טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

לנדמנלאוגר – Landmannalaugar

אחד האזורים היפים ביותר במרכז איסלנד הוא ללא ספק שמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר (Landmannalaugar). פירוש השם “בריכות העם”, זהו ככל הנראה יעד הטיולים הפופולרי ביותר במרכז ההררי של איסלנד ונחשב בעיני רבים ליהלום שבכתר.

מרכז המבקרים בלנדמנלאוגר
מרכז המבקרים בלנדמנלאוגר

איזור לנדמנלאוגר ממוקם בדרום מרכז האי, לא רחוק מהר הגעש הקלה (Hekla) בין הרים מרשימים ומשלב מהמראות המרהיבים ביותר שיש לאיסלנד להציע. האזור מרתק ועשיר בניגודים, רכסי הרים עשויים מריוליט (סלע וולקני הדומה לגרניט) מחורצים בפסים שחורים של אפר וולקני, פסגות ססגוניות בצבעים אדום, ירוק, כתום וצהוב, שדות לבה רחבי ידיים וסילוני קיטור הפורצים מסדקים בקרקע.

לנדמנלאוגר

למידע נוסף על >> טיול ג’יפים כולל ביקור בשמורת לנדמנלאוגר.

הבריכה הגיאותרמית בלנדמנלאוגאר

סמוך למרכז המבקרים ישנה בריכה גיאותרמית אשר שנים רבות היתה פופולרית בקרב מקומיים ובשנים האחרונות גם בידי תיירים רבים המבקרים במקום. הבריכה נמצאת במרחק צעדים ספורים ממרכז המבקרים שבקצה שדה הלבה לאוגרהון (Laugahraun). הבריכה הטבעית מוזנת על ידי זרמי מים חמים וקרים המגיעים מתחת לשכבות הלבה ומתערבבים בבריכה. טמפרטורת המים מאד נעימה לרחצה ובמקום ישנן מלתחות מסודרות. המטיילים דואגים מראש להביא בגדי ים ומגבות ואם יש צורך בגדים להחלפה.

בריכה גיאותרמית בלנדמנלאוגר

לאנדמנלאוגר היא אחת מנקודות המוצא לטרק לנדמנלאוגר-תורסמורק המפורסם. הטרק שבדר”כ אורך 4 ימים מסתיים דרומה משם בשמורת תורסמורק. ישנה אפשרות להמשיך משם דרומה עד סקוגר בדרך מדהימה ביופיה העוברת בשולי קרחונים והרים מרשימים.

למסלול הליכה קל ומומלץ בשמורת לנדמנלאוגר >> לחצו כאן.

הייקינג להר געש Brennisteinsalda

הייקינג להר הגעש Brennisteinsalda בשמורת לנדמנלאוגר יוצא ממרכז המבקרים. יש שילוט המכוון להר וגם קל לזהותו אודות לסלע הבולט סמוך לפיסגתו. הר מתנשא לגובה של 855 מטר מעל פני הים אך ממרכז המבקרים גובה הטיפוס הוא 300 מטרים. אורך מסלול הליכה המעגלי לפסגה וחזרה למרכז המבקרים הוא 6.5 ק”מ ולוקח בסביבות 2-3 שעות. מהפסגה הדרך חזרה למרכז המבקרים יורדת לכיוון מישורי הנחלים ושדה הלבה הנמצאים מהעבר השני של ההר.

שמורת לנדמנלאוגר
הסלט הבולט סמוך לפיסגת הר Brennisteinsalda

דרך Fjallabak ו”עמק האש” (Eldgjá)

הדרך המחברת את שמורת לנדמנלאוגר לכביש 1 בכיוון דרום נקראת Fjallabak. הדרך נחשבת לאחת היפות באיסלנד. אחד המראות המעניינים ביותר בחלק הזה של הארץ הוא קניון אלדגיה “עמק האש” (Eldgjá). במקום זה הטבע יצר פיצול ייחודי בהרים במהלכו נוצר חתך ענקי באורך של 30 ק”מ ארוכים בתוך האדמה, במקומות מסוימים הוא מגיע עד 600 מטר רוחב ו-200 מטר עומק. הסדק הוולקני נחשב לגדול ביותר מסוגו בעולם. בהמשך העמק שביל הליכה מוביל למפל Ófærufoss, שנחשב לאחד היפים במדינה, המפל היה בעבר ממוסגר על ידי גשר טבעי שקרס לפני כמה שנים.

שמורת לנדמנלאלאוגאר

מכתש אגמי ליוטיפולור – Ljótipollur

ליוטיפולור (Ljótipollur) הוא מכתש שבתוכו אגם צמוד לשמורת לנדמנלאוגר, בשמורת הטבע Fjallabak. פירוש השם מאיסלנדית הוא “השלולית המכוערת”, למרות העובדה שזה אתר יפה להפליא. מכתש ליוטיפולור נגיש בקלות בשביל הליכה של 4 שעות מלנדמנלאוגר וחזרה. ניתן גם להגיע בג’יפ גדול סמוך למכתש.

המכתש האגמי נגיש בקלות מהדרך ההררית Fjallabak Nyrðri F208 רק כמה קילומטרים מלנדמנלאוגר ונגיש רק במהלך הקיץ. אחד היתרונות של נסיעה במרחק קצר מ F208 עד שוליים של Ljótipollur הוא הנוף. הגובה של המכתש מהכביש קצת פחות מ -100 מטר ואורכו כ -1.5 ק”מ, עם שוליים גבוהים למדי. הנוף מראש המכתש מרהיב ושווה את המאמץ.

הבריכה המגעילה

כיצד להגיע?

לנדמנלאוגר הוא אזור פופולרי מאד בקרב מטיילים המגיעים בקיץ בין החודשים יוני לספטמבר, לאחר מכן כביש הגישה לאזור נסגר. ישנן שלוש דרכים להגיע ללנדמנלאוגר: הדרך הקלה ביותר היא להגיע על כביש F208 מצפון מכיוון תחנת הכח, בדרך זו אין חציית נהרות, אבל הדרך מעט קופצנית. הדרך בדרגת הקושי השניה היא F225 ממערב (קרוב להר הקלה) והשלישית היא כביש F208 מכיוון דרום (בין ויק וקירקיובאיירקלאוסטר). חשוב לברר מראש תחזית מזג האוויר לפני היציאה, מפלס המים בנהרות יכול להשתנות מיום ליום.

הדגמה של חציית נחלים בכניסה לשמורת לנדמנלאוגר:

טיול באוטובוס לשמורת לנדמנלאוגר

למי שאינו מטייל ברכב 4X4 יש אפשרות לבקר בשמורת לנדמנלאוגר באוטובוס מותאם לנסיעה בדרכי עפר הרריות. לפרטים והרשמה לחצו כאן.

מזג אויר באזור

הדרכים ההרריות המגיעות לשמורת לנדמנלאוגר נפתחות רק לקראת סוף חודש יוני עד אמצע ספטמבר. רק בעונת הקיץ בין החודשים יולי לספטמבר הטמפרטורה מגיעה ל-5 עד 14 מעלות.

מפת לנדמנלאוגר

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.