טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

פארק סקאפטאפל – Skaftafell

פארק לאומי סקאפטאפל (Skaftafell) הוא נווה מדבר שנימצא בין מדבר סחף חולי לקרחון ואטנאיוקול והוא כיום חלק מפארק הלאומי ואטנאיוקול שהוא הגדול באירופה. פארק סקאפטאפל נוסד בשנת 1967, גודלו כ-500 קמ”ר והוא כולל כמה מהאטרקציות היפות במדינה. הרים, קרחונים, מפלים, חי וצומח יחודיים לאזור. הגישה אל הפארק נוחה, הפארק נימצא לאורך כביש מספר 1, כ-330 ק”מ דרומית-מזרחית לרייקיאוויק. בפארק יש מרכז מבקרים גדול, מסעדה, חניון קראוונים וכל השירותים הנחוצים עבור קמפינג. בעונת הקיץ המקום שוקק מבקרים בשל קירבתו של הפארק לקרחון ואטנאיוקול ואפשריות הטיול המצוינות במקום למטיילים מכל הסוגים וגם לבעלי רכבים פרטיים.

קרחון בפארק סקאפטפל
קרחון בפארק סקאפטפל

מסלולי טיול

מסלול הליכה למפל סווארטיפוס – Svartifoss
אחד הטרקים קצרים והפופולרים מובילים ל ‘מפל השחור’ (Svartifoss). זהו ללא ספק אחד המפלים היפים ביותר באיסלנד עם עמודי בזלת שחורים משושים המקיפים את המפל שנופל מגובה של 20 מטר. המפל הוא אחד האטרקציות המרכזיות בפארק בשל עמודי הבזלת השחורים שמהווים רקע למפל המרשים. אחד מהתופעות היחודיות בפארק היא ההליכה דרך שביל מוקף צמחייה עבותה, דבר יוצא דופן לאיסלנד. משושי הבזלת של המפל היוו השראה בעת תכנון התיאטרון הלאומי של רייקיאוויק. מסלול הטיול למפל הוא 1.5 ק”מ ומתחיל במרכז המבקרים. ממפל סווארטיפוס יש אפשרות לחזור חזרה למרכז המבקרים או להמשיך לעבר Sjónarnípa, מקום תצפית לעבר קרחון סקפטאפל (Skaftafellsjökull).

מפל סווארטיפוס

מסלול הליכה Sjónarnípa
הטיול הפופולרי ביותר בפארק מוביל את המטיילים למפל סווארטיפוס (Svartifoss), שם נמצאת צומת דרכים בה ניתן להחליט האם לחזור בסיבוב מעגלי או להמשיך לפי השילוט ל Sjónarnípa. השילוט ל Sjónarnípa מובילה לנקודת תצפית מדהימה שלא כדאי להחמיץ אם תצפית מרתקת לקרחון סקפאפטל וההרים סביב. השביל המסומן מוביל כל הדרך לנקודת התצפית וממנה ההמשך חזרה למרכז המבקרים. אורך המסלול כולו כולל הביקור במפל משושי הבזלת סווארטיפוס הוא 7.4 ק”מ ולוקח בערך 3 שעות בקצב הליכה נוח.

Sjónarnípa
הנוף ממסלול Sjónarnípa

פסגת Hvannadalshnúkur
הפסגה הגבוהה ביותר של איסלנד נמצאת בפארק סקאפטפל. הר קוואנאדאלסניוקור (Hvannadalshnjúkur) ממוקם על קרחון Öræfajökull והוא מתנשא לגובה 2109 מטר. טיולי הליכה לפסגה יוצאים באופן מאורגן עם מדריך ומתאימים למטיילים בעלי כח רצון וכושר מצויין. הטיול זמין בתקופת הקיץ בלבד ואורך יום שלם.

Hvannadalshnúkur

פעילויות בפארק סקאפטפל

יש פעילויות רבות בפארק סקאפטפל כדי לשמור אתכם עסוקים. בין אם תבחרו לצאת לטיול הליכה על קרחונים, לצפות בציפורים, טיפוס הרים או הייקינג, כל אחד יכול למצוא בפארק את הפעילות המתאימה לו בכל ימות השנה.

הפעילות הפופולרית ביותר בקרב מבקרים בפארק היא טיולי הליכה (טרקים והייקינג), המגוון הגיאוגרפי והטבעי הופך סקפטפל למקום אידיאלי לטיולים בטבע. המסלולים מסומנים היטב וצבעים שונים מייצגים את הקושי של המסלול (כחול – קל, אדום – בינוני ושחור – מאתגר).

הליכה על קרחון מפארק סקאפטפל
טיול הליכה על קרחון

אם אתם מעוניינים לבקר בקרחונים במהלך הטיול באיסלנד, אז פארק סקאפטפל הוא אחד המקומות הטובים ביותר. ממרכז המבקרים בפארק יוצא המבחר הגדול ביותר של טיול הליכה על קרחון וממסלולי הליכה רבים בפארק ניתן להשקיף מגבוה על הנוף המדהים של הקרחונים. הטיולים על הקרחונים יוצאים עם מדריכים מנוסים וכוללים את כל הציוד הדרוש, דרגת קושי של הטיול היא קלה ומתאימה לכל אחד. אין ספק שטיול על גבי לשון קרח היא אחת החוויות המסעירות ביותר שתוכלו לקבל באיסלנד.

מפת פארק סקאפטאפל

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.