מערות Hella

מערות הטלה (The caves of Hella) הן מערכת מערות יפהפייה וייחודית באיסלנד שכל חובב טבע והרפתקאות ישמח לבקר בהן. המערות ממוקמות בדרום איסלנד ומשתרעות על פני מספר קילומטרים. מוצא המערות לוט בערפל. יש חוקרים המשערים שהן נחפרו על ידי מתיישבים קלטיים עוד לפני הגעתם של הוויקינגים הנורדים לאיסלנד. אף אחד לא יודע בוודאות מלפני כמה שנים הן, אבל היסטוריונים רבים מתארכים אותם לתחילת או אמצע המאה ה-9. המערות ההיסטוריות טומנות בחובן פלאים רבים, כמו גילופי קיר עתיקים, צלבים, חדרים ומושבים מגולפים.

הזמנת כרטיסים למערות באישור מיידי

המערות שימשו לאורך ההיסטוריה כמגורים, סככות צאן או מחסן. לאחר מלחמת העולם השנייה האיסלנדים החלו לבנות בתים מבטון ובתי דשא מסורתיים ומערות רבות התמוטטו עד מהרה מחוסר שימוש.

בשנת 2019 כמה משפחות מקומיות החליטו להוציא את המערות חזרה לאור וכך החל פרויקט שיקום בפיקוח של הסוכנות למורשת התרבותית של איסלנד. הם עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם הקהילה המקומית באמצעות מדריכים מקומיים ומוצרים מקומיים ומתמקדים בתיירות איטית ובת קיימא, המטרה העיקרית של הפרויקט היא המשך שיקום המערות ופתיחת מערות נוספות לציבור.

אם אתם מתכננים טיול לאיסלנד ורוצים לחוות משהו ייחודי באמת, אז ביקור במערות הלה הוא חובה. הגישה למערות קלה מאוד והן ממקומות צמוד לכביש הטבעת בפאתי העיירה הטלה (Hella).

מה כלול?

  • כניסה למערות
  • הדרכה באנגלית

גיל מינימום: 2
משך הביקור שעה ועשר דקות

תנאי ביטול:

דמי ביטול מלאים לביטול של פחות מ24 שעות לפני תחילת הסיור.