טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

סלפוס – Selfoss

סלפוס (Selfoss) היא העיירה הגדולה ביותר בדרום איסלנד ומרכז השירותים והמסחר של האזור כולו. אוכלוסיית העיר מונה 6500 איש. סלפוס ממוקמת על גדות נהר Ölfusá במרחק שעה נסיעה מרייקיאוויק (60 ק”מ). הגשר שהוקם מעל נהר Ölfusá העובר סמוך לעיר החזיק במשך שנים רבות בתואר, המבנה המלאכותי הגדול ביותר באיסלנד. בניית הגשר איפשרה מעבר נוח בין אזור דרום איסלנד ומחוז Árborg שם נמצאת סלפוס לבין עיר הבירה רייקיאוויק, עובדה שתרמה להתפתחות העיר והאזור כולו. בשנת 1930 סלפוס קיבלה חיזוק משמעותי לאחר שמחלבה אשר הוקמה בשטח העיירה היוותה עוגן כלכלי לתושבי המקום. נוסעים העוברים גם בימינו ברחוב הראשי של סלפוס (כביש מספר 1) יוכלו להבחין במבנה המחלבה המודרני של חברת MS שפועל בסלפוס עד היום.

אורות הצפון בסלפוס
הכנסייה של סלפוס על רקע הזוהר הצפוני

טיולים באזור סלפוס

באין אטרקציות ממשיות משל עצמה, סלפוס משמשת כמקום עצירה לתדלוק והצטיידות יותר מאשר יעד בפני עצמו. הנקודה המעניינת ביותר בעיירה היא הגשר התלוי שנבנה בשנת 1945 מעל לנהר Ölfusá השופע. סלפוס היא גם מרכז מצוין לטיולים יומיים ואטרקציות רבות באזור. דיג סלמון פופולרי מאד לאורך נהר Ölfusá לא רחוק מהגשר בפתאי העיירה. כל השירותים הנחוצים לתיירים זמינים בסלפוס כמו מרכז מידע תיירותי, מלונות, מסעדות ומאפייה מצויינת. בשל העובדה שאת העיר חוצה כביש מספר 1, אנשים רבים מבקרים בעיירה במשך השנה כולה.

סלפוס Selfoss
הגשר בכניסה לסלפוס

אתרים בקרבת סלפוס

הר הגעש הקלה (Hekla) עם כיפתו הלבנה חולש בדממה על האזור כולו. שהשקט לא יתעה אתכם, מדובר באחד מהרי הגעש הפעילים באיסלנד שידוע בכינויו ‘השער לגהינום’. טיול מעגל הזהב, מסלול הטיול הפופולרי באיסלנד עובר סמוך לעיירה סלפוס ומטיילים יכולים לנצל את אחד מבתי הקפה בעיירה להפוגה קצרה מהטיול.

גייזר
האתר המפורסם גייזר נמצא במרחק נסיעה קצר מסלפוס

מפת סלפוס

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.