טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

צוק לאוטראביארג – Látrabjarg

צוק לאוטראביארג (Látrabjarg) בפיורדים המערביים היא הנקודה המערבית ביותר באירופה. אורך הצוק 14 ק”מ והנקודה הגבוהה ביותר בו היא 440 מטרים. אירופה לא יכלה לבקש סיומת מרשימה יותר לסמן בה את קצה היבשת.

צוק לאוטראביארג
לאוטראביארג הצוק הגדול ביותר באירופה

הקצה המערבי של אירופה

חוויה בלתי נשכחת זה ללכת לאורך הצוק העצום ולראות את אלפי הציפורים המקננות במקום. מושבות ענקיות של תוכי ים (Puffins), יסעורים, שחפים ומינים רבים אחרים מקננים במקום. במשך כמה חודשים בכל שנה צוק לאוטראביארג הוא מקום מושבם של עשרות אלפי ציפורים צפון אטלנטיות, הסיבה היא לכך היא שזהו אחד האזורים העשירים ביותר של האוקיינוס האטלנטי, שפע של אוכל ודגים, מקום מצויין לגדל בו גוזלים. מראה די שכיח למטיילים הוא ללכת לאורך הצוק ולראות לוויתנים עולים לפני המים לנשום אויר, סילוני המים נראים למרחקים. כאשר עומדים על קצה הצוק, הפנו מבטכם דרומה, ביום בהיר כשמסתכלים לכיוון דרום אפשר לראות את פסגתו המרשימה של הר הגעש סנייפלסיוקול על קצה חודו של הלשון היבשתית, סנייפסלנס.

צוק לאוטראביארג
צוק לאוטראביארג מקום קינון של מיליוני ציפורים

ממלכת תוכי הים (פאפינס)

לאוטראביארג הוא הגדול והנגיש מבין שלושה צוקי ציפורים (Hornbjarg ו Hælavíkurbjarg הם השניים האחרים) באיסלנד. הכביש למקום מוביל ממש עד לקצה הצוק. בקיץ תיירים וצפרים רבים מגיעים לאזור כאשר האטרקציה העיקרית היא ללא ספק תוכי הים, שספק אם יש עוד מקום באיסלנד בו ניתן לראות אותם מכל כך קרוב. מי שינסה לזחול לעבר אחד מתוכי הים בשקט אולי יזכה אפילו לגעת בהם. שלא כמו במושבות אחרים של תוכי ים, כמו זו באיי וסטמן, כאן תוכי הים לא ניצודים למאכל ולכן אין להם סיבה לחשוש. כרגע מונחת על שולחן רשויות איסלנד הצעה להפוך את צוק לאוטראביארג לפארק לאומי.

פאפין בצוק לאוטראביארג
תוכי ים (פאפין)

כיצד להגיע?

דרך עפר (כביש 612) מובילה מפטרקספיורדור (Patreksfjörður) ללאוטארביארג. הדרך עצמה כמעט נקייה מסממני ציויליזציה למעט ההתיישבות הקטנה והמוזיאון ההיסטורי באורליגסהופן (Örlygshöfn). בשנים האחרונות עם גידול בכמות התיירים המגיעים לאזור, חל פיתוח בתשתיות של האזור ואף הוקם בית הארחה נחמד שמארח קבוצות ויחידים בבריידאוויק (Breiðavík) על הדרך המובילה ללאוטראביארג.

מפת צוק לאוטראביארג

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.