טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

שדה גיאותרמי Gunnuhver

גונוקוור (Gunnuhver) הוא שמו של שדה גיאותרמי גדול של בריכות בוץ בצבעים שונים בחלק הדרומי של חצי האי רייקיאנס. בריכות בוץ נוצרות כאשר אדי מים ממאגר גיאותרמי תת קרקעי נובעים ומתעבים מעל פני הקרקע ומתערבבים עם מאגר מים מעל פני השטח. גזים שמבעבעים מתחת לפני הקרקע כמו פחמן דו חמצני ומימן גופרתי הופכים את המים לחומציים והם אלו שמשנים את צבע הקרקע.

שדה גיאותרמי Gunnuhver

ב- Gunnuhver נמצאת בריכת הבוץ הגדולה ביותר באיסלנד ברוחב 20 מטר. ישנם שני שבילי הליכה מקובעים עשויים מעץ המספקים תצפית יפה על האזור. ניתן להסתכל לתוך הבריכות ולשמוע ואף לחוש את פרץ הקיטור המבעבע מתחת לפני הקרקע. ניתן לחוש היטב את הריחות באדים הסמיכים המתעבים מעל.

הכל התחיל ברוח רפאים שובבה

לכל מקום באיסלנד, אם זה עמק, הר, סדק באדמה או גייזר לוהט יש שם. השמות כמעט תמיד לקוחים מתוך פולקלור מקומי. כך גם אזור Gunnuhver שנקרא על שם רוח רפאים מקומית שנקברה במקום. הסיפור התחיל לפני 400 שנה, אותה רוח רפאים גרמה לסבל רב לתושבי הסביבה והציקה להם רבות, כל זה הסתיים שעה שכומר מקומי החליט שהגיעו מים עד נפש, הטמין לה מלכודת והיא נקברה בתוך המעיין הגיאותרמי שנקרא על שמה.

גיאופארק רייקאנס

האזור עצמו קרוב למגדלור של רייקאנס והוא נראה היטב משם. Gunnuhver עומד בלב הגיאופארק של רייאקנס שמוכר על ידי ארגון אונסק”ו העולמי. זהו המקום בו הרכס הצפון אטלנטי עולה מן האוקיינוס, שם יש 100 מכתשים שונים, שדות לבה, צוקי ציפורים, בריכות גיאותרמיות, חופים חול שחורים, גשר בין יבשות, תחנות כוח גיאותרמיות, מגדלורים ותערוכות.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.