חצי האי רייקאנס

פארקים שמורות טבע טיולים בריכות ופעילויות!

רייקאנס (Reykjanes) הוא חצי אי ומערכת געשית הנמצאת בקצה הדרום מערבי של איסלנד, לא רחוק מעיר הבירה רייקיאוויק. חצי האי מאופיין בפעילות געשית רבה מתחת לפני השטח, שדות לבה רחבי ידיים ומיעוט צמחייה. לאלו היוצאים בפעם הראשונה משדה התעופה בקפלאוויק (Keflavik) נסיעה בחצי האי רייקאנס מגלה נוף ירחי שומם, בזלתי, מנוכר משהו עם פלאי טבע געשיים. אחד הדברים הבולטים בהעדרם הם העצים, תרגולת טובה לנוסעים משדה התעופה לרייקיאוויק זה לנסות לספור כמה עצים רואים בדרך…

מה לראות ברייקאנס?

בחצי האי רייקאנס קרום כדור הארץ דק מאוד והפעילות הגעשית נמצאת קרוב מאד לפני השטח. זהו חצי אי סלעי בעל יופי מיוחד, קרוב לוודאי שונה לחלוטין מכל דבר אחר שראיתם מימייכם. במקום מספר אטרקציות חשובות שהידועות שבהן כוללות את הספא המפורסם בעולם הלגונה הכחולה (Blue Lagoon), התצוגה של הספינה הוויקינגית ותחנת הכוח הגיאותרמית בסווארטסנגי (Svartsengi). כל זה נמצא רק דקות נסיעה משדה התעופה הבינלאומי קפלאוויק.

המגדלור של רייקאנס (Reykjanesviti)

המגדלור העתיק ביותר באיסלנד ולדעת רבים היפה שבהם. המגדלור נבנה בשנת 1907 והוא מתנשא לגובה של 26 מטרים. המגדלור נמצא בנקודה הדרומית-מערבית ביותר של חצי האי רייקאנס.

צוק הפנרברג (Hafnarberg)

ממוקם לא רחוק מהעיירה הפניר (Hafnir), אזור הצוק פופולרי לטיולי הליכה וצפרים. מגרש החניה לפני שביל ההליכה לצוק ממוקם 4 ק”מ מהפניר על דרך 44. יש שביל הליכה מסומן ממגרש החנייה עד לצוק.

תחנת הכוח סווארטסנגי (Svartsengi)

תחנת הכוח הגיאותרמית סווארטסנגי ממוקמת ליד העיר קפלאוויק, לא רחוק מנמל התעופה הבינלאומי. נכון לדצמבר 2007 התחנה מייצרת 76.5 מגה וואט של אנרגיה ו-475 ליטר לשנייה של מים בטמפרטורה של 90° מעלות. עודפי מים מהתחנה, עשירים במינרלים משמשים למילוי אתר הנופש הפופולרי, הלגונה הכחולה.

רייקאנסבאייר (Reykjanesbær)

בשנת 1995 התמזגה קפלאוויק (Keflavík) עם העיירות ניארדאוויק (Njarðvík) והפניר (Hafnir) לישות עירונית אחת הנקראת רייקאנסבאייר (Reykjanesbær). קפלאוויק היא העיירה המרכזית ברייקאנסבאייר שם גם נמצא נמל התעופה הבינלאומי של איסלנד. כיום חיים ברייקאנסבאייר בסביבות 14,000 תושבים. בעבר היה מוצב במקום בסיס גדול של הצי האמריקאי שסיפק תעסוקה לרוב תושבי המקום, כיום המקום משרת קהילה חינוכית חדשנית ומתקדמת.

אסברו (Ásbrú)

אסברו הוא אזור בנוי בכניסה לעיירה קפלאוויק (Keflavik). אסברו היה לשעבר בסיס צבאי של חיל האוויר האמריקני שלא בפיקוח של רשויות ההגנה האיסלנדית. לאחר פינוי כוחות ארה”ב בשנת 2006, הבסיס עבר הסבה לאזור מגורים וכקהילה של יזמים, סטודנטים ועסקים. Ásbrú מציעה תכניות אקדמיות ויש את הקמפוס האוניברסיטאי הגדול ביותר באיסלנד. האזור נחשב לאחת החממות העסקיות הגדולות באיסלנד והוא מאופיין בבתים הצבועים בססגוניות ומכלי הדלק הגדולים העומדים בכניסה למתחם.

מפת חצי האי רייקאנס

מקומות שלא כדאי לפספס ברייקאנס

חצי האי רייקאנס הוא ביתם של כמה מהאייקונים האיסלנדיים, ביניהם בלגונה הכחולה המפורסמת והגשר בין היבשות. שדה התעופה הממוקם בחצי האי הופך אותו לאחד האזורים הפופולאריים באיסלנד שכמעט אין מטייל שלא כולל אותו. הנה המקומות שכדאי שיהיו ב Must Visit שלכם שאתם בחצי האי רייקאנס.

Lambafellgja

Lambafellsgjá

האתר המעניין Lambafellsgjá הוא בקע (פיסורה) צר וארוך באמצעו של גבעה לא גדולה. זהו אתר יפה, מיוחד ולא כל כך מוכר

המשיכו לקרוא »

טיולים רבי מכר הכוללים את רייקאנס

את חצי האי רייקאנס ניתן בקלות לשלב בכל טיול באיסלנד מאחר ושדה התעופה הבינלאומי ממקום בדיוק שם! אנחנו נדאג שלא תדלגו על ביקור בלגונה הכחולה ובטח שלא תפספסו איזה סלפי בגשר בין היבשות.

דרום ומערב איסלנד
1040.00
7 ימים
דרום איסלנד
טיול סביב איסלנד כולל סנייפלסנס
10 ימים
מסלול היקפי (כביש הטבעת)

פעילויות מומלצות באזור

ביקור בלגונה הכחולה הוא ללא ספק אחד הדברים המבוקשים והפופולריים ביותר באיסלנד ובהחלט האייקון של חצי האי. הקרבה לרייקיאוויק תאפשר לכם להצטרף לפעילויות נוספות שיוצאות מהעיר.

ערים וישובים