הפניר – Hafnir

הפניר (Hafnir) הוא כפר בחצי האי רייקאנס המונה 110 תושבים. זהו הכפר הקטן ביותר בכל חצי האי רייקאנס והוא נמצא 14 ק"מ משדה התעופה הבינלאומי. בהפניר נמצאות העדויות הקדומות ביותר להתיישבות הראשונה באיסלנד בשנת 770 לספירה.

גם אתם רוצים לבקר בהפניר ובאתרים מרתקים אחרים בחצי האי רייקאנס? כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

מזח הפניר
מזח הפניר

בשנת 1995 הוא התמזג עם העיירות קפלאוויק וניירדאוויק (Njarðvík) לרשות מקומית אחת בשם רייקאנסבאייר (Reykjanesbær). תהליכים אלו של איחוד עיריות התבצע בשנות ה-90 במקומות רבים באיסלנד על מנת לחסוך בכספי משלם המיסים.

כביש 425 המקיף את חצי האי עובר סמוך להפניר ועת נסיעה עליו כדאי לקחת את הפנייה פנימה לתוך הכפר הזכיר על מנת להתרשם מהחיים בבידוד יחסי על אף הקרבה היחסית לרייקיאוויק. בחלקו הפנימי של הכפר נמצא כנסיה עתיקה ובחצר שלה נמצא עוגן ספינה אמריקאית שעלתה על שרטון מול חופי הכפר בשנת 1881.

הכנסייה של הפניר
הכנסייה של הפניר

אטרקציות באזור

בנסיעה על כביש 425 ישנן מספר אטרקציות חשובות באזור הכפר הפניר.

צוק הפנרברג (Hafnarberg) – צוק בזלת מרשים הנושק לחופי האוקיינוס. מקום נהדר לצפות בציפורים. צוק הפנרברג נמצא כ-4 ק"מ מהפניר על דרך 44.

"גשר בין יבשות" – חצי האי רייקאנס נחצה על ידי השבר בלוחות הטקטוניים המפריד בין אירו-אסיה ואמריקה. מעל הסדק בלוחות נבנה גשר מתכת המאפשר חציית הסדק ומעבר בין שני הלוחות הטקטוניים.

Login