טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

תוכי ים (פאפינס) באיסלנד

יש לא מעט מטיילים המגיעים לאיסלנד במטרה לפגוש את הפאפינס. איסלנד נחשבת למקום הטוב בעולם לצפייה בציפורים המקסימות האלה. 60% מציפורי הפאפינס בעולם מאוכלסות באיסלנד, יותר מ 6 מיליון ציפורים. הצבעים היפים (שחור עם חזה לבן ומקור כתום), ההליכה המגושמת והמצחיקה שלהן וחוסר הפחד מהמטיילים שמגיעים ממש קרוב אליהן, הפכו אותן בקלות לאחד מהסמלים המובהקים של איסלנד.

פאפין בפיורדים המערביים

מתי ניתן לצפות בפאפינס באיסלנד?

את הפאפינס באיסלנד תוכלו לראות מיוני ועד ספטמבר. הציפורים מגיעות לאי רק כדי להטיל את ביציהן, לדגור עליהן ולגדל את האפרוחים עד שיוכלו לפרוס כנפיים ולעוף. את שאר חייהן מעבירות בתעופה מעל האוקיינוס.

היכן ניתן לצפות באיסלנד בפאפינס?

יש באיסלנד מספר נקודות מעולות לצפייה בפאפינס, שניתן להגיע אליהן רגלית ומספר נקודות שניתן להגיע אליהן רק עם סירה. הנה הן כולן!

צוק Latrabjarg בפיורדים המערביים

זוהי הנקודה המערבית ביותר באיסלנד. בקיץ צוק Latrabjarg מושך אליו מספר גדול של ציפורים מסוגים שונים, בניהן כמובן הפאפינס. תוכלו להגיע ממש קרוב לציפורים עם מספר גדול של שבילים שכולם מובילים לקצה הצוק ולמושבות הפאפינס.  הצוק מהווה ללא ספק את אחת הנקודות החשובות בתחום הצפרות באיסלנד.
למידע נוסף על צוק Latrabjarg »

צוק Dyrhólaey בדרום איסלנד

ממוקם בסמוך לעיירה ויק בדרום איסלנד, צוק Dyrhólaey הוא אחת מהנקודות הפופולריות ביותר בקרב מטיילים באיסלנד. המראה היפיפה של הצוק יחד עם ציפורי הפאפינס המקסימות הדוגרות שם הם בדיוק הסיבה לכך. הקרבה של המקום לרייקיאוויק (סה”כ שעתיים וחצי נסיעה) מאפשרת גם למטיילים שלא רוצים להתרחק מהבירה, להצליח לצפות בפאפינס. המראות במקום מאוד ייחודיים לאיסלנד, תצפו בעדויות חיות של מים ואש ומה מיליוני שנים יכולים לעשות עם שני אלה. לפאפינס תוכלו להגיע או בהליכה על הצוק או דרך חוף הים. בקיץ מקננת בצוק מושבה גדולה של פאפינס.
למידע נוסף על צוק Dyrholaey »

חצי האי Tjornes

ממוקם צפונית לעיירה הוסאוויק בצפון איסלנד. בחלקו המערבי של חצי האי קיימת פעילות גבוהה של ציפורים בקיץ בניהן הפאפינס. קיימים שני שבילים מרכזיים שייקחו אתכם לתצפית מעולה על מושבת הציפורים. אחד בשם Voladalstorfa על בסיס החוף, בחלקו החיצוני של הצוק והשני בשם Skeiðsöxl שרץ על הצוק עצמו.

האי Ingólfshöfði

אמנם אי אך תוכלו להגיע אליו עם רכב. ממוקם רק 30 דקות נסיעה מפארק סקאפטאפל המפורסם בדרום איסלנד, זהו אחד המקומות הפחות מוכרים לצפייה בפאפינס ובעוד מגוון רחב ומדהים של ציפורים נוספות. תוכלו להצטרף לסיור מודרך ה www.fromcoasttomountains.com. כדאי להגיע למקום לא רק בגלל הפאפינס, הוא מוקף בצוקים עצומים ודיונות ובהחלט שווה עצירה. אם אתם מחפשים לפגוש את הפאפינס באחד המקומות הפחות הומים ותיירותיים, זה ללא ספק המקום.

Borgarfjörður Eystri

ממוקם צפונית לעיר אגילסטאדיר, המזרחית ביורת באיסלנד. הדרך ל Borgarfjörður Eystri מדהימה בעצמה ושווה כל מטר. גם נקודה זו לא נמצאת ברוב תכניות הטיול של מטיילים באיסלנד כך שגם פה אם תרצו לראות פאפינס (והרבה) בלי יותר מדי קהל סביבכם, Borgarfjörður Eystri הוא המקום! זהו כנראה המקום הבטוח ביותר לצפות בציפורים, קיים שביל גישה על בסיס הצוק ממנו תצפו בפאפינס, השביל מוגן בגדר נמוכה כך שהצפייה ללא מפריע אך גם ללא כל חשש מנפילה. בסביבות 10,000 פרטים של פאפינס מגיעות לדגור ב Borgarfjörður Eystri מדי קיץ. נקודת התצפית נמצאת כאן https://goo.gl/maps/

שייט לצפייה בפאפינס

אז מלבד הנקודות שניתן להגיע אליהן עם רכב / רגלית, יש מספר נקודות מעולות לצפייה בציפורים שתוכלו להגיע אליהן בשייט בלבד. הנה הן.

שייט מרייקיאוויק לאיים Akurey ו Lundi

שני איים במפרץ Faxafloí עם מושבות גדולות של פאפינס המקננות שם לאורך כל הקיץ. תוכלו לשלב עם שייט הצפייה בציפורים גם צפייה בלווייתנים השוהים באותו מפרץ. תוכלו להזמין כרטיסים לשייט צפייה בפאפינס כאן www.elding.is

שייט לאיי ווסטמן בדרום איסלנד

זוהי ממלכת הפאפינס באיסלנד. איי ווסטמן הם קבוצה של 14 איים סה”כ בדרום איסלנד כאשר האי Heimaey הוא הגדול מבניהם והיחיד שמאוכלס. השייט ל Heimaey מתבצע במעבורת אליה תוכלו לעלות יחד עם רכבכם. מומלץ מאוד לטייל באי רגלית לאורך עשרות מסלולי ההליכה שייקחו אתכם עד למטרים ספורים מהפאפינס. איי ווטסמן הם הבית למושבות הפאפינס הגדולות ביותר באיסלנד עם מאות אלפי פרטים. שייט בין האיים תוכלו לעשות www.vikingtours.is

שייט מהוסאוויק ל Puffin Island בצפון איסלנד

ל Puffin Island הממוקם צפונית להוסאוויק תוכלו להגיע עם שייט המשלב צפייה בלווייתנים עם צפייה בפאפינס. השייט מהוסאוויק יוצר בסירות RIB מהירות שניתן לכסות איתן שטח גדול מאוד ובמהירות. תוכלו להזמין כרטיסים לשייט זה מכאן www.iceland.co.il/whales-and-puffins

שייט מחצי האי סנייפלסנס לאי Melrakkaey

בצידו הצפוני של חצי האי סנייפלסנס נמצא מפרץ Grundarfjörður ממנו תוכלו לצאת לשייט צפייה בפאניס באי Melrakkaey. באי מקננות אלפי פאפינס כל שנה בקיץ וניתן להגיע עם הסירות די קרוב לצוקים ולציפורים. בדרך חזרה מהשייט תוכלו לקחת תמונות מעולות של ההר המפורסם Kirkjufell. ניתן להזמין כרטיסים לשייט זה מכאן www.lakitours.com/our-tours

שייט לאי Papey

זהו אי קטנטן הממוקם מול חופיה המזרחיים של איסלנד. ניתן לשוט לאי מהעיירה Djúpivogur בדרום מזרח האי. האי מ 1948 כבר אינו מיושב והפך להיות מקום מושבן של אלפים רבים של פאפינס וציפורים רבות אחרות.

שייט לאי Grimsey

זהו אי מיושב (100 תושבים בערך) הממוקם 50 ק”מ מחופיה הצפוניים של איסלנד. ניתן להגיע לאי בשייט מעבורת וגם בטיסה. באי מקננות כל קיץ מושבות גדולות מאוד של פאפינס ומאחר ומומלץ להקיף את כל האי בטיול רגלי, אז לא תפספסו אף פאפין! האי מאופיין בחיי קהילה פעילים מאוד, בעיקר ליחס לגודלה הזעיר ובקבלת האורחים המאוד חמימה ומשפחתית של תושבי המקום שישמחו לשלוח אתכם לנקודות הטובות ביותר באי לצפייה בפאפינס.
למידע נוסף על Grimsey »

על מה חשוב שנקפיד

  • הקפידו לגשת אל הציפורים בשקט ושימרו עליו גם בזמן הצפייה.
  • יש להימנע ממגע עם הציפור.
  • בשום מקרה אין להאכיל את הציפורים. הם אלופים בלצוד אותו בעצמם!
  • הקפידו לא להגיע עד קצה הצוקים עליהם תטפסו. הפעילו תמיד שיקול דעת!

צפייה מהנה!

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.