טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קוואמסטאנגי – Hvammstangi

קוואמסטאנגי (Hvammstangi) הוא כפר בחצי האי האי וטסנס (Vatnsnes), שישה קילומטרים צפונית לכביש הטבעת. הכפר שוכן ליד פיורד Miðfjjrur וזוהי הקהילה המאוכלסת ביותר במחוז, סה”כ 610 תושבים. לכפר יש היסטוריה כמרכז מסחרי אזורי חשוב שפעיל למעלה ממאה שנה ומוזיאון המסחר מקומי Bardúsa ממחיש היטב כיצד התושבים נהלו את המסחר היומי שלהם בחנויות ובמקומות המסחר השונים.

קוואמסטאנגי

נקודת המשיכה התיירותית העיקרית של קוואמסטאנגי הם מושבות כלבי הים המבלות סמוך לכפר בהשתזפות בשמש או בציד דגים. בניין מרכז כלבי הים האיסלנדי (Icelandic Seal Centre) נמצא ממש ליד הנמל. מומלץ לבקר במקום וללמוד על מינים שונים של כלבי ים, חשיבותם לפולקלור של המדינה וטיפוחם ההיסטורי על ידי העם. הבניין משמש גם לשכת מידע תיירותית, המספקת מידע על טיול באזור והטבע סביב ומכוונת את המבקרים אל כלבי הים. טיולי שיט לצפייה בכלבי ים זמינים במקום.

למידע והזמנת: שיט לצפייה בכלבי ים.

כמרבית עיירות החוף באיסלנד גם לקוואמסטאנגי יש נמל דיג טוב וציורי. כיום הכפר הוא מרכז שירותים אזורי של חינוך, ממשל ותיירות. בקוואמסטאנגי נמצאת גם בריכת שחייה טובה ואתר קמפינג הממוקם היטב בשולי הצוקים, עם מתקנים מצוינים. מטיילים בחצי האי וסטנס יכולים לשלב ביקור בכפר יחד עם מונולית הבזלת המפורסם Hvítserkur הנמצא מצדו השני של חצי האי.

קוויטסרקור Hvitserkur
סלע הבזלת האייקוני קוויטסרקור (Hvitserkur)

מפת קוואמסטאנגי

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.