טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

הטלה – Hella

שמה של העיירה הטלה (Hella) נכתב באיסלנדית עם שתי LL ולא נהגה ‘הלה‘ אלא הטלה. קהילה קטנה (סביבות 800 תושבים) עם חניות ושירותי דרך צנועים. שם העיירה מגיע ממערות ליד הנהר הזורם לצד העיירה. אומרים כי הנזירים האיריים חיו באזור עוד מימי המתיישבים הראשונים. פרחחים מקומיים נוהגים מדי פעם למחוק את האות האחרונה (A) של שם העיירה משלט הכניסה לעיר. העיירה הטלה היא בית לחסידי סוסים נלהבים ולכן אל תתפלאו אם תמצאו עצמכם נוהגים באיטיות מאחורי נגרר המחובר לרכב 4X4, בוהים באחוריהם של סוס או שניים!

הטלה

עיירה דלילת תושבים זו היא שער הכניסה לארץ הסאגה של ניאל (Njál) וקשורה היסטורית לעולם הסאגות. עם מרכז שירות קטן ונוף יפה, וכשיא מעוטרת ברקע בצללית הר הקלה (Hekla), זה מקום מצוין להפסקה קצרה בטרם תמשיכו אל האתרים ההיסטוריים של מסלול הסאגה. לפני אלף שנה בזמנו של ניאל, האסיפה הכללית של מחוז Rangárvellir התקבצה באתר עתיק Þingskálar, מעט מזרחה מנחל Ytri-Rangá. שרידים של לפחות 37 מעונות ויקינגים זמניים נחשפו כאן., אם כי קשה לזהותם. נקודה מאיימת יותר הקרויה ‘אבן הקורבנות’ נמצאת במרחק קצר משם ליד תלולית בולטת. סלע זה היווה כנראה בית מטבחיים ששימש להוצאתם להורג של פושעים.

הטלה

הטלה (Hella) הינה נקודת מוצא לטיולים ואטרקציות תיירותיות אחרות כגון לנדמנלאוגר (Landmannalaugar), איי ווסטמן ושמורת ת’ורסמורק (Þórsmörk) הנמצאים בסביבתה המיידית.

כמה קילומטרים ביציאה המערבית מהעיירה הטלה על כביש 25 (שילוט מראה Þykkvabær) נמצא המפל היפה (אייגיסידופוס) Ægissíðufoss. מקום פופולרי בקרב דייגי הסלמון. למפל ניתן להגיע ברכב או בשביל הליכה לאורך נהר Ytri-Rangá שיוצא מהעיירה הטלה.

מפל אייגיסידופוס

מפת הטלה

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.