ביותר למכתש געשי מושלם. חצי האי סנייפלסנס נחשב לאיסלנד בזעיר אנפין, תופעות טבע רבות ומרהיבות מרוכזות כולן במקום קטן יחסית מבחינה גיאוגרפית. חצי האי נראה ממעוף הציפור כלשון ארוכה עם בליטה בקצה המערבי. הבליטה היא אחד מהרי הגעש המפורסמים באיסלנד. הר סנייפלסיוקול (Snæfellsjökull) נמצא בבסיסו של פארק לאומי בעל אותו שם. בראש הר הגעש יש קרחון ומגובה של 1440 מטר הוא שולט על סביבתו ונראה אף מרייקיאוויק במרחק של 160 ק”מ. סביב ההר יש מספר אתרים מעניינים כמו חוף אבני הלבה דיופאלונסאנדור (Djúpalónssandur) ושני כפרי דייגים ציוריים ארנרסטאפי (Arnarstapi) והטנר (Hellnar) שמחבר בינהם שביל הליכה בעל נוף דרמטי. מרחק נסיעה מוערך: 270 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: בורגנסמכתש אלדבורגפארק סנייפלסיוקולארנרסטאפי והטנר.

פעילות אופציונלית: ביקור במערת לבה – מוזיאון הכרישים.

לינה: אזור סטיקיסהולמור.

יום 3. שיט מעבורת לפיורדים המערביים – הצוק בקצה של אירופה.

סטיקיסהולמור (Stykkisholmur) היא העיירה הראשית בחצי האי סנייפלסנס וממנה יוצאת מעבורת בהפלגה של שעתיים וחצי לפיורדים המערביים. ההפלגה עוברת במפרץ עטור איים קטנים ונוף מרשים של הר געש מצד אחד והרי שולחן מן הצד השני. הפיורדים המערביים הוא חבל הארץ המבודד ביותר באיסלנד, בקצה המערבי ביותר של הפיורדים נמצא צוק לאוטראביארג (Látrabjarg), צוק כביש בגובה של מעל 400 מטרים ובאורך של 14 ק”מ. הצוק הוא גם הנקודה המערבית ביותר באירופה והעמידה בקצה הצוק מרוממת נפש. זהו אחד מאוזרי הקינון הטובים בעולם לתוכוני ים (פאפינים) ומיני עופות ים רבים אחרים. סמוך לצוק נמצא אחד מחופי הים הקסומים באיסלנד “חוף החולות האדומים” כשמו כן הוא, חולות בגוון אדום נושקים למפרץ וממול עומד בגאון הר געש סנייפלסיוקול. מרחק נסיעה מוערך: 110 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: שיט במפרץ בריידארפיורדור – צוק לאוטרביארגהחולות האדומים.

פעילות כלולה: שיט במעבורת לפיורדים המערביים.

לינה: אזור פטרקספיורדור.

יום 4. למרגלות הרי השולחן – מפל דינאנדי – כפרי דייגים.

מפל דינאנדימעט מאד תושבים חיים בפיורדים המערביים ורובם גרים בכפרי דייגים בפיורדים השונים החורצים ההרים. הנסיעה צפונה לאורך הפיורדים מציעה חוויה של מסע לאחור בזמן בפיורדים וכפרים שכאילו הזמן עמד בם מלכת. הטבע הוא כאן האדון ואף אחד לא קורא עליו תיגר. הרי השולחן המזדקרים סביב משרים על המקום נופך מלכותי וקשה שלא להתמכר לאוירה המיוחדת במקום. מפל דינאנדי (Dynjandi) אחד המפלים היפים באיסלנד נמצא בדרך המחברת את החוף הדרומי של הפיורדים המערביים עם איספיורדור (Ísafjörður) העיר הראשית באזור. איספיורדור היא היהלום שבכתר הישובים בפיורדים והיא גם נקודת מוצא מצויינת לטיולים באזור ולכפרים הסמוכים, “כפר הדייגים המקורי” סודריירי (Suðureyri) ובולונגארויק (Bolungarvík) השוכנת בקצה הצוק. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: בילדודאלורתינגיירימפל דיניאנדיפלאטייריסודריירי.

פעילות אופציונלית: שיט לאי ויגור.

לינה: אזור איספיורדור.

יום 5. פיורדים עמוקים – בריכות תרמיות ונוף של קרחונים – הולמאוויק.

הפיורדים העמוקים ביותר נמצאים בחלקו הצפוני של חבל ארץ פראי זה. בדרכנו מזרחה נקיף את הפיורדים ונשקיף על קרחון דראנגיוקול (Drangajökull) הקרחון הצפוני באיסלנד. מושבות של כלבי ים נוהגות לרבוץ על סלעים לחופי הפיורדים ותחנות עצירה משולטות מורות על מקום הטוב ביותר לעצור ולהשקיף עליהם. בהוסטל המבודד רייקאנס (Reykjanes) מצוייה הבריכה התרמית הגדולה באיסלנד וחבל לוותר על הזדמנות מצויינת לטבילה במקום יוצא דופן זה. לפני שנפרד מהפיורדים המערביים נגיע לעיירה האחרונה בתחום של הפיורדים. העיירה הולמאוויק (Hólmavík) היא בירתו של חבל סטרנדיר, מרכז תרבותי-היסטורי לרבים מסיפורי הכישוף והמגיה הנפוצים באיסלנד. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: סודאוויקדראנגסנסהולמאוויק.

פעילות אופציונלית: רחצה בבריכה גיאותרמית רייקאנס – מוזיאון הכישוף.

לינה: אזור סטראנדיר (Strandir).

יום 6. סלעי לבה בחצי האי וטסנס – חבל מגדלי הסוסים סקגפיורדור.

נפרד מהפיורדים ונתקדם לצפון מערב איסלנד. חצי האי וטסנס (Vastnes) מפריד בין הפיורדים לחבל מגדלי הסוסים סקגפיורדור (Skagafjörður). מושבות כלבי ים גדולות נמצאות לחופי חצי האי יחד עם תצורות סלעי לבה ענקיות הנראות כמו טרולים שחורים שקפאו מקרני השמש. אט אט נוף הרי השולחן משתנה וההרים הופכים לגבוהים ומשוננים יותר. חוות סוסים רבות פזורות לאורך הדרך וזו הזדמנות מצויינת להתוודע לסוס האיסלנדי החסון והיפה. משפחות האיכרים העשירות באיסלנד הגיעו מחבל ארץ ובתים וכנסיות בעלי מאפיינים ויקינגים פזורים בכל האזור. מוזיאון בתי הדשא בחוות גלומבאייר ממחישה בצורה מאפלת כיצד חיו באיסלנדים בעבר בסביבה לא סלחנית מול איתני הטבע. חבל סקגפיורדור הוא גם אחד המקומות הטובים באיסלנד לראטפינג נהרות. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: סלע קוויטסרוק (Hvítserkur) – חצי האי וטסנסבתי הדשא בגלומבאייר – בלונדוס

פעילות אופציונלית: שיט לצפייה בכלבי ים.

לינה: אזור ורמהליד.

יום 7. אקוריירי – מפלי האלים – עיר הלבה השחורה – אגם מיוואטן.

העיר הראשית בצפון איסלנד היא אקוריירי (Akureyri) מרכז כלכלי ותרבותי בו מתגוררים 35,000 תושבים. אקוריירי יושבת בפתחו של פיורד ארוך וצר שמעברו המזרחי נמצא מעבר ההרים לעבר “מפלי האלים” (Goðafoss) ואגם מיוואטן (Myvatn). סביב אזור אגם מיוואטן נמצאים כמה מהאטרקציות הידועות באיסלנד באזור גיאוגרפי קטן יחסית. הנוף נראה כאילו נלקח מפלנטה אחרת והריחות העזים של הגפרית מהחרכים באדמה מעצימים את החוויה. האגם עצמו משובץ במכתשים ובתוכו שוחים מינים רבים של ברווזים. זהו אזור הקינון הטוב בעולם למינים רבים של ברווזים חלקם נדירים ביותר. אחד האתרים הידועים סביב האגם הוא “עיר הלבה השחורה” (Dimmuborgir), והר הגעש הפעיל קרפלה (Kraflal) שההתפרצות האחרונה שלנו עדיין מורגשת היטב באזור כולו. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אקוריירימפל גודפוסאגם מיוואטן.

פעילות אופציונלית: ביקור בגן הבוטני באקוריירי.

לינה: אזור מיוואטן / הוסאוויק.

יום 8. מעגל היהלום – הוסאוויק – עמק הפרסה אסבירגי – מפל דטיפוס החזק באירופה.

אחד המקומות הטובים בעולם לצפות בלוויתנים זה בשיט מהעיירה היפה הוסאוויק (Husavík), העיירה היא גם התחנה הראשונה בדרכינו ל”מעגל היהלום” שכולל את אסבירגי (Ásbyrgi), עמק בצורת פרסה שנוצר משיטפון מקרחוני אדיר. עמק ירוק ופסטורלי מוקף חומת סלע גבוהה המסתיר את הקטסטרופה שהביאה להיווצרותו מלכתחילה. התחנה השנייה הוא מפל דטיפוס (Dettifoss) שהוא המפל החזק ביותר באירופה, רעם המים האדיר של המים הנופלים מעביר רעד בעצמות. הפשרת קרחון וטנאיוקול, הקרחון הגדול באירופה זורמת בעוצמה לאורך נהר יוקולסה והפרשי הגובה יוצרים את מפל דטיפוס שמאיץ את הזרימה החזקה לים הצפוני. חזרה לאזור אגם מיוואטן שם היום יסתיים. מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: Hljóðaklettarעמק אסבירגייוקולסארגליופורמפל דטיפוס.

לינה: אזור מיוואטן.

יום 9. “שגרירות הירח על כדור הארץ” – טיול להר געש אסקיה (4X4).

יום טיול ארוך ומרגש ברמה הררית של איסלנד לפנינו. אזור הר געש אסקיה (Askja) נבחר ע”י נאס”א למרכז אימונים של האסטרונאוטים לפני טיסת לירח משום שזהו האזור הכי קרוב לנוף ירחי המצוי על פני כדור הארץ. סופר ידוע כינה את המקום כ”שגרירות הירח על כדור הארץ”. הר געש אסקיה נמצא בלב ליבו של האי בדרך עפר הררית החוצה מספר נחלים. בדרך המדברית עוברים בנווה מדבר ועושים הכרות עם מלך ההרים האיסלנד, הר הרדוברייד (Herðubreið). בראש הר אסקיה מצויים שני מכתשים, מכתש אגמי ענק ומכתש קטן בעל מימי טורקיז שזה לכינוי ה”שער לגהנום”. שביל ההליכה למכתשים הוא סביבות 45 דקות. לאחר הביקור בירח…סליחה, בהר געש אסקיה נמשיך ברמה ההררית מזרחה דרך סכר Kárahnjúkar למזרח איסלנד לאזור העיירה אגילסטדיר (Egilsstaðir) שתיהיה נקודת המוצא שלנו להמשך הטיול בפיורדים המזרחיים. מרחק נסיעה מוערך: 330 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: Herðubreiðalindir – הר געש אסקיה – מכתש ויטי.

לינה: אזור אגילסטדיר.

יום 10. הפיורדים של מזרח איסלנד – אסקיפיורדור – אי הפאפינים.

אגילסטדיר היא העיירה המרכזית במזרח איסלנד ונקודת מוצא לחבל ארץ מיוחד במינו. סמוך אליה נמצא הכפר הציורי סיידיספיורדור (Seyðisfjörður) שיושב לפתחו של אחד הפיורדים היפים באיסלנד שהוא גם שער הכניסה למעבורות המגיעות מדנמרק ואיי פארו. הדרך דרומה עוברת בפיורדים צרים וארוכים עם כפרי דייגים מבודדים. קצב החיים באזור זה שונה לחלוטין מבירה רייקיאוויק. אחד התחנות המפורסמות באזור נמצא בכפר Stöðvarfjörður שם נמצא אוסף סלעים ומינרלים יחודי של תושבת מקומית שהפכה את ביתה למוזיאון. שער הכניסה הדרומי לפיורדים המזרחיים הוא הכפר דיופיווגור (Djúpivogur) שסמוך אליו נמצא אי הציפורים פאפיי (Papey). הטיול מסתיים סמוך למרגלות קרחון ואטנאיוקול באזור העיירה הופן (Höfn). מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: סיידיספיורדוראסקיפיורדורפסקרודספיורדורוסטרהורן.

פעילות אופציונלית: כניסה למוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה.

לינה: אזור הופן.

יום 11. לגונת הקרחונים יוקולסרלון – טיולי הליכה בפארק סקפטאפל.

היום הטיול ימשיך לשיפוליו של הקרחון הכביר ביותר באירופה. קרחון ואטנואיוקול שולט על סביבתו ומכסה כ-8% משטח האי כולו. למרגלות הקרחון נמצאים מתופעות הטבע המרשימות באיסלנד. המפורסמת מכולן היא ככל הנראה לגונת הקרחונים יוקולסרלון (Jokulsarlón). שברי קרחונים שניתקים מהקרחון הענק זורמים לאיטם בתוך לגונה ציורית לעבר הים. איסלנד משנה את פניה לנגד עיננו ממש. במהלך הקיץ ניתן לשוט בספינה אמפיבית בלגונה ולהתרשם מהקרחונים מזוויות שונות, הקרחונים בוהקים בשלל צבעים בהתאם לזוית האור המגיע מהשמש. לעיתים קרובות ניתן לראות כלבי ים שוחים בלגונה. התחנה הבאה היא הפארק הלאומי סקפטאפל (Skaftafell) שהוא כיום חלק מהפארק הלאומי הגדול באירופה. זהו אזור מושלם לטיולים רגליים ביערות ליבנה נמוכים שלא מסתירים את הנוף. מפל משושי הבזלת המפורסם סוורטיפוס (Svartifoss) הוא אחד התחנות הידועות בפארק. האזור הנמצא בין הקרחון לים הוא אזור סחף חולי שנוצר משטפונות פתאומיים המגיעים מהקרחון. נעבור בכביש סמוך לאזורי השטפונות בדרכינו לעיירה קירקיובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur) שקשורה בקשר היסטורי עם האתר שבו נבקר מחר. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הלגונה הקרחוניתקרחון ואטנאיוקולפארק לאומי סקאפטאפל.

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 12. קניון Fjadrargljufur – פארק המכתשים של לאקי (4X4).

המכתשים של לאקי הם תוצאה של אחד מהתפרצויות הגעשיות הגדולות בהיסטוריה. גוג ומוג גיאולוגי בקנה מידה עולמי. מאה שלושים וחמישה המכתשים שנוצרו בעקבות שורה של התפרצויות שנמשכו כמה חודשים מצלקים את האדמה בקו אוירי של כמה קילומטרים. מכביש הטבעת יוצאת דרך עפר הררית שחוצה מספר נחלים ומובילה לשמורת לאקאגיאר (Lakagigar). שם ניתן לטייל במסלולי הליכה יפים בין המכתשים ולהיות עדים להתפרצות שבמאה ה-18 כסתה חלקים גדולים של העולם בענן אפר שגרם לבהלה באירופה ורעב ובצורת מקומות מרוחקים כמו יפן. העיירה קירקיובאיירקלאסוטר הסמוכה שרדה את ההתפרצות בדרך נס ובמרכז העיירה יש תערוכה מעניינת על ההיסטוריה של ההתפרצות. הדרך למכתשים של לאקי עוברת בקניון (Fjadrargljufur) שנחשב לדעת רבים ליפה באיסלנד. מרחק נסיעה מוערך: 140 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: המכתשים של לאקיFjadrargljufur.

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 13. דרך גב ההר – שמורת הרי הריאוליט בלנדמנלאוגר (4X4).

לנדמנלאוגר דרך גב ההר (Fjallabak) ההררית המובילה לשמורת הרי הריאוליט הצבעוניים בלדנמנאוגר (Landmanalaugar) הוא היהלום שבכתר למטיילים רבים במרכז איסלנד ואתר עלייה לרגל של גיאולוגים. “עמק האש” (Eldgja) שחורץ בקרקע לאורך 30 ק”מ הוא הפתיח ליום מלא בנופים עוצרי נשימה. בדרך ההררית שנחתכת על ידי מספר נחלים צולמו בשנים האחרונות סרטים רבים שרצו לדמות נוף מעולם אחר. שמורת לנדמנלאוגר עצמה היא פנינה של הרים מגוונים שונים כתוצאה מהמינרלים הרבים באזור, מעיינות חמים שופעים באזור יוצרים בריכה טבעית מצויינת לרחצה. בשמורה עצמה יש מספר מסלולי הליכה רגליים לכל הרמות וזו גם נקודת המוצא לטרק המפורסם באיסלנד. מרחק נסיעה מוערך: 180 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: Fjallabak – שמורת לנדמנלאוגר – Eldgjá – מפל Ófærufoss.

לינה: אזור הטלה.

יום 14. מפל הזהב – פארק הגייזרים – פארק ת’ינגווטליר – הלגונה הכחולה.

לא ניתן לטייל באיסלנד מבלי לבקר באתרים הידועים ביותר. מסלול זה זכה לכינוי “מעגל הזהב” ואולי זה לא מקרי שהתחנה הראשונה היא במפל אדיר שנקרא גם “מפל הזהב” (Gullfoss). זהו המפל המפורסם באיסלנד וזהו הישג ראוי כאשר בתחרות נמצאים אלפי מפלים אחרים מדהימים כל אחד לעצמו. בקרבה למפל הזהב נמצא הגייזר (Geysir) המפורסם שסילון המים המתפרץ שלו הוא אחד האירועים המצולמים ביותר באיסלנד. הגייזר של איסלנד הוא רק אחד מבין כמה עשרות גייזרים שנמצאים גם כן באותו מתחם. התחנה השלישית של היום היא בפארק לאומי החשוב ביותר באיסלנד. פארק ת’ינווטליר (Þingvellir) נמצא במרחק ארבעים דקות נסיעה מרייקיאוויק. זהו מקום מושבו ההיסטורי של הפרלמנט הראשון בעולם ואחד המקומות הבודדים בהם ניתן להלך בין לוחות טקטוניים במעין גשר בין יבשתי המפריד את אירופה ואסיה מאמריקה. ככל הנראה אין סיום יותר הולם ליום זה מביקור בלגונה הכחולה (Blue Lagoon), הבריכה התרמית הכחולה המפורסמת באיסלנד. נשוב לרייקיאוויק שם נבלה את המשך הערב. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל גולפוסגייזרפלודירפארק ת’ינגווטלירהלגונה הכחולה.

לינה: רייקיאוויק.

יום 15. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

עד הטיסה נטייל ברייקיאוויק היפה. את הרכב נחזיר בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.