טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

מפל סקוגפוס – Skógafoss

על נהר סקוגה (Skoga) נמצא אחד המפלים המפורסמים של איסלנד. ניתן להבחין בו בקלות מכביש הטבעת (כביש מספר 1) והוא חביב התיירים, אשר לרוב עומדים נפעמים מול המפל הכביר. קיים שביל גישה נוח לבסיס המפל ומצד ימין של המפל יש גרם מדרגות לאורך צלע ההר אשר מוביל לעמדת תצפית מעל המפל.

מפל סקוגפוס

מפל סקוגפוס (Skógafoss) הוא חלק מנהר סקוגה (Skógá) בדרום איסלנד. זהו אחד המפלים המפורסמים באיסלנד, רוחבו 15 מטר והוא נישא לגובה 60 מטר. המפל מהווה קו הגבול בין הצוקים המפרידים את האזור ההררי לקו החוף. כשהוא נראה בבירור מהכביש הראשי, מפל סקוגפוס (Skógafoss) יפתה אתכם להכנס פנימה למבט קרוב יותר. יום שמש יגרום למפל לייצר קשתות נפלאות, ואם תציבו מצלמה בזוית הנכונה תזכו לתמונה בה הקשת יוצאת ממש מכובעכם – צלמים יצירתיים יצרו כאן תמונות מרהיבות! גרם מדרגות לצד המפל מתפתל כל הדרך אל הפסגה שכולה מדרונות דשא. אז עם שפע נקודות המשקיפות על נופים יפהפיים של החוף הדרומי, למה לא לעצור לפיקניק קצר?

גרם המדרגות הם גם תחילתו של אחד ממסלולי הטרקים במפורסמים של איסלנד ה-Fimmvörðuháls בין קרחוני אייפיאלאיוקול (Eyjafjallajökull) ומירדלסיוקול (Mýrdalsjökull) לכיוון ת’ורסמורק (Þórsmörk).

מוזיאון סקוגאר הנמצא סמוך למפל הוא אחד המוזיאונים הטובים באיסלנד שמציג כיצד חיו האיסלנדים בעבר בבתי הדשא המזכירים במשהו את מגורי ההוביטים מתוך שר הטבעות. ניתן לחוות מקרוב באיתו תנאים חיו האיסלנדים במאות האחרונות.

מוזיאון סקוגאר

בפולקלור המקומי יש סיפור על ויקינג שהחביא תיבת אוצר מאחורי המפל. האגדה מספרת שהתיבה נמצאה על ידי תושבים מקומיים שנים מאוחר יותר אך בשל עוצמת המפל הם הצליחו רק לתפוס טבעת אחת גדולה מן התיבה ששבה להעלם מאחורי המפל. כיום הטבעת שלכאורה נמצאה, נמצאת על דלת הכנסייה במוזאון סקוגאר.

מיקום מפל סקוגפוס

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.