טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

המוזיאון של רייקיאוויק – Árbæjarsafn

ארבאיירסאפן (Árbæjarsafn) (סאפן=מוזיאון באיסלנדית) הוא מוזיאון באויר הפתוח על ההיסטוריה של רייקיאוויק. המוזיאון נותן תובנה על תנאי החיים, העבודה והפעילות של תושבי רייקיאוויק מתקופת ההתיישבות הראשונה ועד היום.

מרבית המבנים במוזיאון הועברו מן מרכז רייקיאוויק. בשטח המוזיאון ישנם יותר מ-20 מבנים אשר יוצרים: כיכר עיר, כפר וחווה. החווה הישנה בארבאייר (Árbær) היתה פעילה עד תחילת המאה ה-20 ושימשה כפונדק עצירה פופולרי לאנשים אנשים שנסעו מרייקיאוויק ואליה. בשנת 1957 המקום ננטש. המבנים בחווה היו במצב גרוע ועמדו שוממים עד שמועצת העיר הסכימה להפוך את המקום לפארק ציבורי ומוזיאון היסטורי. כאשר המוזיאון של ארבאייר הוקם, הוא מוקם לא רחוק מאיזור השטחים הבנויים של רייקיאוויק. מאז, העיר גדלה באופן משמעותי והתפשטה הרבה מעבר לשטח המוזיאון. בשנת 2006 מוזיאון ארבאיירסאפן זכה בפרס מטעם משרד התרבות של איסלנד (Íslensku safnaverðlaunin).

המוזיאון של רייקיאוויק

שעות פתיחה

מוזיאון ארבאיירסאפן פתוח בקיץ (1 יוני -31 אוגוסט) בין השעות 10:00-17:00, במהלך החורף (ספטמבר-מאי) המוזיאון מציע סיורים מודרכים בימים שני, רביעי ושישי בשעה 13:00. יש אפשרות להזמין סיורים מודרכים גם בזמנים אחרים. למידע נוסף: אתר המוזיאון.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.