הוסאוויק – Húsavík

הוסאוויק (Húsavík) היא עיירת דיג קטנה ויפה השוכנת על חופו המזרחי של מפרץ סקיאלפנדי (Skjálfandi) בצפון איסלנד למרגלותיו המערביים של חצי האי טיורנס (Tjörnes). מספר התושבים בעיירה הוא 2270 נפש. עיירה חביבה זו, אפופת ניחוח נעים של דגים וים, ממוקמת בפיורד ציורי המוקף בהרים נישאים עטויי שלג, גם בקיץ! זהו גם מרכז משגשג לאזור החקלאי שמסביב כמו גם נמל דייג הומה.

בקרו גם אתם בהוסאוויק עם אחד מהטיולים לעצמאיים המופלאים שלנו!

הוסאוויק

הוסאוויק ידועה כעיירה המרכזית לצפייה בלוויתנים באיסלנד. בעוד שדיג, עיבוד דגים וחקלאות, ממלאים תפקיד מרכזי בכלכלה של העיירה, ענף התיירות הוא בעל שיעורי הצמיחה הגדולים ביותר.

עיירת הנמל הציורית הפכה למוקד משיכה חשוב עבור מטיילים רבים באיסלנד. בתיה הצבעוניים הנושקים לים והפסגות עטורות השלג המשקיפים מכל עבר, לא מותירים ספק שהוסאוויק היא עיירת הדיג היפה ביותר בצפון איסלנד.

הוסאביק

מרכז עולמי לצפייה בלוויתנים

הוסאוויק הייתה העיירה הראשונה באיסלנד שהציעה שיט לצפייה בלוויתנים והיא נחשבת למקום בעל הסיכוי הגבוה בעולם לצפות בענקי הים, 98% עפ"י הנתונים האחרונים. בהוסאוויק גם מספר מוזיאונים מעניינים כמו מוזיאון הלוויתנים עטור הפרסים שבו תוכלו לראות ולהשתומם משלדי לוויתנים בגודל מלא. להזמנת שיט לוויתנים מהוסאוויק.

שיט לוויתנים הוסאוויק

מוזיאון הלוויתנים של הוסאוויק (Húsavík Whale Museum) הוא מוזיאון ליונקים ימיים המספק מידע על סוגי לוויתנים, האבולוציה והביולוגיה שלהם, כמו גם החפת לוויתנים ('התאבדות לוויתנים') והיסטוריית לוויתנים. לאתר המוזיאון לחיצה כאן.

מרחצאות גיאותרמיים – להזמנת כרטיסים לבריכה הגיאותרמית החדשה והנהדרת GeoSea שנפתחה בהוסאוויק לחיצה כאן.

מרחצאות GEOSEA

טיולים בסביבה

הוסאוויק היא נקודת מוצא מצוינת למספר טיולי יום בחבל ארץ זה, כמו אגם מיוואטן וסביבתו, פארק לאומי יוקולסרגליופור (Jökulsárgljúfur) או בתרגום לעברית קניון הנהר הקרחוני, ואוהבי הדיג ישמחו לשמוע שאחד מהנהרות העשירים ביותר בדגי סלמון נמצא במרחק כמה דקות נסיעה מהעיר. בעיר יש מבחר של מקומות לינה, מסעדות ואוירה נינוחה ונעימה!

חזרה אל צפון איסלנד »