טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

מוזיאונים

רשימה של מוזיאונים בולטים באיסלנד. מטיילים מעטים מגיעים לאיסלנד בשל המוזיאונים שבה. איסלנד היא מדינה בעלת היסטוריה של הישגים אישיים ואורבניים דלים יחסית ובהתאם לזאת המוזיאונים של איסלנד לא מתחרים במוזיאונים של מדינות אחרות באירופה המתפארות בהיסטוריה עשירה של מאות ואף אלפי שנים. עובדה זו לא מונעת מאיסלנד להציג מספר מוזיאונים מעניינים שבהחלט שווים ביקור. שלא כמו מוזיאונים רבים אחרים שדורשים שיטוט ממושך בין התצוגות. מוזיאונים רבים באיסלנד הם מוזאוני נישה המתמקדים בנושא אחד בלבד ובדר”כ עושים זאת בצורה מוצלחת. בעת ביקור באיסלנד בהחלט מומלץ לשלב גם ביקור במוזיאונים הפזורים ברחבי המדינה. לפניכם רשימה של מספר מוזיאונים בולטים שבהחלט שווים אתנחתא.

המוזיאון הלאומי של איסלנד (National Museum of Iceland)

המוזיאון הלאומי של איסלנד נפתח ב-24 בפברואר 1863 על בסיס מוצגים שנשמרו לפני כן במוזיאונים של דנמרק. המוזיאון הלאומי הממוקם ברייקיאוויק מציג אובייקטים המספקים תובנה על ההיסטוריה והתרבות של איסלנד. המוזיאון מעודד מבקרים להתעכב על העבר, ההווה והעתיד של איסלנד ולטפח ידע ומודעות להיסטוריה היחודית של האומה האיסלנד תוך פרספקטיבה על החדשות והעתיד של המדינה. במוזיאון תצוגה קבועה המציגה את ההיסטוריה הויקינגית של איסלנד עם כתבים עתיקים של סאגות וכן תצוגות מתחלפות. לאתר המוזיאון הלאומי לחצו כאן.

מרכז כלבי הים – Seal Centre

מרכז כלבי הים בקוואמסטאנגי הוא מוזיאון מעניין המספק את המידע כדי להנות באופן מלא מכלבי הים הנמצאים באזור סביב החוף של איסלנד. המרכז מציג מינים שונים של כלבי ים מרחבי העולם ומוציט טיולי שיט לצפייה בכלבי הים. – להזמנת כרטיסים ומידע נוסף לחיצה כאן.

מרכז הרי הגעש (Lava Centre)

מוזיאון ומרכז מידע מרשים המוקדש להרי הגעש הפעילים של דרום איסלנד כמו הקלה (Hekla) והר געש קטלה (Katla) הנמצא תחת כיפת הקרח של מירדלסיוקול. מרכז מודרני עם תצוגה מרשימה ודינמית. יש קפיטריה ומסעדה במקום. המוזיאון נמצא בכניסה הדרומית לעיירה קוולסווטלור (Hvolsvöllur). למידע נוסף והזמנת כרטיסים למרכז הרי הגעש – לחיצה כאן.

Egill Ólafsson Museum at Hnjótur

מוזיאון קטן ונחמד הממוקם בחלק הדרום מערבי של פיורדים המערביים של איסלנד לא רחוק מהעיירה פטרקספיורדור (Patreksfjörður). המוזיאון נותן הצצה לחיים המיוחדים שהתפתחו בפיורדים המערביים של איסלנד, חבל ארץ בעל תרבות יחודית והיסטוריה יחודית בדברי הימים של איסלנד. במקום תצוגה מעניינת של חפצים וכלי דייג שישמשו את תושבי המקום במאבק הישרדותם היומיומי באזור מבודד זה. במקום נמצאת קפיטריה נחמדה להתרעננות עם חיבור אלחוטי לאינטרנט. לאתר המוזיאון לחצו כאן.

מוזיאון הלוויתנים – World of Whales

מוזיאון הגדול מסוגו בעולם המוקדש ללויתנים. המוזיאון מציג דגמים בקנה מידה אמיתי של מינים רבים של לוויתנים, בינהם לוויתן כחול, היצור הגדול ביותר שאי פעם חי על פני כדור הארץ. המוזיאון ממוקם בנמל הישן של רייקיאוויק, לא רחוק ממרכז העיר. בילוי נהדר למשפחות עם ילדים. לאתר המוזיאון לחצו כאן.

מוזיאון אברי המין (The Icelandic Phallological Museum)

מוזיאון בהחלט יחודי באיסלנד וככל הנראה בעולם. המוזיאון מוקדש להצגתם של אברי מין זכריים של מרבית היונקים החיים באיסלנד בינהם לוויתנים והתוספת האחרונה שהתווספה למוזיאון דגימה מבן אדם אשר התנדב לתרום את “חלקו” להנאת מבקרי המקום. בעל הומזיאון לוקח את העניין מאד ברצינות, והתצוגה בצינצנות הפורמאלין בהחלט מאלפת. המוזיאון מכיל תצוגה של אברי מין של למעלה ממאתיים בעלי חיים יונקים החיים באיסלנד. המקום משמש בין השאר למחקר מדעי עבור חוקרים המתעניינים בנושא. המוזיאון בעבר היה ממוקם בצפון איסלנד לא רחוק מהעיירה הוסאוויק, אך בשנת 2011 עבר לבירה רייקיאוויק. לאתר המוזיאון לחצו כאן.

המוזיאון ההיסטורי של רייקיאוויק (Árbæjarsafn)

מוזיאון חיצוני הנותן מבט כמעט אותנטי על החיים ברייקיאוויק של המאה שעברה. המוזיאון מבוסס על חווה שהיתה מוקמת במקום. אחד המוזיאונים המומלצים לביקור בעיקר למשפחות וילדים. לקריאה נוספת לחצו כאן.

מוזיאון הכישוף (Icelandic Sorcery & Witchcraft)

מוזיאון הכישוף ממקום בעיירה הולמאוויק בפיורדים המערביים של איסלנד. חבל סטרנדיר (Strandir) שימש במשך שנים כמרכז הכישוף והקסמים של איסלנד. מוזיאון הכישוף מרכז תצוגה של פריטים ששימשו מכשפים ומגים וסיפורים מההיסטוריה האלטנרנטיבית והלא פחות מעניינת של איסלנד. לאתר המוזיאון לחצו כאן.

מוזיאון הסאגה (Saga Museum)

המוזיאון מסביר על תקופת הסאגות של איסלנד בעזרת תצוגה מרשימה של בובות שעווה א-לה-מאדאם טוסו. ניתן לראות אין האיסלנדים חיו בעבר לעומת ימינו.
המוזיאון המעניין מעביר את המבקרים לתקופת הוויקינגים ומחזיר חזרה לחיים דמויות ידועות ואירועים מרכזיים בהיסטוריה האיסלנדית. התצוגות במוזיאון עשויות שעווה והמבקרים צועדים בין האירועים בסדר כרונולוגי. לאתר המוזיאון לחצו כאן.

מוזיאון האומנות של רייקאוויק (Reykjavík Art Museum)

המוזיאון נוסד בשנת 1973, מוזיאון האמנות של רייקיאוויק הוא מוסד האמנות החזותית הגדול במדינה. משימת המוזיאון הוא להציג אמנות עכשווית על רבדיה השונים. המוזיאון מחולק לשלושה אולמות המוקדשים לנושאים שונים. החל משנת 1993 ענף האדריכלות מוצג גם במוזיאון. לאתר המוזיאון לחצו כאן.

מרכז השועל הארקטי

מרכז השועל הארקטי בעיירה סודאוויק בפיורדים המערביים, הינו מרכז מחקר ותערוכה המתמקד בשועל הארקטי שהינו מין היונק היבשתי היחידי יליד איסלנד. בתקופת הקיץ ניתן לראות במקום פרטים חיים וללמוד על אורחות חייהם והשמורה בהם הם חיים בהורנסטרנדיר בפיורדים המערביים. המרכב מציע אירוח באוירה נעימה, בית קפה, אינטרנט אלחוטי בבית עץ עתיק. למידע נוסף על המוזיאון לחצו כאן

מוזיאון סקוגאר (Skógar Museum)

מוזיאון קטן ונחמד הממקום סמוך למפל סקוגאפוס בדרום איסלנד. במוזיאון ניתן לבקר בבתי דשא ולראות באילו תנאים חיו האיסלנדים במאות הקודמות. במוזיאון ישנו אגף מקורה שבו ישנו אוסף של כלי רכב עתיקים בינהם מודל T של פורד. לאתר המוזיאון לחצו כאן.

מוזיאון הר הגעש (Volcano Museum)

מוזיאון הר הגעש או כפי שהוא נקרא מקור (Eldfjallasafn) הוא מוזיאון קטן ומקורי בסטיקיסהולמור המציג תערוכת אומנות הכוללת פוסטרים, ציורים, פסלים וחפצי אומנות אחרים שמתקשרים כולם בוולקניזם והתפרצויות הרי געש. המוזיאון הוקם ביוזמתו של הרלדור סיגורדסון (Haraldur Sigurðsson), וולקניסט (חוקר הרי געש) שאסף במשך שנים את כל מה שמוצג כיום במוזיאון. לאתר המוזיאון לחצו כאן.

מוזיאון האבנים של פטרה (Petru Mineral Collection)

אוסף אבנים תמים שהתחיל כתחביב של נערה איסלנדית צמח למימדים מרשימים וכיום המוזיאון בביתה של פטרה מושך למעלה מ-20,000 מבקרים בשנה. במקום ישנו אוסף מרשים של אבנים ומינרליים מכל רחבי איסלנד. המוזיאון ממוקם בביתה של פטרה בעיירה סטודווארפיורדור. לאתר המוזיאון לחיצה כאן.

מוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.