טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

בולונגארויק – Bolungarvík

בולונגארויק (Bolungarvík) הוא הצפוני ביותר מבין כפרי הפיורדים המערביים, על שפתו הדרומית של פי פיורד איספיורדורדיופ (Ísafjarðardjúp). הכפר הוא נמל דייג מסורתי, אחד מראשוני נמלי הדייג בהיסטוריה של איסלנד, הקיים עוד מימי עידן ההתיישבות. בולונגארויק מוקף בהרי חוף נישאים, מה שהופך את הנוף למרהיב באמת. הכפר הוא תחנה קבועה לצפרים – הצוקים מסביב והכפר המבודד יוצרים תנאים מושלמים לצפייה בחיי עופות עשירים ומגוונים. בנוסף מתהדר הכפר במספר מסעדות, בתי קפה ובריכה תרמית משובחת.

נוף בולונגארויק

נמל בולונגארויק שוקק לעיים קרובות חיים: ספינות דייג יוצאות להפלגה, אחרות חוזרות לאחר מספר ימים בים, פועלים עסוקים בפריקתו לחוף של מטען דגה ושחפים ושאר עופות חגים מעל.

המוזיאון הימי הפתוח (Ósvör Museum)

ממוקם על החוף ליד כביש 61 על גדתו המזרחית של מפרץ בולונגארויק, שוטח את סיפורם של הדייגים הראשונים באיסלנד. יש ב-Ósvör בקתת דייגים ושככת ייבוש דגים משוחזרות, וללא ספק זהו אחד המקומות היותר טובים להביט בים ולדמיין עצמכם בנעליהם של דייגים איסלנדים ממאות רחוקות. יתכן ותכה בכם תחושת הפשטות של החיים דאז, ביחד עם תחושות נוספות של אי ודאות וסכנה של החיים בצל חסדיהם של פוסידון ושאר איתני הטבע.

בולונגארוויק

הר Bolafjall

משקיף מעל הכפר, נמצא הר Bolafjall שעליו תחנת רדאר עם נוף משגע של האזור. דרך עפר קצרה מובילה מתוך הכפר לראש הר השולחן המרשים והנוף מעל עוצר נשימה.

Bolafjall bolungarik

Another Iceland 2020 © All Rights Reserved.