טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

דרך קאלדידאלור – כביש 550 – Kaldidalur

דרך קאלדידאלור (Kaldidalsvegur) או בשמה המקוצר ‘Kaldidalur’ היא הקצרה ביותר מכל הדרכים ברמה ההררית של איסלנד, ולכן היא קיבלה את הכינוי “דרך הררית למתחילים”. פירוש השם ‘קאלדידאלור’ הוא “העמק הקר”. דרך קאלדידאלור מסומנת במפה כ-550, אורכה 40 קילומטר והיא אינה כוללת חציית נחלים או מעברי מים. טכנית לא חובה רכב 4X4 על מנת לחצות אותה אך מכיוון שחברות השכרת הרכבים באיסלנד אינן מאפשרות לרכבים רגילים לנסוע בדרך הררית זו מבחינה ביטוחית, בפועל לא ניתן וגם לא מומלץ לחצות אותה ברכב רגיל.

דרך קאלדידאלור

מצדה הדרומי הדרך מתחילה צמוד לפארק ת’ינגווטליר ממשיכה כאשר הקרחונים תוריסיוקול (Þórisjökull) ולנגיוקול (Langjökull) מצידו המזרחי ומצידו המערבי הר Ok ומסתיימת לפני העיירה הוספטל (Husafell). עד לפני שנים מעטות על ראש הר Ok היה קרחון, בעקבות המסה מוגברת בשנים האחרונות הקרחון נעלם ונותר ההר.

נהר בדרך קלדידאלור
נהר עם משושי בזלת לא רחוק עם מפגש הדרך והעיירה הוספטל

זו חוויה לנהוג בדרך קאלדידאלור. נהיגה על כביש הטבעת של איסלנד היא דבר אחד כיף כשלעצמו אבל נהיגת Off Road זה דבר אחר. נוף מרשים מתגלה תוך כדי נסיעה. רואים בדרך המון סלעים והרים ואז פתאום נהר חותך דרך הסלעים המשושים ופסגות לבנים של קרחונים מסיביים מופיעים באופק. דרך קאלדידאלור היתה בשימוש בעבר על ידי מקומיים שרצו לחצות במהירות מהאזורים הפוריים של העמקים באזור רייקהולט במערב לשפלה בת’ינגווטליר. זו הייתה הדרך ההררית הראשונה שהפכה לקבועה בשנת 1830. הנקודה הגבוה ביותר בדרך מגיעה ל727 מטר וביום יפה, נוף נהדר משתקף מלמעלה. ישנם סיפורי סאגות ואגדות שקושרות את עצמן בחלק זה של הארץ.

תאריך הפתיחה הממוצע של הדרך הוא בסביבות ה 1 ביוני והדרך נסגרת לרוב לקראת 20 בספטמבר.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.