טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

גשר בין יבשות

חצי האי רייקאנס נמצא בדיוק על חיבורם של שני לוחות טקטוניים, הלוח האירואסיאתי והלוח הצפון אמריקאי. לוחות אלה מתרחקים זה מזה ובכך שטחה של איסלנד גדל למעשה בכמה סנטימטר בכל שנה. אם חשבתם שזה בלתי אפשרי לדלג מאירופה לאמריקה בהליכה, צפוייה לכם הפתעה. בין שני הלוחות היבשתיים ובגובה של 15 מטרים, נבנה גשר להולכי רגל מעל אחד הסדקים אשר משמש עדות ברורה לנוכחותם של שולי הלוחות הטקטוניים. הגשר נבנה כסמל לחיבור בין אירופה וצפון אמריקה. בכל צד של הגשר מופיע שחט המברך את הבאים. “ברוכים הבאים לאירופה” ו “ברוכים הבאים לאמריקה”. 

גשר בין יבשות

הגשר נקרא על שמו של מגלה הארצות האיסלנדי לייפור איריקסון, בנו של איריק האדום והאדם האירופאי הראשון שהגיע ליבשת אמריקה, שנים רבות לפני קולומבוס. הגשר משמש באופן סימבולי כקשר בין העולם הישן לעולם החדש. הכינוי של לייפור היה “לייפור בר המזל” (“Leif the Lucky’s”)  אפשר לחצות את הגשר הנקרא על שמו ולקבל תעודה אישית במרכז מידע ברייקאנס כאישור ותזכורת על החוויה יחודית זו. 

היכן נמצא הגשר בין יבשות?

הגשר נמצא בחלקו המזרחי של חצי האי רייקאנס. כ-7 ק”מ דרומית לישוב הפניר (Hafnir) על כביש 425. יש שילוט המכוון למקום.

מה יש לראות בביקור בגשר?

מתחת לגשר ישנו סדק מלא בחול. ניתן להלך על הגשר וגם לרדת לנקיק מתחתיו. מהגשר עצמו ניתן להשקיף לעבר הים ולראות את האי אלדיי (Eldey) שנראה כמו מבצר בים, באי אלדיי חיה המושבה האחרונה של מין נכחד של העוף אלקה גדולה שנכחד במאה ה-19. קרוב יותר לכיוון החוף ניתן לראות את Geirfuglasker סלע גדול בים.

האי אלדיי
האי אלדיי כפי שהוא נראה מהחוף

לא רחוק מהגשר בין יבשות ישנו מפרץ קטן עם חול שחור בשם סנדוויק (Sandvik). לא הרבה מטיילים מגיעים לשם וזו מקום נחמד לטיול קצר. שימו לב לא להתקרב מדי למים, גלים סוררים עלולים להיות מסוכנים.

מיקום גשר בין יבשות

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.