טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קרחון דרנגאיוקול – Drangajökull

קרחון דרנגאיוקול (Drangajökull) הוא הקרחון היחיד בפיורדים המערביים והצפוני ביותר באיסלנד. הקרחון נמצא דרומית מערבית לשמורת הורנסטראנדיר (Hornstrandir), אזור פראי ולא מיושב בעל יופי יוצא דופן. הגישה אל קרחון דרנגאיוקול לא אפשרית ברכב ומעט המטיילים הזוכים לבקר במקום. בנסיעה על כביש 61 לאורך הפיורדים המערבים ניתן להשקיף על אחד מלשונות הקרח של הקרחון הזורמות לתוך הים.

קרחון דרנגאיוקול
Nojhan [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons.

קרוב אבל רחוק

למרות קרבתו הגיאוגרפית לכביש הטבעת מספר 2, הכביש הראשי של הפיורדים המערביים. הגישה לקרחון דרנגאיוקול כמעט שאינה אפשרית. יש תיעוד מעט מאד של הקרחון מקרוב. מלבד הרפתקנים היוצאים לדהור על כיפת הקרח בסופר-ג’יפים התיעוד היחיד שיש מהקרחון או מצילומי אוויר ממטוסים קלים שחולפים מעל.

מחזיק מעמד למרות הכל

הקרחון הוא אחד מהקטנים באיסלנד ומכסה שטח של 160 קמ”ר בלבד, גובהו לא עולה על 1000 מטרים, זהו הקרחון היחידי באיסלנד שנמצא כולו מתחת לגובה של קילומטר והוא גם היחיד שלא הצטמק בשנים האחרונות. כאשר קרחוני איסלנד כמו קרחון לאנגיוקול נמצאים בתהליך של המסה מואצת והצפי שיעלמו בתוך מאה עד מאה וחמישים שנה, קרחון דראנגאיוקול אינו מראה סימני נסיגה ונראה שהוא עומד איתן נכון לעכשיו.

מטיילים הרפתקנים על קרחון דרנגאיוקול
מטיילים הרפתקנים על קרחון דרנגאיוקול. קרדיט: yrpopqueen

מפת קרחון דרנגאיוקול

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.