טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

צפרות באיסלנד

בשנים האחרונות איסלנד הפכה ליעד פופולרי מאד בקרב חובבי טבע וצפרים. שש חברות ועמותות איסלנדיות הפועלות בתחום השתתפו במפגש ההתקיים באנגליה המוקדש כולו לצפרות ומטרתו, להפוך את איסלנד למדינת יעד לצפרות מהמעלה הראשונה.

מקומות רבים באיסלנד הם מצויינים עבור חובבי ציפורים שיכולים להנות מצפייה בהן במלוא הדרן בטבע. בלאוטראביארג (Látrabjarg) באזור הפיורדים המערביים נמצא צוק שהוא אתר הקינון לציפורים הגדול והידוע ביותר בעולם. מגוון גדול של מינים המקננים על צוקים, כולל את המושבה הגדולה בעולם של אלקיים אטלנטי.

באיי ווסטמן הידועים גם כאיי וסטמאנאאיאר (Vestmannaeyjar) סמוך לחוף הדרומי של איסלנד, קיימים סוגים רבים של עופות ים, בינהם המושבה הגדולה באיסלנד של תוכי-ים (Puffin).

באזור אגם מיוואטן בצפון איסלנד יש יותר מיני ברווזים מאשר כל מקום אחר באירופה. באזור הסחף החולי של דרום איסלנד מקננת המושבה הגדולה בעולם של חמסנים גדולים (Great Skua). עופות ים אחרים כגון תוכי-ים, אדרית שחורת כיפה, שחפית הקוטב וציפורי שיר ממינים רבים ניתן לראות במקומות רבים באיסלנד.

העורבים השחורים הגדולים הם עופות מעניינים הנמצאים באיסלנד כל השנה. ציפור זו נחשבת לאחת האינטלגנטיות בטבע.
כדאי לזכור שמינים מסויימים של עופות הם אורחים קבועים באיסלנד בעונות מסויימות, חלקם מגיעים בתקופת הקיץ ונודדים לקראת בוא החורף.

באם אתם צפרים מנוסים או חובבי טבע, איסלנד מציעה הזדמנות מצויינת לטיול בטבע בתולי ומיוחד במינו.

למידע נוסף אודות מיני ציפורים באיסלנד.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.