טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

רייקהולט – Reykholt

הישוב ההיסטורי רייקהולט (Reykholt) נמצא על כביש מס’ 523 מערבית לעיירה בורגנס (Borgarnes). הישוב רייקהולט שוכן ב-Reykholtsdalur, עמק מיוער ופעיל גיאותרמית, בית לפרוייקט ייעור מחדש ענק: בשנת 2000 כמות עצומה של 281,000 עצים נטעה ברייקהולט. עץ לכל אחד מתושבי איסלנד באותו זמן.

רייקהולט איסלנד

ארץ הסאגות

רייקהולט היתה מקום מושבו של הדמות ההיסטורית החשובה ביותר באיסלנד, סופר הסאגות המפורסם סניורי סטורלוסון (Snorri Sturluson) שנרצח במאה ה-13 ע”י יריב פוליטיקאי. רייקהולט היתה מרכז אינטלקטואלי חשוב בהיסטוריה של איסלנד והיום במקום עומדת כנסיה מרשימה ובתוכה מוזיאון עם העתקים של הסאגות העתיקות. מסופר שסניורי סטורלוסון בילה שעות רבות בבריכה שלו, בהגיגים ופגישות פוליטיות. למרות שמיקומה של הבריכה לא אומת מעולם, ב-1959 נבנתה במקום בריכת Snorralaug ‘ הבריכה של סניורי’, אשר הפכה לאתר הפופולרי ביותר ברייקהולט. מאחורי הבריכה מובילה דלת אל מעבר תת-קרקעי, ויתכן שבמקום נרצח סניורי בסופו של דבר.

מפל רהונפוסאר וברנאפוס

לא רחוק מרייקהולט נמצאים מפלי רהונפוסאר (Hraunfossar) “מפלי הלבה”. מפל זה שנמצא על נהר קוויטה (Hvita) הוא אחד המפלים המעניינים באיסלנד. במקום מתקיימת תופעה יחודית שבה המים מתפרצים מאמצע גובה הסלעים מעל שכבת החרסית ומתחת לשכבת הלבה, ונופלים באשדות ארוכים של למעלה מק”מ. ישנו שביל המוביל לאורך המפל עד למפל ברנאפוס (Barnafoss) “מפל הילדים” שבו לפי האגדה שני ילדים מחווה סמוכה נפלו לנהר מגשר טבעי שהיה במקום.

מפלי הלבה
מפל רהונפוסאר “מפלי הלבה”

מפת רייקהולט

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.