טאולקנפיורדור – Tálknafjörður

טאולקנפיורדור (Tálknafjörður) היא עיירה בדרום הפיורדים המערביים הנמצאת בין הכפרים פטרקספיורדור (Patreksfjörður) ובילדודאלור. בעיירה מתגוררים בסביבות 300 תושבים.

גם אתם רוצים לבקר בטאולקנפיורדור ובאתרים מרתקים אחרים בפיורדים המערביים? כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

טאולקנפיורדור

במשך רוב ההיסטוריה של ההתיישבות במקום מרבית המקומיים התפרנסו ועדיין מתפרנסים מדייג, אך על מנת לגוון את כלכלתה, העיירה כעת מקבלת גם תיירות כאשר האטרקציות המרכזיות באזור הוא צוק לאוטראביארג ומפל דינאנדי הנמצא בדרך לאיספיורדור העיירה המרכזית בפיורדים המערביים השוכנת במרחק של 161 ק"מ במעלה הכביש לכיוון צפון.

הכנסייה של טאולקנפיורדור
הכנסייה היפה של טאולקנפיורדור משקיפה על העיירה

פעילות גיאותרמית

טאולקנפיורדור הוא גם שמו של הפיורד לחופיו שוכנת העיירה. בחלק הצפוני של הפיורד יש נביעה טבעית של מים חמים. אנרגיה טהורה זו משמשת את התושבים עבור חקלאות ולחימום בריכת השחייה. בנוסף תושבי הכפר נהנים מכמה בריכות גיאותרמיות טבעיות הנמצאות ממש בפאתי הכפר.

הבריכה הגיאותרמית

כמה קילומטרים מחוץ לכפר נמצאת הבריכה הגיאותרמית Pollurinn, המורכבת משלושה בריכות קטנות המוזנות מנביעת מים חמים בטמפרטורה משתנה המוזרמת מצינור מים גיאותרמיים. צמוד לבריכה ישנם מלתחות בסיסיות, מקלחת חמה ונוף בלתי נשכח של ההרים מסביב. זהו קרוב לוודאי אחד מנקודות הרחצה היפים ביותר באיסלנד.

בריכה גיאותרמית טאולקנפיורדור
הבריכה הגיאותרמית של טאולקנפיורדור. צילום: Kári Freyr Doddason

Login