טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

חצי האי וטסנס – Vatnsnes

וטסנס (Vatnsnes) הוא חצי אי קטן במרחק של ארבע שעות נסיעה מרייקיאוויק ושעה אחת מאקוריירי. חצי האי וטסנס מפורסם בעיקר בשל מושבות כלבי הים הגדולות שנמצאות בו, להקות הציפורים והנופים היפים. תיירים מגיעים למקום בעיקר כדי לצפות בכלבי הים שחיים בעיקר בשתי מושבות, האחת באוסר (Ósar) והשניה בהינדסוויק (Hindisvík). כלבי הים הם חיות מוגנות וכדי לשמור עליהם הרשויות בנו סמוך לאוסר בצידו המזרחי של חצי האי, בקתות תצפית שמהן ניתן לצפות בכלבי הים מבלי להטרידם. כלבי הים נמצאים על הגדה ממול וקשה להבחין בהם, מומלץ להביא משקפת.

כלב ים בחצי האי וטסנס
מושבות כלבי ים הם אחת האטרקציות של המקום

מה יש לראות בחצי האי וטסנס?

סלע קוויטסרקור (Hvitserkur)

כדי לטייל בחצי האי וטסנס יש לרדת לכביש 711 מכביש הטבעת ליד האכסניה של אוסר (Ósar).
בהמשך הכביש לכיוון צפון, לא רחוק מאוסר נמצא סלע הבזלת קוויטסרקור (Hvitserkur). גובהו 15 מ’ וצורתו של הסלע מזכירה במשהו טרול. על פי האגדה המקומית אכן מדובר בטרול שנלכד בקרני השמש בזמן שהיה במשימת תקיפה של מנזר בקרבת מקום. גיאולוגים לעומת זאת טוענים שקוויטסרקור הוא למעשה שריד אחרון מהר געש שנשחק במשך השנים ע”י זרמי הים והגשמים.

חצי האי וטסנס
טרול קפוא או סלע בזלת?

מגדלור Skarðsviti

בחלקו המערבי של חצי האי וטסנס על החוות ליד חוות Skarð נמצא מעיין טבעי חם בטמפרטורה של מעל 70 מעלות ולכן אינו מתאים לרחצה! המעיין שימש בעבר לתפעול החממה בחווה. לא רחוק מהחווה על החוף נמצא מגדלור Skarðsviti שנבנה בשנת 1950 ועדיין נמצא בשימוש כיום.

נוף מהמם של מגדלור Skarsviti בחצי האי וטסנס
נוף מהמם של מגדלור Skarðsviti בחצי האי וטסנס

בורגרוירקי (Borgarvirki)

מונומנט מפורסם נוסף בחצי האי וטסנס הוא בורגרוירקי (Borgarvirki). בורגרוירקי הוא “שסתום וולקני” (Volcanic plug). בגובה של 177 מטר, הוא שולט על סביבתו ונראה כמו מבצר עשוי סלע בזלת. לאורך ההיסטוריה המקום שימש כמבצר טבעי וגם כמה שינויים נעשו בו כדי להתאימו להגנת בני אדם. כיום בראש ההר יש נקודת תצפית ונוף מרשים על ההרים סביב.

חצי האי וטסנס
מכלאה המשמשת למיון כבשים בסיום האיסוף המתרחש בכל חודש ספטמבר

מפת חצי האי וטסנס

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.