הר קוואנאדאלסניוקור

הר קוואנאדאלסניוקור (Hvannadalshnúkur) נרשם לעיתים כ- Hvannadalshnjúkur היא פסגה בצורת פירמידה וההר הגבוה ביותר באיסלנד. הפסגה נמצאת בשפתו המערבית של קרחון Öræfajökull שהוא שלוחה של קרחון ואטנאיוקול בדרום איסלנד. המדידה האחרונה שנעשתה באוגוסט 2005 מצאה שגובה ההר הוא 2109 מטר. הר קוואנאדאלסניוקור נמצא בתחומי הפארק הלאומי ואטנאיוקול (Vatnajökull).

לביקור בהר ובאתרים מרתקים אחרים בדרום איסלנד כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

הר קוואנאדאלסניוקור Hvannadalshnúkur

למה אין הרים גבוהים באיסלנד?

איסלנד נמצאת בקו תפר של שני לוחות טקטוניים המתרחקים זה מזה כמה סנטימטרים כל שנה. האי מתרחב לאט לאט ובאותה עת גם משתטח, זו הסיבה שנדיר למצוא באיסלנד הרים בגובה של מעל 1000 מטרים. הר קוואנאדאלסניוקור יוצא דופן מבחינה זו ועובדה זו הופכת אותו למיוחד במינו.

כיצד ניתן לזהות את הפסגה?

את ההר ניתן לזהות בנקל תוך כדי נסיעה על כביש הטבעת לאורך החוף הדרומי של איסלנד. לבאים מכיוון רייקיאוויק (מערב למזרח), לאחר שעוברים את פארק סקאפטאפל, נוסעים סביב השלוחה הקרחונית Öræfajökull שמעליה מתנשאת הפסגה המשולשת של הר קוואנאדאלסניוקור.

מסלול הליכה לפסגה

הנוף מהפסגה הוא ייחודי, מכל הכיוונים ניתן לראות את קו החוף הדרומי השחור ומכל עבר נוף פנורמי של קרחונים סביב העמקים. קיים מסלול טיפוס לפסגת ההר. מכיוון שההר מכוסה תחת מעטה של קרח ושלג, ישנם סדקים המוסתרים תחת המעטה הלבן. טיולי הליכה לפסגה מומלצים בליווי מדריך מוסמך ומנוסה בלבד. הטיול אינו דורש כישורים טכניים או ניסיון בטיפוס אך הוא מותנה במאמץ פיזי ומנטלי מאתגר.

חזרה אל דרום איסלנד »