טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

פטרקספיורדור – Patreksfjörður

פטרקספיורדור (Patreksfjörður) נקרא על שמו של בישוף בין האיים הבריטים שאימץ בשעתו את המתיישב הראשון באזור Örlygur gamli Hrappsson. פטרקספיורדור הוא גם שמם הן של הכפר והן של הפיורד בו הוא שוכן.

פטרקספיורדור בפיורדים המערביים של איסלנד

היסטוריה על קצה המזלג

מסחר החל בפטרקספיורדור בשנת 1570, עובדה שעושה אותו לנמל המסחר הותיק ביותר בפיורדים המערביים. כיום זהו היישוב הגדול ביותר בחלק הדרומי של פיורדים אלו, ומשמש כמרכז סחר ושירותים לחוות ולכפרים של המחוז המערבי Barðastrandasýsla.

אתרים ונקודות עניין

בדומה לכפרים רבים אחרים בפיורדים המערביים, פטרקספיורדור מציע מגוון אפשרויות לטיולים מהנים. זהו מקום מצויין לכל מי שבא לו לחוות את השקט והשלווה האופיינים לכפר דייגים טיפוסי, כמו גם את יופי הטבע המיוחד למקום. הכפר הוא נקודת מוצא חשובה לצוק לאוטראביארג (Látrabjarg) אתר התיירות החשוב ביותר בחלק הדרומי של הפיורדים המערביים. בכפר יש בריכת שחייה חיצונית חדשה.

בקצה הפיורד נמצאים השרידים של האוניה הטרופה גרדר (Garðar). האוניה בגיל של למעלה 105 שנים, נטרפה לאחר סערה בשנת 1981. למרות גילה ופגעי מזג האויר האונייה השתמרה במידה טובה.

ספינה טרופה בפטרקספיורדור
האוניה הטרופה גרדר

מעבר לפיורד, מול פטרקספיורדור, נמצא מוזיאון קטן Hnjótur Museum הכולל מספר פריטים בולטים מהיסטוריית התעופה של איסלנד, ועוד חפצים נוספים בעלי עניין היסטורי. בנוסף, המקום בהחלט ראוי למנוחה ולארוחה קלה.

מפת פטרקספיורדור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.