טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

ויק – Vík í Mýdral

ויק (Vík í Mýdral), או רק Vík, הוא הכפר הדרומי ביותר באיסלנד. הכפר נמצא 180 ק”מ מזרחית לעיר הבירה רייקיאוויק על כביש הטבעת. זהו כפר דייגים קטן של 320 תושבים בלבד ובמהלך הקיץ מספר המבקרים בכפר עובר פי כמה את מספר התושבים המקומיים. למרות גודלו, ויק הוא אחד מתחנות העצירה הפופולריות למטיילים בחוף הדרומי ומרכז שירותים חשוב לחוות באזור.

ויק איסלנד

אתרי תיירות מרכזיים באזור ויק

קרחון מירדאלסיוקול (Mýrdalsjökull) עם הר הגעש קטלה (Katla) נמצא ממש מעל הכפר והוא אחראי לתצורות הנוף המרשימות באזור. סמוך לויק נמצאים כמה מאתרי התיירות המפורסמים באיסלנד כמו חופי הלבה השחורים (Reynisfjara). החוף נוצר כתוצאה ישירה של התפרצויות הר הגעש קטלה והסחף של הנהרות שנוצרו מתחת לקרחון כאשר המגמה הרותחת גרמה להמסה מסיבית של מים שנשטפו לחוף.

מאחורי תחנת הדלק הנמצאת במרכז הכפר, ניתן לרדת רגלית לחוף ולתצפת על צוקי Reynisdrangar המרשימים.

צוק דירהוליי (Dyrhólaey), עם הקשת הפעורה בסלע והמגדלור המפורסם נמצא בקרבה המיידית של הכפר.

ויק בחורף

סכנה מהר הגעש קטלה

ויק נמצא ישירות מתחת לקרחון Mýrdalsjökull, אשר הוא עצמו נמצא על גבי הר הגעש Katla. אמנם הר געש קטלה לא התפרץ מאז 1918 אך זה מוביל להשערות שהתפרצות גדולה עלולה להתרחש בקרוב. התפרצות של קטלה יכלה להמיס קרח בכמויות כה גדולות עד שהשטפון הענק שיווצר עשוי למחוק את הכפר כולו. לפיכך תושבי ויק מתרגלים פעולות חילוץ ופינוי עם סימן ראשון להתפרצות.

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.