צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי

צלילה בסילפרה

צלילה באיסלנד קיימת ואפילו נחשבת לחובה בקרב צוללנים רבים ברחבי העולם. Dive Magazine משנת 2005 בחר באתר סילפרה (באיסלנדית: הגברת הכסופה) שבאגם תינגווטלירוואטן שבשמורת ת’ינגווטליר המפורסמת לאחד מאתרי הצלילה הטובים ביותר בעולם.
במרחק נסיעה קצר מרייקיאוויק יש לכם הזדמנות יחודית לצלול בסדק שנוצר בחיבור שני הלוחות הטקטוניים של יבשות אמריקה ואירופה. הצלילה מתבצעת בסדק שנוצר מהתרחקות הלוחות זה מזה. תוך כדי צלילה תוכלו לגעת בו זמנית שבתי היבשות. אתר סיפלרה הוא ידוע במים צלולים ביותר וקרים, ומי שכבר צלצל במקום יעיד שזו חוויה מהפנטת…ומרעננת. טמפרטורת המים במקום נעה בין 2-4 מעלות ולכן חובה ללבוש חליפות צלילה מגינות, ואכן הצלילה נעשית בחליפות צלילה יבשות ששומרת מהקור של המים.

מהן הדרישות הבסיסיות לצלילה?
כדי לצלול באתר סילפרה יש צורך ברשיון צלילה, אישור רפואי ונסיון בצלילה עם חליפה יבשה. לפני הצלילה עוברים קורס בשטח, לובשים את חליפות וקופצים למים. הצלילה נעשית בליווי מדריך בלבד ואורכת 45 דקות מתחת למים. במצולות צוללים במנהרות צרות אשר רוחבן לא עולה לפעמים על שני מטרים, המים צלולים בצורה מדהימה ויש ראות של עד 100 מטרים! הסיבה למים הצלולים היא מי הקרחונים שחילחלו דרך סלע הלבה הספוגי סיננו את המים במשך שנים רבות עד לרמתם הנוכחית. אין הרבה צמחייה ימית או בעלי חיים בתהום וזו הסיבה למיעוט הדגים במים.

לאוהבי אתגרים צלילה באיסלנד היא חוויה מהפנטת ויוצאת דופן כזו שתיחרט בזיכרונכם לנצח!

צלילה עם שנורקל:

לא חייבים להיות צוללנים מוסמכים כדי לצלול במים הצלולים בבהירות המדהימה של הסילפרה. ניתן לצאת לצלילה בעזרת שנורקל בסדק העמוק בין הלוחות הטקטוניים באמצעות שנורקל. צלילת שנורקל היא חוויה נפלאה ומתאימה לכל המשפחה. כל אחד מקבל את כל הציוד ההכרחי כולל חליפת “צלילה יבשה” שתשמור עליכם חמים ונעימים במים הקרירים. צלילת השונרקל נעשית בליווי מדריך צלילה מקצועי וכוללת איסוף מהמלון, או למי שרוצה, הגעה עצמאית לפארק ת’ינגווטליר. לאחר הצלילה תקבלו שוקו חם שיחזיר לכם את הצבע ללחיים.

זמין: כל השנה.
דרישות מוקדמות: לא מתאים לנשים בהריון.
משך הטיול: שעות 4-5 (כולל ההסעה מרייקיאוויק)
נא להביא: תחתונים ארוכים (גטקס) וגרביים עבים.
הטיול כולל: איסוף והחזרה למלון, מדריך, יציאה לצלילה מודרכת, כל הציוד הדרוש, כיבוד קל.
מינימום: 2 צוללנים. ניתן להצטרף לסיורים שכבר קיימים. שאלו אותנו!
זמן איסוף: מה-1 לאוקטובר עד ה-31 למרץ 10:00-10:30 – מה-31 לספטמבר עד ה-1 לאפריל 8:00-8:30.
נקודת מפגש: מרכז מהבקרים בפארק ת’ינגווטליר.
מחיר: 20.990 ISK, – לאדם.

צלילה עם בלונים (לבעלי רשיון צלילה):

הנסיעה לפארק ת’ינגווטליר מרייקיאוויק לוקחת בסך הכל 45 דקות. ניתן לשלב טיול צלילה בבלונים עם צלילת שנורקל לאלה שאין להם רשיון צלילה. בין 1 מאי ל-30 לספטמבר שעת האיסוף היא 08:00 ממקום הלינה ברייקיאוויק והחזרה בסביבות 03:00. בזמן חורף לוח הזמנים משתנה בהתאם לשעות האור באותה תקופה. לפני הצלילה מקבלים תדרוך, לובשים חליפות צלילה יבשות ונכנסים לאתר הצלילה עם המים הכי צלולים בעולם! יש כאלה שמתארים את התחושה כמו ריחוף בחלל. נצלול פנימה לעומק הסדק ולאחר הצלילה הראשונה נעשה את הדרך חזרה בצלילה של 250 מטר עד שנגיע לנקודת הסיום שם יחכה לנו שוקו חם ועוגיות.

זמין: כל השנה.
דרישות מוקדמות: רשיון צלילה (PADI open water או דומה).
גיל מינימום: 18.
משך הטיול: 8-6 שעות.
משתתפים: 4 צוללנים לכל מדריך צלילה.
נא להביא: תחתונים ארוכים (גטקס) וגרביים עבים.
הטיול כולל: איסוף והחזרה למלון, מדריך, 2 צלילות מודרכות, כל הציוד הדרוש, כיבוד קל בהפסקת הצלילה.
זמן איסוף: מה-1 לאוקטובר עד ה-31 למרץ 10:00-10:30 – מה-31 לספטמבר עד ה-1 לאפריל 8:00-8:30.
נקודת מפגש: מרכז מהבקרים בפארק ת’ינגווטליר.

צלילה בסיפלרה