כביש הטבעת מספר 2

לכביש הטבעת המפורסם של איסלנד קם מתחרה חדש. בשנת 2020 נפתחה באיסלנד דרך היקפית חדשה, כביש טבעת מספר 2 נפתח בפיורדים המערביים. אף על פי שהאזור הפיורדים המערביים המדהים ביופיו הוא האזור הכי פחות מתוייר במדינה. כביש הטבעת 2 אמור להיות תמריץ משמעותי לפיתוח התיירות באזור. אורך הכביש ההיקפי החדש הוא 950 ק"מ, מעט קצר יותר מכביש הטבעת מספר 1 אך ככל הנראה מרהיב יותר ביופיו.

לגלות את הפיורדים המערביים וכביש מספר 2 בטיול נהיגה עצמית באיסלנד.

כביש הטבעת 2
נוף לעיירה בולונגארויק

המונח "כביש הטבעת" מעלה דימוי של כביש מעגלי מושלם ולמרות שזה פחות או יותר המקרה של כביש הטבעת מספר 1, במקרה של הכביש החדש העניינים קצת שונים. הדרך החדשה עוברת בין פיורדים מפותלים, הרים שולחנים וגבעות ירוקות. כתוצאה מכך על המפה נראה תוואי הדרך דומה יותר לשיניים של מסור מאשר טבעת עגולה.

דרך בפיורדים המערביים

תוואי הדרך עם כיוון השעון

הדרך מתחילה בעמק Norðurárdalur וממשיכה לאזור Dalir במערב איסלנד. משם הכביש מתפתל בדרכו לאורך החוף הדרומי של הפיורדים המערביים עד לפטרקספיורדור, משם הדרך עולה צפונה דרך פיורד Arnarfjörður ומעל מעבר ההרים Dynjandisheiði (בסמוך למפל דינאנדי), אל שפת מנהרת Dýrafjarðargöng, אשר אמורה להסתיים בסתיו 2020. פתיחת המנהרה מהווה למעשה את פתיחתו הרשמית של כביש הטבעת 2, שכן המנהרה צפויה לסמן אבן דרך לתחבורה באזור. מעבר ההרים שהמנהרה אמורה להחליף הוא בלתי עביר חצי שנה, בגלל שלג. מ Dýrafjörður, הדרך ממשיכה לעיירה איספיורדור ולאורך כל פיורד Ísafjarðardjúp עד Steingrímsfjord, ולבסוף משלימה את המעגל ב Staðarskáli בפיורד Hrútafjord. הכוונה בפתיחה הרשמית של כביש הטבעת מספר 2 היא למצב את אזור הפיורדים המערביים כאחד האזור החשובים והמרכזיים באיסלנד, כאשר המטרה היא למשוך מבקרים רבים יותר לאזור וכן לגרום להם לבלות יותר זמן באזור.

כביש הטבעת 2

Login