טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קריסוויק – Krýsuvík

לא צריך לטייל רחוק מרייקיאוויק על מנת לבקר באזור גיאותרמי מרשים וצבעוני. קריסוויק (Krýsuvík), נרשם גם קריסוביק הוא אתר גיאותרמי פופולרי עם מסלולי הליכה מעניינים בחצי האי רייקאנס, בערך חצי שעה נסיעה מרייקיאוויק לא רחוק מאגם קלייפרוואטן (Kleifarvatn). במקום מספר שדות גיאותרמיים שהגדול בהם הוא סלטון (Seltún) שהוא גם שמו השני של המקום.

קריסוויק

אזור זה מלא בפעילות גיאורתמית של בריכות בוץ מבעבע, אדים וקיטור העולים מבטן האדמה. קן ההפרדה של הרכס הטקטוני האטלנטי-מרכזי חוצה את חצי האי רייקאנס בדיוק בנקודה שבה נמצא קריסוויק. אזור זה נקרא (HotSpot) וכל התכונה הגיאותרמית מתחת לאדמה ניכרת גם מעל פני השטח. אזור קריסוויק הוא אחד הנקודות הכי פעילות גיאורתמית ברייקאנס יחד עם אזור גונובר (Gunnuhver) הנמצא לא רחוק.

הביקור בקריסוביק נוח מאד ומתאים לכל אחד. במקום נבנתה טיילת עץ מסודרת העוברת בין ומעל בריכות הבוץ ותמרות הקיטור. תוך כדי הליכה ניתן להרגיש את החום ולהריח את הגופרית העולה מבטן האדמה. האזור כולו צבוע בצבעים עזים של צהוב, אדום, חום וטורקיז אודות לרמת המינרלים הגבוהה בקרקע. למבקרים מומלץ לקרוא את שלטי מידע הקצרים על מנת להבין את הגיאולוגיה של האזור. כדאי להמשיך בשביל המפותל לראש הגבעה המספקת נוף נפלא של האוקיינוס, האגם והשדות הגיאותרמיים.

אתר גיאותרמי קריסוויק

אתרים נוספים באזור

מעבר לכביש, לא רחוק מצידו השני של מגרש החנייה של קריסוויק, ישנה ברכת בוץ גדולה ומרשימה בשם Fúlipollur. אם ממשיכים עם הכביש פחות משתי דקות נסיעה דרומה מגיעים לשלושה אגמים קטנים הנמצאים משני צידי הכביש. אגם קטן בצבע ירוק-טורקיז יפיפה בשם Grænavatn (פירושו: האגם הירוק) בעומק 70 מטרים קיבל את צבעו הריקו עמוק מהאצות והמינרלים שסופגים את אור השמש. בסמוך נמצאים גם אגם Gestastaðavatn ואגם Augun (עיניים). האגמים ניקוו בתוך מכתשים שנוצרו מהתפרצויות געשיות בתקופות שונות.

אגם Grænavatn
אגם Grænavatn

כיצד להגיע לקריסוויק?

אזור קריסוויק נמצא פחות או יותר באצע הדרך בין שדה התעופה לעיר הבירה רייקיאוויק על כביש 42, כ-3 ק”מ דרומית-מערבית לאגם קלייפרוואטן. זהו יעד טיול פופולרי גם למטיילים המגיעים לזמן קצר. היתרון של טיול בחצי האי רייקאנס הוא שניתן לשלב ביקור במספר אתרים מרשימים ברדיוס גיאוגרפי קטן יחסית. לא רחוק מקריסוויק נמצאת הלגונה הכחולה, הבריכה הגיאותרמית המפורסמת של איסלנד. “הגשר בין יבשות” שנבנה מעל נקודת השבר של הלוחות הטקטוניים גם נמצא לא רחוק. בכלל ביקור בחצי האי רייקאנס נותן חוויה אותנטית של איסלנד הפראית בעלת הנוף הירחי האופייני שלא ניתן למצוא כמעט בשום מקום אחר בעולם.

מתי הזמן הטוב ביותר לבקר בשדה הגיאותרמי קריסוביק?

האתר פתוח כל ימות השנה והכניסה היא ללא תשלום.

כללי בטיחות בעת ביקור בשדות גיאורתמים

כמו בכל האזורים הגיאותרמים באיסלנד הפתוחים לביקור. יש להשמע לכללים הרושמים. יש לשים לב לא לצאת משבילי ההליכה המסומנים, בעיקר לבטיחותכם האישית אך גם על מנת לשמור על הטבע במקום.

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.