רייקולאר – Reykhólar

רייקולאר (Reykhólar) הוא כפר קטן (120 תושבים) בדרום-מזרח הפיורדים המערביים. הכפר והאזור כולו הוא מקום של יופי טבעי עם עניין היסטורי. סביבת הכפר מאד פורה עם מקורות גיאותרמיים רבים. אחת החוות באזור, היא מהגדולות והעשירות בהיסטוריה של איסלנד. החווה שגשגה בזעות מגוון העושר הטבעי מסביבה: כלבי ים, דגים וצדפות, אצות ועופות מים.

גם אתם רוצים לבקר ברייקולאר ובאתרים מרתקים אחרים בפיורדים המערביים? כנסו לבחור טיול עצמאי איכותי ללא פשרות!

רייקולאר
רייקולאר כפר קטן ומבודד

מנה גדושה של התנתקות

אם אתם מחפשים אווירת התנתקות מהמציאות, רייקהולאר יספק לכם את החוויה האותנטית לכך. מנה גדושה של התנתקות בכפר דמוי רפאים של שקט ושלווה. זהו אחד הישובים המבודדים באיסלנד, כביש אחד סלול בחלקו מוביל לפנים העיירה, והנוף מבפנים מהמם! תמצאו נקודת תצפית נפלאה על מפרץ שזור איים וסלעים מצד אחד והרים ומפלי מים מן הצד השני.

מפל Heyárfoss

על ההר הנמצא מאחורי העיירה ניתן לזהות מרחוק את מניפת הקצף של מפל Heyárfoss. שביל הליכה יפה מוביל סמוך למקום נפילת המפל.

מפעל המלח

בתחום העיירה סמוך לנמל נמצא מפעל המלח Norður Salt (מלח הצפון). מלח נשמע כתבלין בנאלי למד, אך עבור חובבי בישול ושפים למלח יש חשיבות מיוחדת בתיבול מאכלים. מפעל שבבי המלח ברייקולאר מתגאה באחד המוצרים האיכותיים בעולם המופקים ממי ים הנקיים בעולם. הפקת המלח במקום מבודד ולא נגיש יחד וטעמו השונה והעשיר  הוא גם הסיבה למחירו הגבוה יותר ממלח שולחן רגיל.

אטרקציות ומקומות מעניינים באזור

חובבי צפרות ימצאו בכפר רייקהולאר תחנת עצירה מושלמת. חופי מפרץ בריידאפיורדור (Breiðafjörður) קרובים מאד לכפר והים רדוד מאד עם טווח גאות גבוה. תנאים אלה, בשילוב עם בריכות טבעיות צמודות לחוף יוצרים סביבה מושלמת לבעלי כנף.

יש תערוכה ייחודית ברייקולאר המוקדשת לאוצרות הטבע המקומיות והתועלת שנעשתה בהם לאורך ההיסטוריה בכל אזור מפרץ בריידאפיורדור. ניתן ללמוד כיצד ציפורים ודגים סיפקו לחוואים בגדים ומזון ועזרו לשרוד בתנאים הקשים.

הכפר מפורסם גם במפעל האצות שלו, המפעל היחיד באיסלנד המעבד אצות. המוצרים משמשים מזון, מספוא לבעלי חיים ולמטרות רפואיות.

מפעל האצות רייקולאר
מפעל האצות רייקולאר

הכנסייה הסמוכה Staður מתוחזקת בידי המוזיאון הלאומי של איסלנד. היא נבנתה בשנת 1864 ומיוחדת בכך שהייתה אחת מכנסיות העץ הראשונות שנצבעה במקום להימרח בזפת, והיא שמורה בצורה יפה למדי.

Login