טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

האי ריסיי – Hrísey

האי ריסיי (Hrísey) הוא אי קטן הנמצא 35 ק”מ צפונית לאקוריירי (Akureyri) בפיורד אייפיורדור (Eyjafjörður). זהו אי קטן עם בסיס דרומי רחב וקצה צפוני צר בצורה המזכירה טיפה. אורך האי 7.5 ק”מ ורוחבו 2.5 ק”מ. סה”כ 185 איש חיים באי והשייט במעבורת מנמל Árskógarströnd אורך רבע שעה בלבד.

האי ריסיי
הנוף אל האי ריסיי מהמעבורת

אי ירוק בים

ביקור במקום נותן הזדמנות לראות מקרוב כיצד קהילה קטנה ומבודדת יחסית דואגת ומכלכלת את עצמה. באי מסלולי הליכה ונקודת תצפית מצוינת על ההרים הנושקים לחוף. האי רייסי (Hrísey) ידוע בשפע העופות שבו, בשלל צדפות כחולות וטיולי טרקטורים ברחבי האי. האי פיתח מוניטין כיעד צפרות מעולה. על האי אין טורפים טבעיים, מה שהופך אותו למקום קינון אידיאלי לציפורים. חלקו הצפוני של הריסי, Ystabjjarland, הוא שמורת טבע בבעלות פרטית. בסביבות ארבעים מינים של עופות נפוצים באי כמו שחפיות הקוטב וברווזי איידר (Eider duck).

חנות הכלבו של האי ריסיי
חנות הכלבו באי ריסיי

אחד המבנים המעניינים באי הוא House of Shark Jörundur שם נמצאת תצוגה מעניינת של כרישים. המקום משמש גם כמרכז מידע לתיירים.

House of Shark Jörundur
House of Shark Jörundur

כדי להגיע אל האי, יש לקחת את המעבורת Saevar מהכפר Arskogssandur, לחופו המערבי של Eyjafjordur. המעבורת יוצאת מדי שעה בקיץ והמסע נמשך כ -20 דקות.
לזמני המעבורת לאי – לחיצה כאן.

טיול טרקטור באי ריסיי
טיול באי ריסיי על עגלת טרקטור

מפת האי ריסיי

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.