טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קפלאוויק – Keflavík

קפלוויק היא עיירה הממוקמת לחופו של חצי האי רייקאנס, חצי אי וולקני בדרום איסלנד. בקפלוויק נמצא גם שדה התעופה הבינלאומי של איסלנד, זהו שדה התעופה בו נוחתים כל המגיעים לאיסלנד בטיסה. קפלאוויק יש מוזיאונים מעניינים, מסעדות וחנויות מעניינות בהחלט וקירבתה לשדה התעופה היא הזדמנות לביקור באחת העיירות החשובות באיסלנד.

דיוטי פרי בשדה התעופה קפלאוויק
הדיוטי פרי בשדה התעופה קפלאוויק

הרוב המכריע של התיירים – כל המגיע בדרך האוויר – יזכה בהצצה חטופה על קפלאוויק (Keflavík) כאשר הוא מגיע לראשונה לאיסלנד אבל קפלאוויק היא הרבה מעבר לכך. בנוסף להיותה עיר בעלת אטרקציות משל עצמה, קפלאוויק יכולה לשמש כבסיס אידיאלי להיכרות עם חצי האי רייקאנס (Reykjanes). רוב התיירים לא מבלים כמעט בעיר אלא ישר מדלגים לרייקיאוויק הנמצאת 45 ק”מ משם. 

אם אתם בבירה רייקיאוויק ובכל זאת מעוניינים לבקר בעיירה, פשוט סעו לכיוון שדה התעופה על כביש 41 ועקבו אחרי השילוט לכיוון שדה התעופה. בעבר בסיס נאט”ו בקפלאוויק (1951-2006) שכן בצד שדה התעופה ליד כביש 41, אבל מזה מספר שנים שהוא נטוש רשמית, כלומר לאיסלנד אין כיום כל כוח צבאי על אדמתה. בעקבות הסגירה, השטח הפך לאזור מיזמים הקשורים לאנרגיה ירוקה, לוגיסטיקה, עיבוד נתונים ובריאות, אם להזכיר רק חלק מהם. בקפלאוויק קיימת גם תעשיית דייג תוססת, ממש כפי שיש בשכנתה, העיר ניארדוויק (Njarðvík). חיבור העיירות קפלאוויק, ניארדויק והפניר (Hafnir), יצרה את הרשות המקומית של רייקאנסבאייר (Reykjanesbær) עם אוכלוסיה כוללת של למעלה מ-14,000 תושבים.

כיצד להגיע משדה התעופה לרייקיאוויק? לחץ כאן להזמנת כרטיס פלייבאס!

שדה התעופה בקפלאוויק
שדה התעופה בקפלאוויק

מוזיאון העולם הויקיני – תצוגה של ספינה ויקינגית

אם ממשיכים לאורך קו החוף הדרומי מקפלוויק ניתן לבקר בעיירה הסמוכה ניארדויק (Njarðvík). אחת האטרקציות הפופולריות של עיירה זאת הוא ‘העולם הויקינגי’ בנין מודרני רב רושם המציע מבט ייחודי על הספינה הויקינגית (Íslendingur) על רקע המפרץ מסביב. הספינה נבנתה בידי גונאר מרל אגרסטון כהעתק מדויק של הספינה הויקינגית שהתגלתה בשנת 1880 בנורבגיה ונחשפה כמעט ללא פגע. בנייתה של הספינה המקורית מתוארכת לסביבות שנת 870. בניית Íslendingur מהווה הישג יוצא דופן מבחינה הנדסית ונדרשו שנתיים תמימות (1994-1996) לבניתה. רוחבה 5.25 מטר אורכה 23 מטר, קיבולתה כ-80 טון, והיא בעלת מפרש בין 130 מ”ר ותורן שגובהו 18 מטר. היא עשויה עץ אורן ואלון היות והחוקרים מאמינים שאלו היו זני העצים הנפוצים ביותר ששימשו לבניית סירות בעידן הויקינגי. בשנת 2000 הפליג גונאר עם צוות של שמונה אנשים מאיסלנד לניו יורק, בזכות מענק של ועדת לייפור ארקיסון האיסלנדית. הם יצאו לדרכם בת ה-4200 המיילים הימיים (קרוב ל-8000 ק”מ) ביום עצמאותה של איסלנד שחל ב-17 ביוני, כשהם מעוררים תשומת לב עולמית נרחבת. פרטים ותמונות מבניית הסירה וממסעה לחציית האוקיינוס האטלנטי מוצגים לצד הספינה המרשימה. מוזיאון ‘העולם הויקינגי’ מארח בנוסף גם חלק מתערוכת המילניום הויקינגי של מכון סמיתסוניאן השופכת אור על ההתיישבות והתגליות הנורדיות. לאתר המוזיאון www.vikingworld.is

הטרולית מההר – Skessan í hellinum

‘הטרולית מההר’ גרה במערה שחורה בקצה הצפוני של מרינת קפלאוויק מאז פסטיבל התרבות והמשפחות ‘ליל האורות’ (Ljósanótt) ב-2008. ‘הטרולית מההר’ היא יצירת דמיונה של הסופרת הרדיס אגילסדוטיר (Herdís Egilsdóttir) שכתבה שישה סיפורי ילדים על ילדה ושמה סיגה וידידתה ‘הטרולית מההר’, מדובר בענקית בגודל מלא שתוכננה בידי קבוצת האמנות, היושבת לה מנומנמת בכסא נדנדה במטבחה ומשקיפה אל הנוף המרהיב של המפרץ והמרינה.

מפת קפלאוויק

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.