טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

ויק – Vík í Mýdral

ויק (Vík í Mýdral), או רק Vík, הוא הכפר הדרומי ביותר באיסלנד. הכפר נמצא 180 ק”מ מזרחית לעיר הבירה רייקיאוויק על כביש הטבעת. זהו כפר דייגים קטן של 320 תושבים בלבד ובמהלך הקיץ מספר המבקרים בכפר עובר פי כמה את מספר התושבים המקומיים. למרות גודלו, ויק הוא אחד מתחנות העצירה הפופולריות למטיילים בחוף הדרומי ומרכז שירותים חשוב לחוות באזור.

ויק איסלנד
העיירה ויק

אתרי תיירות מרכזיים באזור ויק:

חוף הבזלת Reynisfjara

קרחון מירדאלסיוקול (Mýrdalsjökull) עם הר הגעש קטלה (Katla) נמצא ממש מעל הכפר והוא אחראי לתצורות הנוף המרשימות באזור. סמוך לויק נמצאים כמה מאתרי התיירות המפורסמים באיסלנד כמו חופי הלבה השחורים (Reynisfjara). החוף נוצר כתוצאה ישירה של התפרצויות הר הגעש קטלה והסחף של הנהרות שנוצרו מתחת לקרחון כאשר המגמה הרותחת גרמה להמסה מסיבית של מים שנשטפו לחוף.

צוקי Reynisdrangar

מאחורי תחנת הדלק הנמצאת במרכז הכפר, ניתן לרדת רגלית לחוף ולתצפת על צוקי Reynisdrangar המרשימים.

Reynisdrangar
עמודי Reynisdrangar

צוק דירהוליי

צוק דירהוליי (Dyrhólaey), עם הקשת הפעורה בסלע והמגדלור המפורסם נמצא בקרבה המיידית של הכפר.

הכנסייה של ויק

את הכנסייה של ויק אי אפשר לפספס. הכנסייה הקטנה ניצבת על גבעה שולטת ונראית היטב מכל פינה בכפר. מומלץ מאד להגיע למגרש החנייה של הכנסייה ולקבל את אחת מנקודות התצפית הטובות ביותר על הכפר ויק וצוקים על החוף.

ויק בחורף
ויק בחורף

סכנה מהר הגעש קטלה

ויק נמצא ישירות מתחת לקרחון Mýrdalsjökull, אשר הוא עצמו נמצא על גבי הר הגעש Katla. אמנם הר געש קטלה לא התפרץ מאז 1918 אך זה מוביל להשערות שהתפרצות גדולה עלולה להתרחש בקרוב. התפרצות של קטלה יכלה להמיס קרח בכמויות כה גדולות עד שהשטפון הענק שיווצר עשוי למחוק את הכפר כולו. לפיכך תושבי ויק מתרגלים פעולות חילוץ ופינוי עם סימן ראשון להתפרצות.

מפת ויק

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.