טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

סנדגרדי – Sandgerði

בצידו המערבי של חצי האי רייקאנס (Reykjanes), על כביש 45, ניצבת לה סנדגרדי (Sandgerði). הצעירה בעיירות איסלנד (נוסדה רשמית בשנת 1990) ואחת מקהילות הדייג הראשיות שבה, עם שדות דייג עשירים ממש מול חופייה. העיירה נמצאת סה”כ 7 ק”מ משדה התעופה הבינלאומי בקפלאוויק והיא משמשת דוגמה יפה של כפר דייגים איסלנד פעיל ומודרני.

המגדלור של סנדגרדי
המגדלור של סנדגרדי

יש הרבה מה לעשות ב- Sandgerði, כמו צפרות, קצת היסטוריה ושחייה בבריכה פתוחה.

בחלק הצפוני של העיירה נמצא אגם Sandgerðistjörn, שבו מאות ציפורים נודדות מתאספות כל אביב. הבניין העתיק ביותר של הכפר, שעל שמו נקראה העיירה ממוקם ליד האגם.

ליד Hafurbjarnastaðir, בין גארדור (Garður) וסנגרדי, ישנם קברים מתקופות טרום-נוצריות שנתגלו ב -1947. הקברים נחשבים לגילוי חשוב מאוד, ומימצאים מאחד הקברים מוצגים כיום במוזיאון הלאומי של איסלנד.

חובבי עתיקות יוכלו לבקר גם בכנסיית Hvalsneskirkja, כ-6 ק”מ דרומית לסנדגרדי. הכנסייה שוחזרה באופן מוצלח ויפה, אך את מירב תשומת הלב תופסת מצבה בת השבע עשרה, שכיתובה השתמר להפליא בתצוגה ליד המזבח. המצבה נושאת את שמה של בתו היחידה של הסופר האיסלנדי האהוב Hallgrímur Pétursson.

כנסיית Hvalsnes סנדגרדי
כנסיית האבן Hvalsnes ליד סנדגרדי

מרכז הטבע והמדע של סנדגרדי (Sudurnes Science and Learning Center) בקצה הצפוני של העיירה, מציג דוגמאות לא שיגרתיות מעולם הטבע כמו ביצי כריש, סוגי שבלולים וסרטנים, סוסי ים, וכן מרחק על חסרי חוליות ימיים.

מפת סנדגרדי

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.