טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

הולמאוויק – Hólmavík

הולמאוויק (Hólmavík) הוא היישוב המרכזי לאורך חוף סטרנדיר (Strandir) הקסום. זהו כפר קטן בפיורד Steingrímsfjörður ואזור של טבע מרהיב, שקט ושלווה. במקום יש את כל השירותים העיקריים כולל חנויות, מסעדות, בנק ומרכז מידע לתיירים. פעילויות אפשריות במקום הם בריכת שחייה חדשה, טיולי הליכה וטרקים שונים לאזור.

הולמאוויק
העיירה הולמאוויק. צילום: Jay Kumar

תושבי האזורים הסמוכים לכפר מתבססים בעיקר על גידול כבשים, בעוד שהפעילות הכלכלית בהולמאוויק עצמה נשענת על ענף הדיג ומתן שירותים לסביבה.

להולמאוויק מתייחסים לעיתים קרובות כביתם של מעשי הכשפים באיסלנד, ולכן לא מפתיע למצוא כאן את מוזיאון הכישוף האיסלנדי. המוזיאון מציג את הסטורית מעשי הכשפים באזור סטרנדיר מהמאה ה-17 ואת עולם ציד המכשפות והקסמים באיסלנד באופן כללי יותר. מוזיאון הכישוף לוקח את מבקרים לסיור בתוך עולם מיסטי ועל-טבעי. ההיסטוריה של ציד המכשפות באיסלנד מוצגת בתערוכה הזמינה גם בעברית.

הכנסייה של הולמאוויק
הכנסייה של הולמאוויק. צילום: Matze

הולמאוויק היא נקודת מוצא נהדרת לטיול בחופו המזרחי של סטרנדיר, ברובו על דרך עפר המתאימה לכל סוגי הרכבים. אחד האזורים היותר קסומים ופחות מתויירים שניתן למצוא בדרך הוא הכפר דיופאוויק (Djúpavík) שננטש לאחר שתור הזהב של ההרינג חלף וכעת גם לתחייה מחדש ובריכת קרוסנס (Krossneslaug) אחת הבריכות הגיאותרמיות המבודדות ביותר באיסלנד.

מפת הולמאוויק

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.