טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

בריכת לבה ברימקטיל – Brimketill

ברימקטיל (Brimketill) היא בריכה קטנה טבעית המגולפת בסלעי הלבה לחופו של הים בחצי האי רייקאנס, מערבית לעיירה גרינדאוויק. כמו נקודות חן רבות אחרות ברחבי איסלנד, גם כאן הטבע עשה את עבודתו המופלאה בגילוף סלעי הבזלת לצורה כמעט מושלמת של בריכה. הבריכה נמצאת במתחם ג’יאופארק רייקאנס המוכר על ידי אירגון אונסק”ו העולמי.

בריכת לבה ברימקטיל

רחצה בבריכה

בעבר היו נוהגים מטיילים לרחוץ בבריכה אך כיום הציבו הרשויות שלטים המתריעים מלעשות כך. הרחצה בבריכה מסוכנת! הסלעים סביב הבריכה חלקים וגלים חזקים עלולים להכות בעוצמה במפתיע. בנוסף המים בבריכה קרים והרחצה לא נעימה במיוחד. המתרחצים במקום עושים זאת על אחריותם.

פולקלור מקומי

פירוש השם ברימקטיל הוא “קדירת מים לבנים” אך בעבר נקרא המקום “הבריכה של אודני” (Oddnýjarlaug). על פי הפולקלור מסופר כי אל הבריכה היתה מגיעה באופן קבוע טרולית בשם אודני (Oddný) על מנת לכבס את בגדיה לאחר שקיעת השמש. 

כיצד מגיעים?

מהכביש המקיף את רייקאנס (425) יש שילוט אל האתר. שביל קצר מוביל ממגרש החנייה אל פלטפורמת צפייה המשקיפה על ברימקטיל. בימים שיש רוחות חזקות, רסיסי ים עשויים להשפריץ גבוה עד נקודת התצפית ולכן רצוי לקחת מעיל גשם. 

האי אלדיי – Eldey

מפלטפורמת הצפייה ניתן להשקיף אל הים ולהבחין באי קטן הנראה כמו מבצר קטן. מדובר על האי אלדיי (Eldey). אי קטן הנמצא כ-16 ק”מ מהחוף ומוכרז כשמורת טבע מוגנת שהכניסה אליו אסורה.

האי אלדיי

מפת בריכת ברימקטיל

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.