טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

סוסים איסלנדים

הסוס האיסלנדי המהולל אמנם נראה כמו פוני, אך הסוסים האיסלנדים הם גזע מאד מבוקש בעל תכונות ייחודיות וחמש צורות הליכה ודהירה: בנוסף לצורת הדהירה הרגילה של שאר הסוסים, הסוס המקומי יכול לנוע בצורה מאד חלקה ונעימה לרוכב שנקראת “Tölt”. בשנים האחרונות הפך זגע זה לבעל ערך רב ביותר והוא מבוקש מאד ברחבי העולם. שלושה עשר סוסים איסלנדים כיכבו בהפקת העיבוד הקולנועי של “ההוביט”.

סוסים איסלנדים

סיפורם של הסוסים האיסלנדים מתחיל כאשר הוויקינגים הראשונים שהגיעו לאיסלנד הביאו עימם את הסוסים שלהם ומאז לאחר למעלה מאלף שנה, לא הגיעו סוסים נוספים לאיסלנד. הסוסים של היום הם צאצאים ישירים של אותם סוסים שהויקינגים הגיעו איתם לאחר בידוד של למעלה מאלף שנה על האי. הסוסים האיסלנדים הם לא גדולים במיוחד אך חזקים ומותאמים לאקלים ופני השטח האיסלנדי.

סוסים איסלנדים

הם יפיפיים וצבעוניים, זהו מחזה נפוץ לראות סוס בעל גוונים שונים, למשל, רעמה לבנה, גוף חום וזנב שחור. הסוסים האיסלנדים ידידותיים מאד, צייתנים ורק לעתים רחוקות עושים לרוכבים עליהם בעיות. גובהו הממוצע של הסוס האיסלנדי הוא 135 ס”מ ועל אף גודלו (יש כאלה הטועים לחשוב שהם סוסי פוני) הוא יישא רוכב מבוגר יום אחרי יום בלי שום בעיה ובכל תוואי שטח: על כרי דשא, לאורך מדרונות ההרים, דרך נהרות ועל פני שדות גסים של לבה. באיסלנד שנמצאת על קצה החוג הארקטי לתושבים המקומיים לא היה סיכוי רב לנסות לעבד את אדמת האי ומאז שהמתיישבים הראשונים הגיעו לכאן מעט השתנה. האדמה נשארה ברובה לא מעובדת, פראית לגמרי. ישנם למעלה מ-200 הרי געש, גייזרים, קרחונים, שלג עד על ההרים, עמקים ירוקים ומפלי מים רועמים.

סוסים איסלנדים דוהרים

טיולי רכיבה על סוסים

אחת האטרקציות היחודיות למטיילים באיסלנד זה רכיבה על סוסים, הרכיבה מתאימה למתחילים ובעלי נסיון. למידע נוסף לחיצה כאן.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.