טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

דרך קיולור – כביש 35 – Kjölur

הדרך ההררית קיולור (Kjölur) המסומנת במפה F35 היא אחת משתי הדרכים המרכזיות החוצות את מרכז איסלנד מדרום לצפון. קיולור היא השנייה באורכה כאשר דרך ספרנגיסאנדור (Sprengisandur) היא הארוכה והמזרחית מבינהם. הדרך מתחילה בדרום איסלנד ליד Haukadalur לא רחוק ממפל גולפוס (מעגל הזהב) ומסתיימת בצפון ליד העיירה בלונדוס (Blönduós).

דרך קיולור

תוואי היסטורי

דרך קיולור נזכרת בסאגות העתיקות ושימשה כתוואי תחבורה עיקרי בימי קדם לתושבי הצפון בדרכם דרומה למפגש השנתי של האלט’נגי, הפרלמנט האיסלנדי העתיק אשר נפגש כל שנה באביב בעמק תינגווטליר.

הרי קרלינגארפיוטל מדרך קיולור
שמורת הרי קרלינגארפיוטל נראים מדרך קיולור

האתר הגיאותרמי קווראווטליר

בקצה הצפוני של דרך קיולור, ליד מקורות נהר Blanda, נמצא אתר המעיינות החמים והגייזרים קווראווטליר (Hveravellir) לא רחוק משם נמצא אתר קרלינגארפיוטל. קווראווטליר הוא אחד האזורים הגיאותרמים היפים בעולם עם ארובות קיטור היוצאות מבטן האדמה ובריכת מים חמים טבעית אשר משמשת כאתר כעצירה פופולרי למטיילים באזור. הבריכה הגיאותרמית בקווראווטליר היא ייחודית. שני מקורות מים זורמים לבריכה חמים וקרים, מה שהופך את הרחצה לנעימה במיוחד. למעלה מ-20 אנשים יכולים להתרחץ בו זמנית בנוחות ובו בזמן להשקיף על הנוף היפה של הקרחונים ושדות הלבה מסביב.

גייזר בקווראווטליר
גייזר בעמק קווראווטליר

דרך הררית לרכבי שטח

הדרך ההררית עוברת בין שני קרחונים לנגיוקול (Langjökull) וקרחון הופסיוקול (Hofsjökull). הדרך אינה סלולה ובחלקה הדרומי עד אתר קווראווטליר משובשת למדי, משם צפונה איכות הכביש משתפרת והדרך קלה יותר לנסיעה. נסיעה בדרך קיולור אינה כוללת חציית נהרות אך היא מומלצת לרכבי שטח בעלי הנעה 4X4 בלבד (חברות השכרת הרכב אוסרות בנסיעה בדרך זו לרכבי שאינם רכבי שטח). נסיעה בדרך קיולור אורכת בין 4-5 שעות.

מפת קווראווטליר

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.