הפיורדים המערביים

פארקים שמורות טבע טיולים בריכות ופעילויות!

הפיורדים המערביים של איסלנד (Vestfirðir) הם עולם חדש וקסום, פיורד אחר פיורד הם נישאים מעל הים, כל פיורד עם הייחודיות שלו על שלל כפרי דייגים הקטנים המנקדים את רצועות החוף.

הפיורדים המערביים של איסלנד הם ברובם פיורדים עוצרי נשימה, ממוקמים בינות הרים נישאים ומצוקים תלולים וחדים. האזור הוא גן עדן למגוון עשיר במיוחד של עופות, ובימים עברו קנה את פרסומו בשל המכשפות, הקוסמים ומעשי הכשפים שנעשו שם, כך מסופר. מבחינת גיאולוגית כולל האזור את החלקים הקדומים ביותר של איסלנד, עם תצורות סלע שגיל חלק מהן מגיע עד 14 מיליון שנה. פרט לאזור ההררי של איסלנד, הפיורדים המערביים הם האזור הכי פחות מיושב במדינה. במהלך ההיסטוריה אנשי חבל ארץ זה היו במאבק בלתי פוסק מול תנאי הסביבה ואיתני הטבע, בניסיונם להוציא את לחמם מהאוקיינוס עשיר הדגה. כפרי דייגים קטנים ורבים חבויים באזורים מסוימים בצל הרים גבוהים, בעוד שאזורים נרחבים אחרים נשארו בלתי מיושבים לחלוטין.

הפיורדים המערביים מציעים למבקרים את האפשרות לצפות במגוון בעלי חיים: בעופות הים בסביבה הטבעית בה הם מקננים, בשועלים ארקטיים במאורותיהם בכרי הדשא הנרחבים, ובכלבי הים – לחופי האוקיינוס. בנקודה המערבית ביותר בפיורדים המערביים נמצא צוק לאוטראביארג (Látrabjarg), אחד מצוקי העופות הגדולים באירופה.

למידע נוסף על: טיול מקיף איסלנד עם הפיורדים המערביים.

הפיורדים המערביים הם מקום אידיאלי עבור מטיילים וחובבי טבע. אבל מכל הפאר והמגוון של הנוף, אולי האטרקציה הקסומה ביותר של המקום, הם השקט והשלווה האינסופיים שהופכת את הפיורדים המערביים לעולם בו תמיד תרצו לברוח.

מישהו עשה פעם חשבון וגילה שקו החוף של הפיורדים המערביים תופס יותר ממחצית סך כל קו החוף של איסלנד. בביקור באזור יש תחושה שהחוף נמצא בכל מקום, באין סוף צורות, משתנה ללא הרף עם עונות השנה, שוכב על גבול המיסטי בין עולמות שונים.

אתר התיירות של הפיורדים המערביים – www.westfjords.is

מפת הפיורדים המערביים

המקומות שלא כדאי לפספס בפיורדים המערביים

כנסו לחקור את המקומות המבודדים והקסומים של הפיורדים. מפל דינאנדי המרהיב ביופיו, בריכות גיאותרמיות חמות וכפרי דייגים ציוריים לצד פיורדים אימתניים.

מפל Þingmannaá

ממש ליד פיורד Vatnsfjörður, זורם נהר Þingmannaá – נהר קטן ושוצף, המגיח מעמק Þingmannadalur ומסתיים בחוף הים. זהו מקום מרהיב

כנסו לקרוא »
Heydalur

היידאלור – Heydalur

היידאלור (Heydalur) הוא אתר קמפינג, בריכה גיאותרמית ומלון בפיורד Mjóifjörður ("הפיורד הצר") בפיורדים המערביים של איסלנד. בפיורדים המזרחיים קיים פיורד בעל שם

כנסו לקרוא »

טיולים לעצמאיים הכוללים את הפיורדים

מומלץ לבקר בפיורדים בין החודשים מאי לאוקטובר ולהגיע אליהם עם המעבורת שיוצאת מסטיקיסהולמור בחצי האי סנייפלסנס. אנחנו נוהגים להקצות במסלולים שלנו שלושה ימים עבור הטיול בפיורדים, אך בקלות ניתן לקצר או להאריך את השהות שם. 

טיול ג’יפים מושלם כולל הפיורדים מערביים
17 ימים
כולל מרכז איסלנד (4x4)
“הפנינים של איסלנד” – טיול ג’יפים
15 ימים
כולל מרכז איסלנד (4x4)
סביב איסלנד כולל הפיורדים המערביים
14 ימים
מסלול היקפי (כביש הטבעת)

בריכות גיאותרמיות

הפיורדים המערביים מציעים למטיילים מבחר בריכות גיאותרמיות מהיפות והמיוחדות באיסלנד. תמצאו אחת כזו בדראנגסנס, ברייקיאנס ובעוד מספר פינות נסתרות בפיורדים. כנסו להכיר כמה מהיפות שביניהן!

ערים וישובים

למרות היותם מבודדים, הפיורדים המערביים הם בית למספר לא קטן של כפרים השוכנים לאורך קו החוף ונהנים ממראות הפיורדים החד פעמיים. הנה הם!

ניפסדאלור – Hnífsdalur

ניפסדאלור (Hnífsdalur) או בעברית "עמק הסכינים" הוא כפר זעיר בפיורדים המערביים בין איספיורדור (Ísafjörður) לבולונגארוויק (Bolungarvík). לא ברור מדוע הכפר קיבל שם לא

כנסו לקרוא »

סודאוויק – Súðavík

סודאוויק (Súðavík) הוא כפר דייגים קטן לחופי מפרץ Álftarfjörður בפיורדים המערביים, מספר תושבים 240. סודאוויק נמצאת 20 ק"מ מזרחית לאיספיורדור.

כנסו לקרוא »