טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

בורגנס – Borgarnes

בורגנס (Borgarnes) היא עיירה בת כ-2000 תושבים היושבת לחופי בורגרפיורדור (Borgarfjörður) כ-60 ק”מ צפונית לרייקיאוויק. זוהי קהילת החוף הגדולה ביותר באיסלנד שאינה תלוייה בדיג. לאחר הסרת המונופול הדני על מסחר באיסלנד, קיבלה בורגרנס בשנת 1861 מעמד של מרכז מסחר. גם היום משמשת בורגאנס כעיירה מרכזית למסחר ושירותים לישובי הסביבה. הגשר השני בגודלו באיסלנד מחבר את בורגנס לכביש מספר 1 העובר דרך העיירה.

בורגרנס מערב איסלנד

נקודת מוצא לטיולים באזור

עבור מטיילים רבים המתרכזים במסלולי טיול בדרום ומערב איסלנד העיירה בורגנס היא שער הכניסה ונקודת המוצא לשני חבלי ארץ מופלאים. מצפון לחצי האי סנייפלסנס (Snæfellsnes) ופארק הלאומי סנייפלסיוקול הנמצא בתחומיו, וממערב לאזור רייקהולט ועמק הסאגה שם נמצא בין השאר מפל רהונפוסאר (מפל הלבה).

בורגנס

ערש הסאגות

העיירה בנוייה של לשון יבשה נופית הפורצת אל הפיורד הציורי Borgarfjörður, המקום בו המשורר והלוחם הויקינגי Egill Skallagrímsson – הגיבור האפונימי של “הסאגה של אגיל”, אחת הסאגות המפורסמות ביותר באיסלנד – חי במאה העשירית. העיירה מוזכרת לראשונה בסאגה של אגיל, כדיגרנס (Digranes). המתיישב הראשון שם נקרא גראני, אחד מהנוסעים בספינה שהביאה לאיסלנד את סקטלה-גרים, אביו של אגיל והמתיישב הראשון ובעל האדמות באיזור בורגארפיורדור.

מוזיאון ההתישבות

במרכז העיר יש מוזיאון קטן ומעניין המספר את סיפור ההתישבות הויקינגית באיסלנד וקורותיו של גיבור הסאגות אגיל סקלגרימסון (Egill Skallagrimsson), המשורר הראשון של איסלנד.
לפרטים נוספים: http://english.landnam.is

בורגנס
נוף הררי ליד בורגנס

מפת בורגנס

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.