טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

סודוריירי – Suðureyri

סודריירי (Suðureyri) הוא כפר דייגים קטן הנמצא בקצה של פיורד Súgandafjörður שאורכו 13 קילומטר בפיורדים המערביים של איסלנד. אוכלוסיית הכפר מונה בסביבות 250 איש ורובם עוסקים בענף הדייג. סודוריירי הוא דוגמה יפה של כפר דייגים חדש יחסית שהחל להיווצר בתחילת המאה העשרים, גדל במהירות אודות לאיכון של תעשיית הדייג והמעבר משיטות דייג מסורתיות לדייג מודרני. בכפר הוקם גם מפעל לעיבוד דגים.

סודוריירי

ישן וחדש – שילוב תיירות עם ענף הדייג

בשנים האחרונות תושבי הכפר השכילו לעלות על ההזדמנות ולשלב את מסורת הדייג שעלייה הוקם הכפר יחד עם תיירות. בכל קיץ דייגים חובבים רבים מגיעים מכל רחבי העולם לבקר בכפר ולנסות את מזלם בדייג ספורטיבי. הים סביב הפיורדים המערביים הוא מהעשירים בדגה ולהקות של מינים כמו קוד (בקלה) והליבוט חיים באזור.

הגיעו הזמנים הטובים

בסודוריירי ניתן למצוא את כל השירותים הבסיסיים כמו תחנת דלק, מלונות ומסעדות. בריכת השחייה בכפר היא אחת הטובות באזור. מי הבריכה מחוממים והבריכה עצמה פתוחה אודות לעובדה שהאזור שנהנה מימי שטופי שמש רבים. סודוריירי שייך מבחינה מוניציפאלית לעיירת איספיורדור הסמוכה. מנהרה שנחצבה בהר מפרידה בין שני הישובים. לפני בניית המנהרה, סודוריירי היה מנותק מהציוויליזציה במשך ימים ארוכים בתקופת החורף.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.