טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

גרינדאוויק – Grindavík

גרינדאוויק היא עיירת דייג קטנה שנמצאת בחלק הדרומי של חצי האי של רייקאנס. זוהי אחת העיירות היחידות עם נמל בחוף הזה שאינו משופע בנמלים טבעיים. רוב תושבי העיירה, 3000 בסך הכל, עוסקים בענף הדיג. הלגונה הכחולה, האחת האטרקציות הידועות באיסלנד ממוקמת 4 ק”מ ממרכז העיירה. הדרך לגרינדאוויק (Grindavíkurvegur) דרך שדות הלבה מספקת נופים ירחיים מדהימים. גרינדאוויק היא מקום מעניין כשלעצמו למי שמעוניין לחוות כפר דייגים אותנטי מוקף בנופים מרהיבים של שדות לבה, שברים וסדקים גאולוגים, קניונים קטנים ומכתשים.

גרינדאוויק
הלגונה הכחולה והר Þorbjörn. העיירה גרינדאוויק נראית בין הים להר

שביל עפר מוביל לקו החוף של הכפר שם נמצא מגדלור Hópsnesviti, בדרך ניתן לראות שרידים של מספר ספינות טרופות שעלו של שרטון בקרבת הכפר.

שרידי ספינה טרופה בגרינדאוויק
שרידי ספינה טרופה בגרינדאוויק

הר תורביורן (Þorbjörn)

הר תורביורן (Þorbjörn) בגובה 243 מטרים, מצפון לגרינדוויק מציע נוף פנורמי נהדר על כל חצי האי רייקאנס. מצידו האחד ניתן לראות את העיירה ומצידו השני את הלגונה הכחולה. באמצע ההר יש פיצול שנקרא “סדק הגנבים” (Thjofagja). ההר הוא אחד ממוקדי הפעילות הססמית החזקים ביותר באזור ורעידות אדמה נרשמות במקום לעיתים תכופות. שביל הליכה של 40 דקות הליכה מוביל לראש ההר.

טיולי טרקטורונים

בתחום העיירה גרינדוויק פועלת חברת טיולי טרקטורונים ATV-adventures. הנופים של חצי האי רייקאנס נותנים תחושה של נסיעה על פני הירח, בין חולות שחורים ושדות לבה. במסגרת הטיולים מבקרים באזור הגיאותרמי קריסוויק (Krýsuvík), המגדלור של רייקאנס וקטעים מהשבר הטקטוני המפריד בין אירואסיה לאמריקה. אין הגבלת גיל לנוסעים אך כל נהג חייב להציג רשיון נהיגה. כל מטייל מקבל סרבל עמיד במים, כפפות וקסדה. לבירורים והרשמה צרו איתנו קשר!  

טיול טרקטורונים גרינדאוויק

מוזיאון הדגים המלוחים – The Icelandic Saltfish Museum

הסופר האיסלנדי זוכה פרס הנובל הלדור לקסנס (Halldór Laxness) כתב פעם “כאשר הכל כבר נכתב ונאמר, החיים הם בראש וראשונה דג מלוח”. החיים בחצי האי רייקאנס כמו גם במקומות אחרים באיסלנד, סבבו תמיד סביב אותו בקלה מיובשת ומומלחת, בימי הזוהר של תעשייה זו. המוזיאון יקח אתכם חזרה לכפר הדייגים האיסלנדי הטיפוסי של סוף המאה ה-19. המוזיאון נפתח בשנת 2002 ומערב את כל החושיםבמטרה להראות איך איסלנד נבנתה על תעשיית הדגים המלוחים. תערוכה זו של מורשת ותרבות איסלנדית מציגה את מאבקה של האומה עם להשרדות וכן את אורח החיים של פעם, בד בבד עם תולדות תעשייה זו והקשר הבל יינתק של להסטוריה ושגשוג האומה. המוזיאון ניצב בסמוך לנמל גרינדאוויק.

תחרות דייגים מקומית בגרינדאוויק

מפת גרינדאוויק

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.