טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

אתר גיאותרמי קווראווטליר – Hveravellir

בגובה של כ-650 מטר מעל פני הים נמצא האתר הגיאותרמי קווראווטליר (Hveravellir). מהאזורים הגיאותרמיים היותר מוכרים באיסלנד. אזור מהפנט זה בלב הרמות ההרריות של איסלנד הוא גולת הכותרת למטיילים בדרך קיולור החוצה את איסלנד מצפון לדרום. לאחר נסיעה בדרך ההררית בינות קרחונים ונוף מדברי יחודי, מגיעים לשמורה של נוף מכוכב לכת אחר. קווראווטליר ממוקמת בשוליו של שדה לבה (Kjalhraun) בן 8000 שנה, סיור בין שדה הלבה הוא חוויה נהדרת, הלבה הקפואה מפוסלת בשלל צורות ומבנים, כאילו המאגמה המותכת של כדור הארץ נשפכה מתוך סדק באדמה. הטמפרטורה כאן מגיעה ל-150 מעלות צלזיוס בעומק של 1000 מטר מתחת לפני הקרקע.

אתר גיאותרמי קווראווטליר

אתר קווראווטליר מציע מרכז שירות קטן ובריכת רחצה גיאורתמית. הטמפרטורה בבריכה הגיאותרמית נעה בין 20-40 מעלות אך היא מקבלת את מימיה מנביעה בטמפרטורה משתנה של סביבות 85 מעלות. צינורות של מים קרים מצננים את המים על מנת להפחות אותם לנעימים לרחצה. במקום אין מלתחות החלפה. צמוד לבריכה נמצא האזור הגיאותרמי השוקק קולות פעפוע ותמרות קיטור מגייזרים וברכות צבעוניות. ריח הגופרית מורגש היטב באוויר. אנא הצמדו לשבילים המסומנים כאשר אתם מטיילים בינות למעיינות החמים עטויי שכבות הגופרית.

הרמות ההרריות כמקום מקלט – בימי קדם עבריינים באיסלנד נשלחו לעיתים קרובות לרמות ההרריות כעונש על פשעיהם. אם הם הצליחו לשרדו את האלמנטים במשך עשר עד עשרים שנה, פשעיהם נמחלו והם הורשו לשוב לקהילה. זוג השורדים המפורסם ביותר הם Eyvindur ואשתו Hella אשר חיו בקווראווטליר כשהם משתמשים במעיינות החמים לבישול הצאן הגנוב ולחימום עצמי.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.