טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

קניון פיאד’רארגליופור – Fjaðrárgljúfur

פיאד’רארגליופור (Fjaðrárgljúfur) הוא קניון מרשים ביותר הממוקם בדרום מזרח איסלנד לא רחוק מהעיירה קירקיובאייקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur) על דרך F206 המובילה בהמשכה לשמורת המכתשים של לאקי (Laki). הקניון ממוקם בנוחות לא רחוק מכביש הטבעת והדרך אליו קלה ועבירה כל השנה לכל סוגי הרכבים.

קניון פיאדרארגליופור

כיצד נוצר הקניון?

הקניון עובר בתוך סלע רך, עם שכבות לבה שחדרו לתוכו ומעליו. הקניון נוצר בסוף עידן הקרח לפני כשני מיליון שנה. כאשר כיפת הקרח נסוגה, נוצר אגם גדול בעמק מעל הקניון. המים נאגרו באגם עקב סף של סלע, וטפטפו ממנו לאיתם במורד ההר. נהרות של מי הפשרת שלגים הביאו איתם סחף, שגרם לבליית סף הסלע. כתוצאה מכך, בבת אחת זרם מים חזק שטף ויצר את הקניון שרואים היום. האגם התמלא מחדש והנהר חפר עצמו עמוק יותר ויותר בסלע, תופעה שנמשכת בזעיר אנפין גם היום. עומקו של הקניון עד מאה מטרים ואורכו של שני ק”מ.

קניון פיאד'רארגליופור

נהר Fjaðrá זורם דרך הקניון באיטיות יחסית דרך דפנות תלולות ומפותלות. זרימת הנהר בקניון חלשה ומטיילים יכולים לבחור אם לצפות בקניון המרהיב ממסלול ההליכה מעליו או להכנס פנימה וללכת בתוכו. מי שבוחר ללכת בתוך הקניון צריך לדעת שעמוק בתוך הקניון יש כמה מפלי מים שחוסמים את הדרך, לכן מי שבוחר ללכת בתוך הקניון צריך לשוב על אותה הדרך. מרבית המטיילים בוחרים לטייל במסלול ההליכה על שולי הקניון ממעל ולהשקיף על הנוף שובה הלב.

מפת קניון פיאדרארגליופור

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.