טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קרחון לנגיוקול – Langjökull

קרחון לנגיוקול (Langjökull) או ‘הקרחון הארוך’, הוא הקרחון השני בגודלו באיסלנד. קרחון לנגיוקול ממוקם באזור המערבי של המרכז ההררי של איסלנד כ- 18 ק”מ מעיירת הנופש הוספטל (Husafell) במערב איסלנד. בימים בהירים ניתן לראות את הקרחון בבירור מאזור עמק הגייזרים במעגל הזהב.

אורך הקרחון הוא 50 ק”מ, שטחו הוא 950 קמ”ר ועומקו מגיע עד ל-580 מטרים במקומות העמוקים ביותר. הקרחון מכסה מספר פסגות הרי געש פעילים שהפסגות שלהם מבצבצות מעל כיפת הקרח, הנקודה הגבוהה ביותר היא Baldjökull המגיעה ל-1450 מטר ונמצאת בקצה הצפוני של הקרחון.

קרחון לנגיוקול

קרחון לנגיוקול הוא אחד הקרחונים המתויירים ביותר באיסלנד. גישה אל הקרחון אפשרית מדרך קיולור החוצה את איסלנד מצפון לדרך ומהדרך ההררית קאלדידאלור היוצאת מפארק ת’ינגווטליר לכיוון הוספטל.

סמוך לקרחון לנגיוקול נמצאים מספר קרחונים קטנים יותר כמו Eiríksjökull, אשר תחתיו נמצא ההר הגבוה ביותר במערב איסלנד, ועוד שני קרחונים קטנים יותר Þórisjökull ו- Hrútfellsjökull מצידו המזרחי של לנגיוקול.

טיול על קרחון לנגיוקול

טיולים על הקרחון מוצעים מבסיס הקרחון. טיול Into the glacier בו נכנסים לתוך מנהרה שנחצבה בקרח יוצא מאזור הוספטל וטיולי אופנועי שלג יוצאים מכיוון מפל גולפוס.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.