טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

האי גרימסיי – Grímsey

לאלו שמבינכם המתגוררים באזורים עירוניים או אפילו במושב או קיבוץ קטן, ביקור באי גרימסיי (Grímsey) בטוח ישנה את הדרך שבה מכאן והלאה תתייחסו לשכנים שלכם. גרימסיי הוא אי קטנטן על חוג הקוטב הצפוני, שטחו 5.3 קמ”ר והנקודה הגבוהה בו היא בגובה של 105 מטר. האי נמצא 50 קילומטרים צפונית לחופיה הצפוניים של איסלנד. גרימסיי הוא אי מיושב ומתגוררים בו פחות ממאה איש, רובם עוסקים בדיג, חקלאות זעירה ותיירות. ביקור בגרימסיי יכול להסתכם בטיול של ארבע שעות בין עצירת המעבורת או בלילה ואף יותר מכך. מה שבטוח שביקור באי גרימסיי זו חוייה מיוחדת שתשאר אתכם לכל החיים.

בדרך לאי גרימסיי
בדרך לאי גרימסיי

האוכלוסייה הקטנה של האי מבטיחה כי כל אחד מחברי הקהילה נושא באחריות מסויימת כלפי הקהילה ושכמובן כולם מכירים את כולם. לדוגמא, תושבת אחת מהאי בשם רגנהילדור הלטה ביורנסדוטיר (Ragnhildur Hjalta Björnsdottir), מנהלת בית הארחה קטן בשם באוסאר (Básar), היא גם עובדת בסניף הבנק המקומי, מנהלת את שדה התעופה והיא גם היושבת ראש של מועדון הנשים. בראיון לעיתון מקומי סיפרה רגנהילדור כי:

“כדי לחיות באושר בקהילה כזו קטנה, קודם כל הבן אדם צריך להיות שלם עם עצמו וגם נדיב לקהילה. יש לנו חיי חברה פעילים מאד ולמי שחי פה אין ממש ברירה אלא לקחת בהם חלק. אנחנו חוגגים יחד כל אירוע אפשרי ורוב האנשים שאני מכירה ממקומות אחרים מספרים לי שהחיים כאן למרות הגודל, הם הרבה יותר אנרגטיים ממקומות אחרים.”

יש מנהג בקרב המקומיים להזמין את האורחים על האי להצטרף לכל האירועים שנחגגים על האי. אורחים באכסנייה יזכו ליחס מיוחד מהמארחת שפעמים רבות תציע להם לצאת לסיבוב ברכב סביב האי.

מה לראות?

לתיירים המבקרים בגרימסיי יש שפע של פעילויות. אפשר לצאת לשיט כולל דיג בים. לבלות את היום בצפייה בציפורים הרבות המקננות על האי. אחת האטרקציות המרכזיות באי אלו הם מושבות הפאפינים הענקיות המקננות באי החל מחודש מאי ועד סוף אוגוסט. הפאפין היא הציפור הלאומית של איסלנד. אם לא יודעים היכן הנקודה הטובה ביותר לצפייה הכי פשוט זה לשאול את המקומיים אשר תמיד ישמחו לעזור. טיול מומלץ הוא להקיף את האי כולו בהליכה, להתוודע מקרוב לשקט ולשלווה של אי קטן וירוק בים. נסו לתפוס שיחה עם המקומיים, בטח תשמעו סיפורים לא שיגרתיים. טיילו לאורך הכביש ובקרו בכנסייה ההיסטורית. תנו קפיצה למרכז הקהילתי של גרימסיי ולראות מה מעסיק את תושבי המקום. לחוויה קצת יותר סימבולית ניתן לבקר בנקודת הציון המסורתית שבה עובר חוג הקוטב הצפוני.

פאפינים באי גרימסיי

כיצד להגיע?

מה-12 ביוני עד ה-20 לאוגוסט יוצאות טיסות יומיות בשעה 13:00 מאקוריירי (Akureyri). מחוץ לתאריכים אלה יוצאות הטיסות שלוש פעמים בשבוע. דרך נוספת היא להפליג במעבורת היוצאת מהישוב דאלוויק (Dalvík). המעבורת יוצאת שלוש פעמים בשבוע (בימים שני, רביעי ושישי) בשעה 9:00. למידע על זמני יציאת המעבורת לחיצה כאן.

האי גרימסיי
חוג הקוטב הצפוני עובר בדיוק כאן

חויות מטיול בגרימסיי בחודש מאי:

מפת חצי האי גרימסיי

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.