צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי

הלגונה הכחולה – Blue Lagoon

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

הלגונה נוצרה לגמרי במקרה. כאשר בשנות ה-70, תחנת הכוח הגיאותרמית סווארטסנגי (Svartsengi) החלה להזרים החוצה מים עשירים במלח, אצות, וסיליקה, אשר הפכו למעין סידן. הבריכה שנוצרה בשדה לבה הפכה לאטרקציה בקרב המקומיים לאחר שהם גילו שטבילה במים מקלה על בעיות עור במיוחד פסוריאזיס. כיום, יש בלגונה הכחולה קליניקה גדולה וספא שמושכים תיירים רבים מדי שנה. הלגונה הכחולה היא עוגן של יציבות כלכלית ואחת מ-300 החברות הגדולות במדינה.

המים החמים בלגונה הכחולה עשירים במינרלים כמו סיליקה וגופרית, ומכאן הצבע הכחלחל-ירקרק של המים. המים החמים שמגיעים ללגונה נשאבים מחורים באדמה בעומק של 2000 מטרים, כאשר הקיטור המופק משמש כספק אנרגיה של תחנת הכוח הסמוכה. העשן הנראה עולה מאזור הבריכה ותחנת הכוח, הם אדי מים בלבד. טמפרטורת המים בלגונה היא כ-40° בממוצע.

הלגונה הכחולה

כיצד להגיע?

הלגונה הכחולה פתוחה מדי יום כל השנה. היא ממוקמת כמה דקות נסיעה משדה התעופה קפלאוויק (Keflavík) בין נמל התעופה לרייקיאוויק (Reykjavík), כ-40 דקות נסיעה לנוסעים מכיוון רייקיאוויק. בנסיעה על כביש מספר 41 בין רייקיאוויק לקפלאוויק נסו לאתר את השלט באיסלנדית שאומר “Bláa lóníð” או פשוט לחפש את אדי הקיטור העולים מן הלגונה הכחולה ותחנת הכוח הסמוכה.

משום מה ישראלים רבים משווים בין הלגונה הכחולה לים המלח. למרות כמה מאפיינים דומים, האתרים שונים לחלוטין ואין אחד בא במקום האחר. ים המלח, אחד מפלאי תבל, כבודו במקום מונח. הלגונה הכחולה על אף היותה בריכה מלאכותית, היא מיוחדת ועוצרת נשימה בזכות עצמה. הביקור מומלץ בהחלט!

הלגונה הכחולה

כללי היגיינה

בלגונה הכחולה כללי היגיינה קפדניים. האורחים נדרשים להתקלח במקלחות כולל סבון לפני, וכמובן אחרי הכניסה למים. בלגונה פזורים מספר מיכלים עם בוץ סיליקה למריחה על הגוף. טיפולי מאסז’ ובוץ אישיים אינם כלולים במחיר הכניסה וניתנים לרכישה במקום.

לאתר הלגונה הכחולה www.bluelagoon.com.

מיקום הלגונה הכחולה