סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי

לנדמנלאוגר – Landmannalaugar

אחד האזורים היפים ביותר במרכז איסלנד הוא ללא ספק שמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר (Landmannalaugar). פירוש השם “בריכות העם”, זהו ככל הנראה יעד הטיולים הפופולרי ביותר במרכז ההררי של איסלנד ונחשב בעיני רבים ליהלום שבכתר.

שמורת לנדמנלאוגר

איזור לנדמנלאוגר ממוקם בדרום מרכז האי, לא רחוק מהר הגעש הקלה (Hekla) בין הרים מרשימים ומשלב מהמראות המרהיבים ביותר שיש לאיסלנד להציע. האזור מרתק ועשיר בניגודים, רכסי הרים עשויים מריוליט (סלע וולקני הדומה לגרניט) מחורצים בפסים שחורים של אפר וולקני, פסגות ססגוניות בצבעים אדום, ירוק, כתום וצהוב, שדות לבה רחבי ידיים וסילוני קיטור הפורצים מסדקים בקרקע.

בלנדמנלאוגר יש הרבה בריכות טבעיות חמות וקרות ובחלקן אפשר להתרחץ. ליד אכסניית הנוער שנמצאת סמוך למרכז המבקרים יש בריכה טבעית שבה מים חמים וקרים מתערבבים יחד ויוצרים תנאים אידיאלים לרחצה. במקום יש מלתחות מסודרות.

לאנדמנלאוגר היא אחת מנקודות המוצא לטרק לנדמנלאוגר-תורסמורק המפורסם. הטרק שבדר”כ אורך 4 ימים מסתיים דרומה משם בשמורת תורסמורק. ישנה אפשרות להמשיך משם דרומה עד סקוגר בדרך מדהימה ביופיה העוברת בשולי קרחונים והרים מרשימים.

למסלול הליכה קל ומומלץ בשמורת לנדמנלאוגר >> לחצו כאן.

 

דרך Fjallabak ו”עמק האש” (Eldgjá)

הדרך המחברת את שמורת לנדמנלאוגר לכביש 1 בכיוון דרום נקראת Fjallabak. הדרך נחשבת לאחת היפות באיסלנד. אחד המראות המעניינים ביותר בחלק הזה של הארץ הוא “עמק האש” (Eldgjá). במקום זה הטבע יצר פיצול ייחודי בהרים במהלכו נוצר חתך ענקי באורך של 30 ק”מ ארוכים בתוך האדמה, במקומות מסוימים הוא מגיע עד 600 מטר רוחב ו-200 מטר עומק. הסדק הוולקני נחשב לגדול ביותר מסוגו בעולם. בהמשך העמק שביל הליכה מוביל למפל Ófærufoss, שנחשב לאחד היפים במדינה, המפל היה בעבר ממוסגר על ידי גשר טבעי שקרס לפני כמה שנים.

כיצד להגיע?

לנדמנלאוגר הוא אזור פופולרי מאד בקרב מטיילים המגיעים בקיץ בין החודשים יוני לספטמבר, לאחר מכן כביש הגישה לאזור נסגר. ישנן שלוש דרכים להגיע ללנדמנלאוגר: הדרך הקלה ביותר היא להגיע על כביש F208 מצפון מכיוון תחנת הכח, בדרך זו אין חציית נהרות, אבל הדרך מעט קופצנית. הדרך בדרגת הקושי השניה היא F225 ממערב (קרוב להר הקלה) והשלישית היא כביש F208 מכיוון דרום (בין ויק וקירקיובאיירקלאוסטר). חשוב לברר מראש תחזית מזג האוויר לפני היציאה, מפלס המים בנהרות יכול להשתנות מיום ליום.

טיול באוטובוס לשמורת לנדמנלאוגר

למי שאינו מטייל ברכב 4X4 יש אפשרות לבקר בשמורת לנדמנלאוגר באוטובוס מותאם לנסיעה בדרכי עפר הרריות. לפרטים והרשמה צרו איתנו קשר.

מזג אויר באזור

הדרכים ההרריות המגיעות לשמורת לנדמנלאוגר נפתחות רק לקראת סוף חודש יוני עד אמצע ספטמבר. רק בעונת הקיץ בין החודשים יולי לספטמבר הטמפרטורה מגיעה ל-5 עד 14 מעלות.

מפת לנדמנלאוגר