תערוכת הלבה – Icelandic Lava Show

האם אתם מוקסמים מלבה זורמת, הרי געש וגיאולוגיה? האם לראות לבה מותכת מופיע ברשימת הדברים שאתם רוצים להספיק בחיים? אז אם אתם בדרך לאיסלנד ארץ האש והקרח והתשובה היא, כן. אז כדאי שתלכו לראות את תערוכת הלבה האיסלנדית בויק. אחת האטרקציות המעניינות וקלות ביותר להזמנה.

הזמנת כרטיסים לתערוכה באישור מיידי

 

הרגישו את החום!

אמנם בממוצע כל 4-5 שנים באיסלנד מתפרץ הר געש אך מי שבכל זאת רוצה לראות לבה אמיתית זורמת תערוכת הלבה האיסלנדית בויק (Icelandic Lava Show) הוא המקום היחיד בעולם בו תוכלו לחוות בבטחה לבה מותכת מקרוב! התצוגה מלהיבה וגם אינפורמטיבית כפי שיכולות להעיד הביקורות הנפלאות.

תערוכת הלבה באיסלנד

היכן מתקיימת התערוכה?

תערוכת הלבה באיסלנד נערת בלב העיירה המקסימה ויק (Vík), על כביש הטבעת. ויק שוכנת באמצע גיאופארק קטלה ומוקפת הרי געש פעילים כמו אייפיאטלאיוקול, קטלה, קרחונים וחופי חול שחור.

חוויה מיוחדת במינה

מופע הלבה האיסלנדי הוא מופע הלבה הראשון והיחיד בעולם. במופע משחזרים התפרצות של הר געש על ידי המסת לבה אמיתית עד 1100 מעלות צלזיוס שאותה הם שופכים לאולם תצוגה מלא באנשים! זה פשוטו כמשמעו המקום היחיד בעולם שבו אתה יכול לחוות בבטחה לבה מותכת חמה! להרגיש בחושים את הקרב האפי בין היסודות ולקבל הזדמנות ייחודית להתקרב ללבה לוהטת, לראות אותה זורמת, לשמוע אותה רוחשת ולחוש את החום העז שקורן ממנה.

ההצגה מחולקת לשלושה חלקים עיקריים.

ראשית, המארח נותן קבלת פנים חמה למבקרים ומסביר הכל על הסטארט-אפ המשפחתי הזה ומה עומד לקרות. כשהמארח נותן אזהרה שהולך להיות ממש חם בחדר, מעודד אנשים להסיר כמה שכבות, ואז מתחיל להסביר את הליכי הפינוי במקרה של התפרצות הר הגעש קטלה (קטלה הוא אחד מהרי הגעש המסוכנים בעולם, הממוקם רק 20 ק"מ צפונית לעיירה היפה ויק בה נמצא מופע הלבה) רוב האנשים די מתלהבים.

אז מתחיל סרטון קצר, המסביר מדוע איסלנד כל כך פעילה מבחינה געשית, תוך התמקדות בהרי הגעש שמסביב עם דגש מיוחד על הר הגעש קטלה. לאחר מכן הוא מספר את סיפורו של אחד מסבא רבא של המייסד ממש קרוב להר הגעש קטלה כשהתפרצה בפעם האחרונה ב-1918 ואת מהלך האירועים הדרמטי שבאו לאחר מכן.

לאחר הסרטון, כולם מתבקשים להרכיב את משקפי הבטיחות לפני שהלבה מתחילה לזרום לחדר. כשהאורות מתעממים, תתחילו לשמוע את הצליל הרועם הזה כאילו כדור הארץ רועד ואז הלבה מתחילה לזרום לאולם התצוגה בצבע זורח של ניאון בהיר. כשהיא זורמת לתוך מגלשת הלבה ומעל הקרח שנמצא שם, אפשר לראות את הלבה מבעבעת ורוחשת כשיסודות הקרח והאש מנהלים מלחמה אפית. שומעים את הלבה מבעבעת, ומריחים את המינרלים נמסים, אבל יותר מכל, פתאום מרגישים את החום העז שממלא את החדר כמו שמיכה שקופה, כל כך לוהט שאי אפשר שלא להיות מופתע. ברגע שהלבה מתחילה להתקרר, הבלתי אפשרי קורה כשהמארח מתחיל לתמרן את הלבה, ממש משחק איתה, יוצר כל מיני משחקי לבה תוך הסבר כיצד לבה זורמת עובדת בטבע. תקבלו הסבר מוחשי כיצד נוצרת מנהרת לבה ומערת לבה בטבע. זוהי חוויה חינוכית, אינטימית ומרגשת, שונה באמת מכל דבר אחר שראיתם אי פעם.

ככל שהתערוכה מתקרבת לסיומה, המבקרים מוזמנים לשאול שאלות.

בסך הכל, זו חוויה מיוחדת במינה שזכתה לשבחים רבים ממטיילים שכבר ביקרו ואנו מעודדים את המטיילים שלנו להוסיף זאת למסלול הטיול שלהם באיסלנד. זה מתאים לכל המשפחה, וגם נותן הבנה חדשה לחלוטין של הטבע האיסלנדי. זה כנראה יהיה אחד מרגעי השיא של כל הטיול שלכם באיסלנד.

משך המופע: 45 דקות.

תנאי ביטול:

  • 25% דמי ביטול פחות מ-30 יום מתחילת המופע.
  • 50% דמי ביטול פחות מ-7 ימים מתחילת המופע.
  • 100% דמי ביטול פחות מ-3 ימים מתחילת המופע.