טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

דאלוויק – Dalvík

העיירה דאלוויק (Dalvík), בעברית ‘מפרץ העמק’ נמצאת לחופי פיורד אייפיורדור (Eyjafjörður), כ-45 ק”מ צפונית לאקוריירי. בדאלוויק חיים 2100 תושבים שמוצאים את פרנסתם בעיקר בדייג, תיירות ותעשיה קלה. אזור דאלוויק הוא יעד טיול פופולרי למטיילים השוהים באיזור אקוריירי (Akureyri) וצפון איסלנד כאשר דאלוויק עצמה משמשת כבסיס למספר טיולים באזור.

מנמל דאלוויק יוצאת המעבורת לאי גרימסיי (Grímsey), ההתישבות הצפונית ביותר באיסלנד השוכנת על חוג הקוטב הצפוני. בעיירה Árskógarströnd הנמצאת מעט דרומית לדאלוויק יוצאת המעבורת לאי ריסיי (Hrísey) הנמצא בלב הפיורד. העיירה הצפונית הוסאוויק ידועה יותר באיסלנד כמרכז לצפייה בלוויתנים, אך גם ספינות היוצאות לשיט לצפייה בלוויתנים מנמל דאלוויק צובר פופולריות משנה לשנה. לזה מצטרף בריכת שחייה מצויינת, מגרש גולף, טיולי רכיבה על סוסים, סקי (בחורף) ומבחר מסלולי הליכה שהופכים את דאלוויק לעיירה מומלצת לביקור.

דאלוויק

מפל Mígindisfoss‏‏‏

את המפל הידוע גם בשם Mígindi ניתן למצוא לפני שמגיעים אל המנהרה Ólafsfarðargöngar, לא רחוק מהעיירה דאלוויק (Dalvík). ניתן לבקר במפל שנופל מעל המצוק לתוך הים. המפל נופל מגובה של מעל 100 מטר והוא נחשב לאחד הגבוהים בצפון איסלנד. נקודת התצפית היפה ביותר לצפות במפל היא מכיוון הים בשיט לצפייה בלוויתנים למשל.

מפל Mígindisfoss‏‏‏

פסטיבל הדגים הגדול

כל שנה ביום השבת השני של חודש אוגוסט מתקיים בדאלוויק “פסטיבל הדגים הגדול”. מפעלי הדיג ועובדים אחרים בתעשיית הדיג המקומית מזמינים את המבקרים בין השעות 11:00 ל 17:00 לנמל דאלוויק למזנון דגים בסגנון “אכול כפי יכולתך” בחינם. פסטיבל הדגים הגדול מתקיים כבר שמונה שנים וזוכה להצלחה גדולה מעל 200,000 איש השתתפו בפסטיבל עד כה.

מפת דאלוויק

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.