טיול ג'יפים באיסלנד אולטימטיבי

כולל מרכז איסלנד (4x4)
13 ימים
יולי-אוגוסט
חזרה אל  טיולים בנהיגה עצמית »

'טיול הג'יפים האולטימטיבי' הוא רב מכר שנים רבות ונחשב לאחר המסלולים המוצלחים ביותר שלנו. זהו טיול יציאה מהשגרה להרפתקה של פעם בחיים שלא תשכחו! לא ארוך מדי ויחד עם זאת מבטיח שתגיעו למקומות הכי מיוחדים באי! מסלול הטיול עובר ברוב הנקודות הקסומות על כביש הטבעת אך כולל גם את שמורות הטבע היפות ביותר במרכז ההררי של האי

אטרקציות מרכזיות בטיול: שמורת לנדמנלאוגר, אסקיה, לאקי, דרך קיולור, דרך קלדידאלור.
עונה: יולי - אוגוסט
אורך מסלול: 2,500 ק"מ בקרוב
קילומטרז' יומי בממוצע: 230 ק"מ

יום 1. נחיתה באיסלנד – עיר הבירה רייקיאוויק

האתרים המרכזיים של היום: אגם טיורןבניין הרפה – פסל “נוסע השמש” – נמל גרנדי

הטיול מתחיל עם הנחיתה בשדה התעופה קפלאוויק, שער הכניסה לאיסלנד. את הרכב אוספים במהירות בדלפק השכרת הרכב בשדה התעופה. נסיעה קצרה של 40 דקות מפרידה בין שדה התעופה לעיר הבירה רייקיאוויק, דרך נוף שנראה כאילו נלקח מכוכב לכת אחר. חצי האי רייקאנס הנמצא בין שדה התעופה לרייקיאוויק הוא אחד המקומות הפעילים ביותר גאולוגית באיסלנד ודרכו עובר השבר הטקטוני המפורסם החוצה איסלנד המפריד בין אירואסיה לאמריקה. לאחר התמקמות במלון ניתן לצאת לטיול רגלי בעיר הבירה היפה הנחשבת לאחת הערים הירוקות בעולם. אומנם רייקיאוויק היא עיר אך היא מצליחה לשמר את אופייה ההיסטורי אודות הבתים הקטנים הצבעוניים הנמצאים במרכזה. מומלץ לטייל במרכז העיר, כיכר המרכזית סמוך לבניין הפרלמנט, אגם טיורן הסמוך, לעלות לראש מגדל הקתדרלה הראשית ולזכות בנקודת התצפית הכי יפה על העיר.

לינה: רייקיאוויק

יום 2. נופי דרום איסלנד – מפל סקוגפוס וסליילאנדפוס – צוקי רייניסדראנגר

האתרים המרכזיים של היום: קוורגרדיצוק דירהוליימפל סקוגפוסמפל סליילאנדאפוס

מרחק נסיעה מוערך: 260 ק”מ

נפרדים מרייקיאוויק היפה ויוצאים לדרך על כביש הטבעת הדרומי של איסלנד. עוברים מעל רמת Hellisheiði המאופיינת בפעילות גיאותרמית וענני קיטור מתמרים מהקרקע. הדרך מסתיימת בפאתי הכפר קוורגרדי הידוע בחממות בהן מגדלים מיני ירקות בגידול מקומי. הפעילות הגיאותרמית במקום מאפשרת שימוש בנביעות מים חמים טבעיות לחימום החממות והבתים. ממשיכים לאורך לקו החוף הדרומי של איסלנד. אזור ירוק ופסטורלי בהם מפוזרות חוות סוסים וכבשים לאורך הדרך. מתקדמים לאזור המפלים הגדולים של הדרום. המפל הראשון הוא סליילאנדאפוס בו ניתן ללכת בשביל קצר מאחורי המפל, חוויה ייחודית! לא רחוק משם נמצא מפל סקוגפוס, מפל רחב ועוצמתי הנופל מגובה רב. סמוך למפל ישנו מוזיאון פתוח המדגים כיצד חיו האיסלנדיים בעבר בבתי הדשא המזכירים במשהו את מגורים ההוביטים מהסרט “שר הטבעות”. אזור זה של החוף הדרומי נשלט על ידי שני קרחונים הנמצאים על גבי הר געש פעילים, ביניהם קרחון אייפיאטלאיוקול שהתפרצות המפורסמת בשנת 2010 השביתה את נמלי התעופה של אירופה. סטייה קצרה מהדרך הראשית מובילה ללשון קרח צרה ומרשימה המסתיימת בקרחון סולהיימיוקול. אחת הנקודות הדרומיות ביותר באיסלנד הינה צוק לדירהוליי, קשת טבעית בסלע ואתר קינון של עופות ים רבים כולל פאפינס צבעוניים. בסמוך נמצאים צוקי רייניסדראנגר עם החוף תצורות הבזלת המפורסם. אזור העיירה ויק הנו הנקודה המזרחית ביותר אליה נגיע ומכאן שבים קטע נסיעה חזרה מערבה על מנת לצמצם את המרחק הנסיעה לקראת הכניסה למחרת למרכז האי.

לינה: אזור קוולסווטלור / הטלה

יום 3. שמורת לנדמנלאוגר – עמק האש אלדג’ה ודרך גב ההר (4X4)

האתרים המרכזיים של היום: שמורת לנדמנלאוגר – Eldgjá – מפל Ófærufoss

מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ

היום מתחילים את הכניסה למרכז ההררי של איסלנד לביקור בשמורת לנדמנלאוגר (Landmannalaugar), הרי צבעוניים של ריאוליט בעמק גיאותרמי עם בריכות חמות. אזור זה מציג שילוב של תופעות טבע מיוחדות במינן וזו רק הטעימה הראשונה ממה שצפוי בהמשך הטיול באזורים הנוספים של מרכז האי. הנוף במרכז איסלנד הוא עוצר נשימה. הטבע רקח כאן מלאכת מחשבת של צבעים, ריחות וגוונים. הדרך ללנדמנלאוגר הנה דרך עפר המתאימה לנסיעה לרכבי 4X4 בלבד, הדרך עוברת סמוך למספר אגמים עמוסים דגי טרוטה. אחת התחנות בדרך הוא מכתש שבראשו נמצא אגם. שם המקום בתרגום חופשי הוא ”בריכה סרוחה” (Ljótipollur), אך לא לטעות בשם, המים במכתש צלולים ונקיים אך מרבצי המינרלים בקרקע בשילוב התאורה הטבעית משווים לאגם צבע כהה. שביל הליכה מוביל לראש המכתש והנוף מלמעלה לא פחות ממדהים. משמורת לנדמנלאוגר עצמה יוצא שביל הליכה מעגלי ממרכז המבקרים בינות להרים הצבעוניים שמסתיים בבריכת חמים טבעית בה ניתן להתרחץ. במקום יש מלתחות מסודרות. בשמורה יש מספר מסלולי הליכה נוחים להליכה ומסומנים. ממשיכים בדרך גב ההר (Fjallabak) החוצה מספר נחלים דרומה לכיוון “בקע האש” (Eldgjá). ערוץ טבעי בקרקע הנמתח לאורך 30 ק”מ שחורץ את הקרקע בקו ישר. שביל הליכה צמוד לנחל במרכז העמק מוביל למפל מים (Ófærufoss). מומלץ לתפוס עמדת תצפית על אחד הסלעים בקרבת המפל, להביט לכל עבר ולנסות לדמיין את כוחות הטבע העצומים שהביאו ליצירת העמק המרשים. דרך גב ההר היא לדעת רבים הדרך ההררית היפה ביותר באיסלנד.

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר / ויק.

יום 4. לועות מכתשי האש בשמורת לאקי (4X4)

האתרים המרכזיים של היום: המכתשים של לאקיקניון פיאד’רארגליופור

מרחק נסיעה מוערך: 140 ק”מ

במרכז ההררי סמוך לשוליו המערביים של קרחון ואטנאיוקול הענק נמצאת שמורת המכתשים של לאקי (Lakagígar). בסמוך לעיירה קירקיובאיירקלאוסטר יוצאת דרך עפר המובילה פנימה למרכז האי לשמורה המכילה כמה פלאי טבע ייחודיים שהקנו לאזור לאקאגיאר פרסום עולמי. ממגרש החנייה בכניסה לשמורה יוצאים שבילי הליכה מסומנים סביב המכתשים ולהר הסמוך המספק תצפית פנורמית מרהיבה על האזור. שורת המכתשים של לאקי נוצרו מאחת ההתפרצויות הגדולות שאי פעם תועדו בהיסטוריה. זה קרה במאה השמונה עשרה, במונחים גיאולוגים זה כאילו קרה אתמול. שורה של התפרצויות, יצרו מכתשים דמויי קונוס שהעלו לשמיים עננים סמיכים של אפר וולקני. האפר כיסה את האדמה, חנק את הצמחייה וחסם את השמש ובסופו של דבר גרם להרס רב והרג של אנשים ובעלי חיים. תוצאות ההתפרצות שנמשכה שנה הורגשה ברחבי העולם ויש חוקרים הטוענים שבמידה מסוימת ההתפרצות אחראית לרעב הגדול שהכה באירופה כמה שנים לאחר מכן. כיום אזור המכתשים של לאקי הנו אחד האתרים החשובים במרכז איסלנד והוא מהווה מוקד משיכה של מטיילים המגיעים לחוות תופעת טבע מיוחדת במינה שאין לה כמעט אח ורע בהיסטוריה הכתובה. תוואי הקרקע המצולק במכתשים עד לעבר קו האופק נותן מושג כלשהו למה שהתרחש במקום בזמן אמת. לא צריך להפעיל יותר מדי את הדמיון בשביל לתאר את הגיהינום עלי אדמות שקרה במקום באותה נקודת זמן. בקצה הדרומי של שורת המכתשים לא רחוק ממגרש החנייה עומד ההר הנטוי (Hnúta), שם נפתח הבקע הראשון שהמשיך בשרשרת של התפרצויות והיווצרות של בקעים נוספים שמהם נשארו המכתשים הקיימים היום. סך כל הפעילות הגעשית ארכה בסביבות שנה בעשרה מחזורים שונים. כיום ניתן למצוא בלאקאגיגאר מאה שלושים וחמישה מכתשים! תחנה חשובה ביום היא הביקור בקניון המרשים פיאד’רארגליופור (Fjadrargljufur), זהו קניון מרהיב שנוצר על ידי שחיקת מים מהפשרת הקרחונים בסלע ומהווה נוף קונטרסטי חד להתפרצות האלימה בלאקי.

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר / ויק

יום 5. טיולי הליכה בפארק סקאפטאפל – קרחונים צפים בלגונות הקרחוניות

האתרים המרכזיים של היום: פארק סקאטפטאפלהלגונה הקרחוניתהכפר הופן

מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ

ממשיכים את הטיול לאורך החוף הדרומי לאזור הנמצא תחת השפעת קרחון ואטנאיוקול, הקרחון הגדול באיסלנד. הקרחון מכסה שטח של 8% משטח המדינה ותחת מעטה הקרח הכבד נמצאים כמה מהרי הגעש הפעילים הגדולים באיסלנד. את היום מתחילים באזור העיירה קירקיובאיירקלאוסטר לכיוון מזרח על כביש הטבעת. מצד אחד שולי הקרחון משתפל מההרים ומן הצד השני האוקיינוס. בניהם חופי סחף שחורים רחבי ידיים משיטפונות עזים שנוצרו כתוצאה מהתפרצויות שהתרחשו מתחת לקרחון. נהרות מים שנוצרו בבת אחת ובשצף קצף אדיר סחפו את כל מה שבדרכם לכיוון הים, תופעה זו עיצבה ועדיין מעצבת את תוואי השטח ללא הרף. הגשרים עליהם עוברים עם הרכבים בנויים מעל הנהרות, ממחישים את גודל השיטפונות והיקפם. בחלקו המערבי של הקרחון הגדול נמצא פארק סקאפטאפל (Skaftafell), שמורת טבע ירוקה ופורייה בינות נופים פראיים של אזורי סחף ואדמה שחורה. ממרכז המבקרים המודרני בפארק יוצאים מספר מסלולי הליכה מעולים המובילים בין השאר למפל סווארטיפוס (Svartifoss), מפל משושי הבזלת הנהדר ואתר חובה לביקור. מרבית המסלולים בפארק קצרים יחסית ומתאימים לכל אחד, ישנם גם מסלולי ארוכים יותר למיטיבי לכת. מזרחה יותר לאורך שולי הקרחון מגיעים לאזור הלגונות הקרחוניות. קרחוני ענק צפים במימיהם של הלגונות היפות, כלבי ים משתכשכים במים ונחים להם מעל גבי הקרחונים. אלו מראות בלתי נשכחים. לצפות בשברי קרחונים ענקיים ניתקים מהקרחון ונעים לאטם לכיוון הים. ניתן לצאת לשיט בינות לקרחונים בסירת זודיאק או ספינה אמפיבית. היום המרתק מסתיים באזור העיירה הופן (Höfn), הידועה כבירת הלובסטרים של איסלנד ונקודת התחלה מצוינת לקראת הביקור בחלק המזרחי של הפיורדים האיסלנדיים.

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית

לינה: אזור הופן

יום 6. הופן – הפיורדים המזרחיים – סיידיספיורדור

האתרים המרכזיים של היום: הכפר דיופיווגורהר וסטרהורןהפיורדים המזרחייםאגם לגרפליוט

מרחק נסיעה מוערך: 260 ק”מ

מהעיירה הופן יוצאים לכיוון מזרח על כביש הטבעת ונכנסים לאזור הפיורדים המזרחיים. אחד האזורים העתיקים ביותר באיסלנד מבחינה גאולוגית. סמוך למנהרת Almannaskard ניתן לעצור בנקודת תצפית נהדרת על הנוף המשקיף בין השאר על הר וסטרהורן המרשים. הר וסטרהורן וסביבתו הם מגנט לצלמים מרחבי העולם. בהמשך הדרך מזרחה חולפים בסמוך לאזור לונסרפי. מדבר הררי צבעוני מוקף הרי געש כבויים הנחרצים בידי נהרות קרחונים. הביקור באזור הפיורדים המזרחיים נותן הזדמנות מצוינת להתרשם כיצד חיים האיסלנדיים הכפריים באזורים המבודדים ביותר במדינה נשענים על מקורות הכנסה מקומיים של דייג ומפעל אלומיניום שנבנה באזור. כמה מהכפרים היפים ביותר הוא למשל פסקרודספיורדור (Fáskrúðsfjörður). כפר ציורי בעל היסטוריה ממתיישבים צרפתיים שהגיעו למקום במהלך המאה השמונה עשרה, עדויות לכך עדיין ניתן למצוא בשמות הרחובות שניתנו למקום ובחזות חלק מהמבנים במרכז הכפר. ממשיכים בנסיעה לאורך הפיורדים בהם הרים משוננים נפגשים בחופי הים. הנסיעה בג’יפ מאפשרת סטייה מהדרך הראשית לביקור בכמה מהפיורדים המבודדים המסקרנים באיסלנד. היום מסתיים באזור אגילסטדיר, העיירה הראשית של מזרח איסלנד, היושבת לחופו של אגם ארוך וצר בו על פי האגדה המקומית מסתתרת מפלצת מים מסתורית.

לינה: אזור אגילסטדיר

יום 7. המפל החזק באירופה – “סלעי ההד” – עמק אסבירגי – הוסאוויק (4X4)

האתרים המרכזיים של היום: “סלעי ההד”קניון אסבירגייוקולסארגליופורמפל דטיפוסהוסאוויק

מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ

הדרך צפונה מאגילסטדיר חוצה אזור של רמה הררית צחיחה ולא מיושבת. הנופים הירוקים של המזרח משנים את צבעם ונראה כאילו אנו עוזבים אז אזור כדור הארץ המוכר ומתקרבים לנופים המזכירים את הירח. אחת התחנות החשובות של היום הוא מפל דטיפוס (Dettifoss) הנמצא לאורכו של נהר יוקולסה ובשילוב את עמק אסבירגי הם חלק מפארק לאומי ואטנאיוקול שהינו הפארק הלאומי הגדול באירופה. מפל דטיפוס הוא המפל העצמתי ביותר באיסלנד ובאירופה כולה, עוצמת המים השואגים נשמעת למרחוק. עם הגי’פ נכנסים לדרך עפר יפה המובילה יחד תוואי הנהר לכיוון צפון. מי הקרחון הנמסים זורמים בעצמה לעבר המים ומעצבים את פני השטח בדרכם. דוגמה חיה לכך היא אתר עמק “סלעי ההד” (Hijóöaklettar), תצורות קרקע וסלע מוזרות הנראות כפסלים שנוצרו מתהליך שחיקת המים. בקצה הצפוני של דרך העפר מגיעים לפארק אסבירגי (Asbyrgi), עמק דמוי פרסת סוס שנוצר מסחיפת קרקע מסיבית שנוצרה משיטפון פתאומי. השיטפון יצר עמק עצום ומרשים מוקף בחומת סלע גבוהה ונראית כמו תפאורה לסרט דמיוני. במרכז העמק יש אגם יפיפה עם מיני ברווזים ועופות מים השטים בו בשלווה. מומלץ לבקר במרכז המבקרים בכניסה ולצאת לאחת משבילי ההליכה היפים במקום. את היום מסיימים באזור העיירה הוסאוויק (Husavik). אחד המקומות המומלצים ביותר בעולם לצפייה בלווייתנים ופאפינים והראשון באיסלנד בו החלו לבצע פעילות זו. את השיט, יחד עם כל הפעילויות האחרות בטיול ניתן להזמין דרכינו מראש. אנו נדע לשלב עבורכם בדיוק את השעה המתאימה.

פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

לינה: הוסאוויק / מיוואטן

יום 8. טיול סביב אגם מיוואטן והמכתשים הסמוכים

האתרים המרכזיים של היום: אגם מיוואטן – בריכות בוץ מבעבע והרי געש

מרחק נסיעה מוערך: 130 ק”מ

מהוסאוויק ממשיכים לביקור באחד האזורים המיוחדים של איסלנד. באזור אגם מיוואטן (Mývatn) יש מגוון תופעות טבע כה רבות שהיו מספיקים למדינה שלמה. וכאילו שאין די בזאת, מרבית האתרים מסודרים סביב אגם לא גדול במרחקי נסיעה קצרים, כאילו על פי בקשה מיוחדת. אידיאלי לבילוי של יום טיול. אגם מיוואטן ידוע בין השאר כאחד מאתרי הקינון הטובים ביותר למיני ברווזים, עמדות צפרות רבות פזורות סביב באגם מאפשרות לצפות ולצלם את העופות מבלי להפריע. כמה מן המינים הנדירים ביותר של ברווזים מקננים במקום. הביקור באגם כולל אתרים רבים ויפים, כמה מהאתרים החשובים באזור הם המכתש הוולקני המושלם קווארפיאטל (Hverfjall), המכתש נראה כאילו נלקח מפני הירח והועבר אלינו. שביל הליכה קצר מוביל לראש המכתש. סמוך אליו נמצאת “עיר הלבה” דימובורגיר (Dimmuborgir). מתחם פסלי לבה בצורות וגדלים שונים עם שבילי הליכה מסומנים עוברים ביניהם. מאגמה התפרצה מאחד מהרי הגעש הסמוכים קפאה במהירות והותירה שדה מצולק בפסלים דמיוניים שחלקם נראים כמו מבנים מוכרים. לא ניתן להתעלם מהריחות סביב אגם מיוואטן. ריחות גופרית מתנשאים מאתרים שונים ואולי הגדול בהם הוא (Námaskarð), אזור של בריכות טורקיז, גייזרים ובריכות בוץ מבעבע. הפעילות הוולקנית באזור עדיין מורגשת בכל עצמתה. תחנת הכוח הסמוכה שמנצלת את האנרגיה התת קרקעית היא עדות לכך. אחת התופעות המיוחדות באגם הם המכתשים המדומים (Skútustaðagígar). בועות קיטור שנוצרו מתחת לפני המים יצרו תצורות קרקע שנראים כמו מכתשים ומשווים למקום נוף ירחי. סמוך לתחנת הכוח נמצא הר הגעש קרפלה (Krafla). התפרצותו לפני שנים לא רבות מלמדת שהפעילות הוולקנית באזור עדיין רחוקה מסיומה בלוע ההר התנקז אגם טורקיז שגם בו ניתן לבקר. אם תושבי הירח העתידיים היו צריכים לבחור מקום על פני כדור הארץ לפתוח נציגות הם בטח היו עושים זאת באזור מיוואטן שם הם היו הכי מרגישים כמו בבית.

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות גיאותרמיים מיוואטן

לינה: אזור אגם מיוואטן / הוסאוויק

יום 9. טיול לפלנטה אחרת – הר געש אסקיה – עמק הדרקון (4X4)

האתרים המרכזיים של היום: Herðubreiðalindir – הר געש אסקיה – מכתש ויטי – מפל גודפוס

מרחק נסיעה מוערך: 360 ק”מ

אולי גולת הכותרת של המסלול האולטימטיבי ברכב שטח זה היום המוקדש להר הגעש אסקיה (Askja). אבן שואבת למטיילים והרפתקנים המגיעים מכל העולם לחוויה הכי קרובה שניתן לביקור בפלנטה אחרת. הר געש אסקיה ממוקם בלב הרמה ההררית של איסלנד באזור ששנים רבות היה כמעט בלתי נגיש. בחודשי הקיץ הדרך ההררית נפתחת לתנועה ובאמצעות הג’יפ ניתן להגיע אליו במהלך טיול של יום. הדרך לאסקיה ארוכה יחסית אך שווה את המאמץ. הביקור במרכז איסלנד הוא בעצם איסלנד האמתית הפראית זו שמכסה את רוב שטחו של האי. האזור ההיקפי המיושב בו עובר כביש הטבעת הוא רק רצועה צרה ולא מאפיינת את מרבית הנופים של האי הנמצאים באזורים הלא מיושבים בתככי המדינה. באסקיה התפרצות הר געש כבירה פערה לוע אשר בתוכו נקווה אגם רחב ממדים ובסמוך אליו מכתש קטן בשם ויטי בעל מימי טורקיז ובועות קיטור מבעבעות מתוכו. פירוש המילה ויטי באיסלנד הוא ה”שער לשאול” ומבט פנימה מתוך שולי המכתש יבהיר היטב את כוונת המשורר. בשל הבידוד הגאוגרפי של אסקיה בלב באי, תכנית החלל האמריקאית אפולו שבסופו של דבר הנחיתה אסטרונאוטים על הירח נעזרה בתנאי השטח על מנת לדמות עבור האסטרונאוטים תנאים כמה שיותר קרובים לירח, כאן על כדור הארץ. כאשר מטיילים במקום ניתן לדמיין את ניל אמרסטרונג וחבריו מתרגלים את הליכתם בחליפת חלל באסקיה כאשר הם עשו את צעדיהם הראשונים על הירח. הדרך לאסקיה ברובה צחיחה וכוללת חציית מספר נחלים עם הג’יפ. בדרך לאסקיה ניתן לעצור בנווה מדבר ירוק בצמוד להר הרדוברייד. הר השולחן המרשים השולט על סביבתו למרחוק, נחשב לאחד ההרים היפים במדינה וזכה לכינוי “מלך ההרים” האיסלנדי. בדרך חזרה מאסקיה עוצרים לביקור בדרקאגיל או “עמק הדרקון” (Drekagil) הסוריאליסטי. הדרך חזרה למיוואטן ממשיכה דרך מפל האלים (Goðafoss) ומשם על כביש הטבעת לאקוריירי, בירת הצפון של איסלנד.

לינה: אזור אקוריירי

יום 10. חוצה איסלנד דרך קיולור – הגייזרים בקוורווטליר – מפל גולפוס (4X4)

האתרים המרכזיים של היום: דרך קיולורשדה גייזרים קווראווטלירמפל גולפוסגייזר

מרחק נסיעה מוערך: 290 ק”מ

ממשיכים מאקוריירי היפה לתוך מחוז העמקים וההרים של סקגפיורדור. חלק זה של איסלנד ידוע בתור אזור מגדלי הסוסים, כדאי לשים לב לחוות בצדי הדרכים. קונטרסט חד מהאזור הירוק של סקגפיורדור נכנסים עם הג’יפ דרומה לעבר הדרך הררית קיולור שחוצה איסלנד מצפון לדרום. אחת הדרכים החשובות בהיסטוריה האיסלנדית שקישרה בין המתיישבים הצפוניים להתכנסות הפרלמנט השנתית בת’ינגווליר. אספת העם בה התקבלו החלטות בצורה דמוקרטית עבור המדינה כולה. אם בעבר לקח למתיישבים לעשות את הדרך על גבי סוסים במשך כמה ימים, כעת ברכב חוצים את איסלנד במספר שעות. בדרך עוברים דרך אגם מלאכותי בלונדולון (Blöndulón) שנוצר בעקבות סכר להפקת אנרגיה הידרואלקטרית. בהמשך דרומה דרך קיולור חוצה בין קרחונים Langjökull ו Hofsjökull ומספקת נוף פראי ומרהיב בלתי נשכח. מתקרבים לפארק הגייזרים המבודד קוורווליר (Hveravellir), סילוני קיטור ובריכות בוץ בלב ליבה של איסלנד, במקום יש גם מרכז מבקרים וזו הזדמנות מצוינת להפסקת קפה קצרה. אנו נמצאים בשוליים הצפוניים של שדה לבה Kjalhraun. מעיינות גיאותרמיים מוקפים טרסות ססגוניות בצורות שונות. מי שמעוניין יכול אף לטבול בבריכה התרמית הקטנה במקום. התחנה הבאה היא רכס הרי קרלינגארפיוטל הצבעוני. שבילי הליכה בינות הרים צבעוניים שפסגתם מכוסה שלג, גייזרים ובריכות מים בגוונים שונים דואגים תמיד להזכיר לנו היכן אנו נמצאים ומה נמצא מתחתינו, האדמה באיסלנד לא נחה לרגע. מתקרבים לסיום הדרך ההררית ועוד מעט עולים שוב על הכביש הסלול בואכה מפל גולפוס (Gullfoss). ככל הנראה המפל המפורסם באיסלנד ואחת התחנות המרכזיות של מסלול מעגל הזהב המפורסם בו מבקרים מחר.

לינה: אזור לוייגארוואטן

יום 11. גייזר – פארק ת’ינגווליר – בין קרחונים בקאלדידאלור – מפלי הלבה (4X4)

האתרים המרכזיים של היום: פארק ת’ינגוולירדרך קאלדידאלורמפל רהונפוסאררייקהולטDeildartunguhver

מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ

סמוך מפל גולפוס נמצא פארק הגייזרים המפורסם של איסלנד. שבילי הליכה מסודרים מובילים לגייזר המתפרץ. בכל כמה דקות גייזר שולח סילון רותח של מים וקיטור לשמיים, הכינו את המצלמות! התחנה האחרונה של של מסלול “מעגל הזהב” הוא פארק לאומי ת'ינגווליר (Þingvellir). המקום החשוב ביותר באיסלנד והפארק היחידי שזכה להוקרה מטעם ארגון אונסק”ו. לפארק חשיבות ראשונה במעלה בהיסטוריה האיסלנדית. מראשית ההתיישבות של איסלנד לפני אלף שנים, הפארק היה מקום כינוס של תושבים מכל רחבי המדינה שהגיעו בדרך לא דרך על גבי סוסים לכינוס אסיפת העם האלטינגי (Althing), שם נקבעו חוקים והתקבלו החלטות שהשפיעו על האומה כולה, כולל הוצאות להורג שנעשו במקום באותה הזדמנות. האלטינגי האיסלנדי נחשב לפרלמנט הראשון בעולם במובנו הבסיסי. החשיבות הגיאולוגית של הפארק לא נופלת מזו ההיסטורית. הכניסה לפארק נעשית בין שני לוחות טקטוניים כבירים המורמים מן האדמה ויוצרים גשר יבשתי מרשים של חומה שחורה. כאן למעשה מהלכים בין הלוח היבשתי של אירואסיה לזה של צפון אמריקה. סמוך ליציאה מהפארק עולים עם הגי’פ על דרך הררית קצרה ומעניינת הנקראית קאלדידאלור (Kaldidalur). זו הדרך הגבוהה באיסלנד והיא מהווה חיבור היסטורי של אספת העם לחוואים במערבה של איסלנד. מהרגע שעולים על הדרך הנוף משתנה באופן פתאומי, הגוונים משתנים ומהר מאד מתגלים לפנינו שני קרחונים מרשימים. הדרך מסתיימת בעמק ירוק ועיירת נופש חביבה. הפשרת הקרחונים יצרו נהר ובו זורמים מספר מפלים שהמפורסם בניהם הוא מפל רהונפוסאר (מפל הלבה) הרחב והמרשים בו מבקרים. אורכו הוא למעלה מקילומטר! מעל שכבת סלע אטומה נופלים אשדות מים לאורך גדת הנהר. עוצרים באתר ההיסטורי רייקהולט (Reyholt) ומיד לאחר מכן הביקור בנביעה הגיאותרמית הגדולה באיסלנד הנמצאת ב (Deildartunguhver).

פעילות אופציונלית: טיול במנהרת קרח

לינה: אזור בורגרנס

יום 12. חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה – רייקיאוויק

האתרים המרכזיים של היום: חצי האי רייקאנסהלגונה הכחולה – קריסוויק – רייקיאוויק

מרחק נסיעה מוערך: 170 ק”מ

מבורגרנס ממשיכים דרומה לכיוון רייקיאוויק ובדרך ניתן לבצע עיקוף בפיורד הלווייתנים. בקצה הדרומי של הפיורד נמצא מפל גלימור, אחד המפלים הגבוהים באיסלנד. מרייקיאוויק ממשיכים לחצי האי רייקאנס שבעל הנוף הירחי. נסו לספור כמה עצים אתם רואים בדרך? סמלו של חצי האי הוא הר געש בצורת פירמידה הנקרא קייליר (Keilir). ההר קל לזיהוי בשל צורתו והעובדה שהוא שולט על סביבתו ללא הרים נוספים בסמוך. חצי האי רייקאנס יושב בין שברי הלוחות הטקטוניים ומתחתיו נמצאת “נקודה חמה” (Hot Spot) של פעילות וולקנית. אותו שבר בלוחות שחוצה את פארק ת’ינגווליר חוצה גם את חצי האי וממשיך צפונה לכל אורכה של איסלנד. מעל הקטע בין הלוחות נבנה גשר בו ניתן לצפות על הלוחות מלמעלה. אולי אחת הדוגמאות הטובות ביותר לחוסר היציבות הגאולוגית של המקום נמצאת באתר קריסוויק בו נבנו שבילי עץ בינות בריכות בוץ וקיטור מבעבע. ניתן לראות כיצד מהגבעות הסמוכות עולה קיטור מבין חרכי הסלע. ללא ספק האתר המפורסם ביותר באזור היא הלגונה הכחולה. בריכה גיאותרמית שנבנתה בצמוד לנביעת מים חמים שנוצרה מתחנת כוח סמוכה. צבע התכול של מי הלגונה, הנוף הטבעי והרוגע במקום הפך את הביקור במקום לאחת מנקודות הביקור הידועות באיסלנד, רצוי להזמין כרטיסי כניסה זמן רב מראש! את היום מסיימים חזרה ברייקיאוויק לסיור אחרון ברחובותיה היפים של הבירה האיסלנדית.

פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה

יום 13. רייקיאוויק – החזרת הרכב בשדה התעופה – קפלאוויק (טיסה).

את היום האחרון ניתן להקדיש להמשך טיול רגוע ברייקיאוויק וזאת אם מתאפשר בהתאם לטיסה. לנוחות מרבית את הרכב מחזירים בקלות בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

הטיול כולל:

 • תמיכה מלאה בתכנון ובמהלך הטיול!
 • איסוף הרכב בשדה התעופה
 • 12 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות.
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’
 • ביטוח לשני נהגים (SCDW, theft protection)
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה על גבי אפליקציית הניווט החדשה שלנו.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף
 • מוקד חירום טלפוני 24/7

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה
 • הוצאות דלק
 • ביטוח נסיעות
 • פעילות אופציונלית

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: באדג’ט, סטנדרט וקומפורט. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

באדג’ט – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת באדג’ט

Borgarnes Bed & Breakfast Hotel Edda Laugar Guesthouse Sunna Hrifunes Guesthouse

סטנדרט – Standard

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת סטנדרט

Hotel Reykjavik Lights Hotel Gullfoss Fosshotel Reykholt Hotel Edda Egilsstadir

קומפורט – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה וחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת קומפורט

Hotel Laxá Grand Hotel Reykjavik Hotel Icelandair Hamar Hotel Edda Höfn Fosshotel Stykkisholmur

מחירים עבור רמת מלונות Standard (שירותים ומקלחת פרטיים בחדר)

סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
דאצ'יה דאסטר 4×4 (ידני)

2880€2690€2560€
טויוטה ראב4 4×4 (ידני / אוטו')

3450€3200€2960€
קיה סורנטו 4×4 (אוטו')

3850€3410€3160€
טויוטה לנד קרוזר 4×4 (אוטו')

4130€3660€3460€

* כל המחירים בטבלאות הם לאדם

* בין התאריכים 1 באוקטובר ועד ה- 30 באפריל, תינתן הנחה של 15% על כל הטיולים

שרון.ק
@sharon.k
קרא עוד
ארגון למופת, תמיכה מדהימה ומקצועית. אנחנו תמיד מטיילים עם חברה מארגנת אבל חייבת לומר באמת מכל הלב, רמה כזאת גבוהה לא פגשנו עדיין. כל הכבוד 'איסלנד אחרת' אתם פשוט אלופים! בטוח נגיע שוב!
עדי
@adi0506
קרא עוד
מקומות הלינה שנבחרו לנו ע"י ניר היו ככלל מקסימים ובמיקומים מיוחדים על הציר , אלה השלימו בכל יום את המסלול היפה שבדיוק סיימנו לעשות . תודה ענקית לניר וגם לגיא והמלצה חמה לכל המעוניינים בטיול עצמאי לאיסלנד המדהימה לעשות כן בסיועם המקצועי והאדיב במיוחד
הקודם
הבא

שאתם בוחרים לטייל עם 'איסלנד אחרת'

צרו איתנו קשר עוד היום!