טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

הלגונה הכחולה – Blue Lagoon

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

כיצד נוצרה הלגונה הכחולה?

הלגונה נוצרה לגמרי במקרה. כאשר בשנות ה-70, תחנת הכוח הגיאותרמית סווארטסנגי (Svartsengi) החלה להזרים החוצה מים עשירים במלח, אצות, וסיליקה, אשר הפכו למעין סידן. הבריכה שנוצרה בשדה לבה הפכה לאטרקציה בקרב המקומיים לאחר שהם גילו שטבילה במים מקלה על בעיות עור במיוחד פסוריאזיס. כיום, יש בלגונה הכחולה קליניקה גדולה וספא שמושכים תיירים רבים מדי שנה. הלגונה הכחולה היא עוגן של יציבות כלכלית ואחת מ-300 החברות הגדולות במדינה.

מה המקור לצבע הכחול של הלגונה?

המים החמים בלגונה הכחולה עשירים במינרלים כמו סיליקה וגופרית, ומכאן הצבע הכחלחל-ירקרק של המים. המים החמים שמגיעים ללגונה נשאבים מחורים באדמה בעומק של 2000 מטרים, כאשר הקיטור המופק משמש כספק אנרגיה של תחנת הכוח הסמוכה. העשן הנראה עולה מאזור הבריכה ותחנת הכוח, הם אדי מים בלבד. טמפרטורת המים בלגונה היא כ-40° בממוצע.

הלגונה הכחולה

כיצד להגיע?

הלגונה הכחולה פתוחה מדי יום כל השנה. היא ממוקמת כמה דקות נסיעה משדה התעופה קפלאוויק (Keflavík) בין נמל התעופה לרייקיאוויק (Reykjavík), כ-40 דקות נסיעה לנוסעים מכיוון רייקיאוויק. בנסיעה על כביש מספר 41 בין רייקיאוויק לקפלאוויק נסו לאתר את השלט באיסלנדית שאומר “Bláa lóníð” או פשוט לחפש את אדי הקיטור העולים מן הלגונה הכחולה ותחנת הכוח הסמוכה.

משום מה ישראלים רבים משווים בין הלגונה הכחולה לים המלח. למרות כמה מאפיינים דומים, האתרים שונים לחלוטין ואין אחד בא במקום האחר. ים המלח, אחד מפלאי תבל, כבודו במקום מונח. הלגונה הכחולה על אף היותה בריכה מלאכותית, היא מיוחדת ועוצרת נשימה בזכות עצמה. הביקור מומלץ בהחלט!

הלגונה הכחולה

כללי היגיינה

בלגונה הכחולה כללי היגיינה קפדניים. האורחים נדרשים להתקלח במקלחות כולל סבון לפני, וכמובן אחרי הכניסה למים. בלגונה פזורים מספר מיכלים עם בוץ סיליקה למריחה על הגוף. טיפולי מאסז’ ובוץ אישיים אינם כלולים במחיר הכניסה וניתנים לרכישה במקום.

להזמנת כרטיסים ללגונה כחולה

להזמנת כרטיסים לשעה המתאימה לכם צרו איתו קשר – לחיצה כאן.

לאתר הלגונה הכחולה www.bluelagoon.com.

מיקום הלגונה הכחולה

שאלות נפוצות על הלגונה הכחולה באיסלנד

איפה נמצאת הלגונה הכחולה?

הלגונה הכחולה נמצאת ב Grindavik בחצי האי רייקאנס מרחק של 10 דקות נסיעה משדה התעופה בינלאומי של איסלנד. הלגונה ממוקמת דרום מערבית לבירה רייקיאוויק וכ 45 דקות נסיעה.

כמה זמן צריך לביקור בלגונה הכחולה?

הכרטיס הבסיסי הוא לשעתיים ביקור ואין צורך ביותר מזה.

האם צריך להזמין כרטיסים מראש ללגונה?

בהחלט. הלגונה הכחולה היא אחת מאטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד אם לא הפופולרית ביותר וכדי להבטיח את הביקור שלכם שם ביום ובשעה שיתאימו לכם, מומלץ מאוד להזמין כרטיסים מראש.

האם חייבים להגיע בשעה שהוזמנה?

אכן כן. יתאפשר לכם לאחר עד שעה מהשעה המקורית שהוזמנה.

מתי מומלץ לבקר בלגונה?

מאחר והיא קרובה לשדה התעופה, אנחנו ממליצים להתחיל את הטיול בלגונה (עם הנחיתה)  או לסיים אותו שם (לפני הטיסה הביתה). אין יתרון לאחת מהאופציות והלגונה פתוחה לאורך כל היום ועד הלילה כך שגם כל שעה תהיה טובה.

האם הרחצה בלגונה היא בערום?

לחלוטין לא! הרחצה בלגונה היא עם בגדי ים בלבד!

האם אתם ממליצים על ביקור בלגונה הכחולה?

בהחלט כן! היא אמנם היקרה והתיירותית ביותר באיסלנד אך יחד עם זאת מרשימה וקסומה וההנאה מובטחת!

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.